Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

Witam.

Mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem jak brak sieci wifi w laptopie. Posiadam MSI GX70 i inny komputer stacjonarny. Oba komputery z win 10 64 bit. Na stacjonarnym komputerze połączenie z wifi nie sprawiło żadnych problemów, natomiast w laptopie nie widziana jest sieć wifi wskazana na naklejce routera. Próbowałem wyłączać pasmo 5GHz i też nic nie pomogło ( na paśmie 2,4 GHz komputer stacjonarny również pracuje ). Rodzaj zabezpieczeń mam ustawiony WPA-PSK/AES. 

Proszę o info czy ktoś sobie poradził z takim problemem.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366
16 ODPOW. 16

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

@MAXIMA_Ino  a czy funbox widzi laptopa?

Pasma 5 i 2,4 GHz rozdzielone?

Czasem reset FB 6 do fabrycznych pomaga.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

@MAXIMA_Ino zaktualizuj sterowniki od karty wifi. Spróbuj na WPA2- PSK i wyłącz wifi 6 ( na wifi5). Czasem pierwsze uruchomienie jest w jakimś stopniu niepełne, więc jeśli to nie kłopot przywróć do fabryki modem. Nie wyłączaj, a rozdziel pasma, jeśli wcześniej laptop widział inne nadajniki 5GHz ( teraz widzi inne, a nie widzi FB?)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

@MAXIMA_Ino: Oba komputery są w zasięgu WiFi FB6? Wyłączenie i włączenie WiFi w laptopie nie pomaga? Może karta WiFi laptopa ma jakąś bardziej egzotyczą konfigurację (np. wymaga szczególnego szyfrowania albo nie wyświetla wszystkich SSID)? Czy da się nawiązać połączenie "w ciemno", wpisując SSID "z palca"?

Co pokazuje strona konfiguracyjna FB6 w zakresie WiFi?

Ten laptop wspiera tylko standardy WiFi b/g/n, czyli dwa piętra niżej niż oferowane przez FB6 ax. Jeśli w tym leży problem, to sugestie wyłączenia WiFi6 w FB (@agat13 i @Piotrekk85 ) powinny pomóc.

 

______________

Scalenie wpisów - Rafał


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

Jednak ja skupiłbym się na innych rozwiązaniach tego problemu niż wyłączania standardu WiFi 6 w FB 6, a to dlatego że wiedziony ciekawością uruchomiłem starą 14 letnią Toshibę Satellite A200 - 1ZF i bez problemu połączyła się z FB 6 z włączonym WiFi 6, przed podłączeniem nie robiłem nic w lapku, nie zmieniałem ustawień, nie aktualizowałem sterowników itp. Wspomnę jeszcze że karta w tymże laptopie jest w standardzie a/b/g i właśnie sobie śmiga po wifi z "zawrotną" jak na jej możliwości prędkością 37/28 Mb/s (zmierzone na PRO Speed Test).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

@slav72 jednak każdy sprzęt jest nieco inny...wystarczy drobiazg, a już nie ma kompatybilności. Warto sprawdzić dwa końce. Fakt, można zacząć od słabszego ogniwa jakim jest laptop, ale czasem zmiana szyfrowania ( jak to miało miejsce przy MAC- ach) rozwiązuje sprawę 

Trzeba szukać, zmieniać i sprawdzać metodą prób i błędów

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

@MAXIMA_Ino  czy na 100% karta wi-fi w laptopie jest włączona, bo bywa że tak nie jest, laptop widzi inne sieci wi-fi? 

Dla testu udostępnij z telefonu punkt dostępu wi-fi. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

@agat13  oczywiście warto posprawdzać wszystko i każdą drobnostkę po kolei żeby wyeliminować wszystkie potencjalne błędy, poczynając na od tego o czym mówi @Anonim czyli od sprawdzenia czy karta jest włączona. W takich przypadkach jak w tym wątku tylko eliminacja przyczyny metodą prób i błędów może przynieść skutek, no ale my możemy sobie gdybać a @MAXIMA_Ino nic nie pisze czy próbował któregoś z wymienionych pomysłów i czy przyniosły skutek 🤔


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

Witam.

Pomogło wyłączenie standardu WIFI6 w paśmie 2,4GHz.

Poza tym tak, różne urządzenia są w zasięgu tego routera, sterownik karty sieciowej jest najnowszy jaki znalazłem do tego laptopa.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.