Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Cześć

Dzisiaj zauważyłem taki problem w menu Funboxa, a mianowicie jest tam w urządzeniach odłączonych po kablu, odłączone urządzenie którego kompletnie nie znam, jakieś pc-128. Nie wiem skąd się to wzięło, nic nie podłączałem do funboxa. Na razie go zablokowałem, ale nie wiem czy powinienem się tym jakoś niepokoić? Widziałem, że były już podobne tematy, ale w końcu nie wiem czy to faktycznie jest po prostu jakiś błąd i nie ma się czym przejmować? Po kablu na pewno nikt mi się nie podłączył, nie ma za bardzo takiej możliwości, ale w takim razie nie wiem czy to jest spowodowane, wcześniej nigdy mi się taka sytuacja nie zdarzyła.

To jest funbox 2.0.

47 ODPOW. 47

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21 Nie masz się czym martwić, takie "duchy" występują w menu modemu. Są to urządzenia takie np  jak dekodery. Możesz zablokować, ale i tak czasem się pojawią. Nie ma powodu do niepokoju. 

Tu masz podobny wątek na FB3 Rozwiązano: FunBox 3.0 Pojawiające się nieznane urządzenia podłączone przez Ethernet o nazwie PC-xx ...

Tam wszystko jest wyjaśnione


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu


@Kamas21napisał(-a)

...

w urządzeniach odłączonych po kablu, odłączone urządzenie którego kompletnie nie znam

...


IMHO ta lista służy wyłącznie do straszenia klientów. Nie ma żadnego praktycznego zastosowania, a jej wiarygodność jest bardzo niska. Bubel programowy numer jeden w oprogramowaniu wszystkich "Funboksów", nadal IMHO naturalnie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Co ciekawe teraz tak jak wspominałem miałem instalowany światłowód i zmieniany modem na funboxa 6 i po paru dniach dzisiaj widzę w opcjach, że podłączony był przez wi-fi urządzenie PC-47. Przyznaję, że jest to dziwne, bo nigdy wcześniej jakoś nie obserwowałem takich sytuacji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21 , jedyne, co możesz zrobić, to w aplikacji FunBox usunąć. Czasem najpierw da się pozbawić go dostępu do Wi Fi i nie od razu jest opcja usunięcia tego urządzenia. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale w końcu pojawiają się własne urządzenia. Możesz także czy w appce, czy w panelu modemu nazwać swoje jednakowo i testowo monitorować czy znikną. Powinny zniknąć, ale lubią się inne pc-xx pojawiać. Możesz także w zmienić hasło na inne z klucza (swoje), ale jak zrobisz reset, to zniknie i zabawa trwa od nowa. Miałem FB 2 i on takie cyrki odstawiał.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Czyli nie ma co się tutaj przejmować czy jednak powinienem zakładać, że ktoś zna hasło wi-fi i korzysta z mojego netu? I tak jak piszę teraz to już kwestia funboxa 6, bo parę dni temu wymieniałem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21  zdecydowanie  nie ma się czym przejmować, a hasło do wifi zmieniaj co tydzień i będziesz bardziej niż pewny braku włamujących się do sieci wifi


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@agat13  i @Kamas21 , nawet nie musi być tak często, tylko jak zobaczysz obce nazwy😁 Bo się sam pogubisz. Ja mam zapisane w zeszycie do haseł, ale nie w menedżerze haseł😊


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Ok, czyli raz na jakiś cza zmieniać hasło, ale rozumiem, że tutaj w tej sytuacji raczej to jest fałszywy alarm i po prostu to urządzenie najlepiej zamknąć mu dostęp i go potem usunąć, tak? Plus pewnie można też usunąć urządzenie technika, które się zapisało jak się podłączał i wgrywał do modemu aktualizacje?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21 Tak, możesz później zobaczyć, czy któreś z urządzeń (dekoder) nie wypadło, ale jeśli to duch, to sie pojawi i później, po zmianie hasła do wifi. Ja bym się akurat po wykonaniu testów na zmianę hasła w ogóle nie przejmował...a tym bardziej tymi po kablu