Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu


@Kamas21napisał(-a)

Ok, no tak jak wspominałem, jestem lekko przewrażliwiony na punkcie bezpieczeństwa, może nawet nie lekko, a bardzo 🙂 W takim razie mam zresetować modem do ustawień fabrycznych?


Jest to najczęściej polecana akcja. Takie NO panaceum na wszystkie problemy. IMHO to nie panaceum, to placebo. Jak masz dopiero co zainstalowany FB6 to nie widzę najmniejszego sensu resetowania go do ustawień fabrycznych. Ja nigdy nie resetowałem modemu i nie robiłbym tego bez powodu. W Twoim przypadku nie widzę racjonalnego powodu do takiego kroku.

 

PS. Lepsze jest wrogiem dobrego. Reset do ustawień fabrycznych wymazuje hasła i wszystkie ustawienia modemu. TEORETYCZNIE powinny się one automatycznie zaciągnąć z sieci Operatora. No dobrze, najczęściej działa to bezbłędnie, ale jednak nie zawsze. W tym wypadku dopiero co zmieniłeś umowę, jeszcze nie masz wyklarowanej sytuacji z dekoderem i inicjując reset jednak trochę ryzykujesz że usługa przestanie działać. I po co? Hasło do WiFi i tak się od tego nie zmieni. Jak chcesz to zmień to hasło do WiFi. Albo, tak jak chciałeś wyłącz WiFi. Albo jedno i drugie. Ale co miałoby dać resetowanie do ustawień fabrycznych skoro wszystko działa a "duchy" są typową częścią "fanboksowego folkloru"? Duchy znikną na chwilę, ale problem pozostanie - nadal będą się pojawiały bo zapewne któryś z Twoich telefonów jest łaskaw randomizować swój MAC. Skoro, jak pisałeś, nie masz czasu na śledztwo, to nie masz też powodu ryzykować przerwy w dostępie do usług. Albo jedno albo drugie: albo traktujesz sprawę poważnie i bierzesz się za śledztwo, albo zgadzasz się z naszymi opiniami i sprawę ignorujesz. Resetowanie nic Ci nie daje - "problem" nadal będzie występował i bez "śledztwa" nie zniknie. Jeśli ktoś Ci się włamał na domyślnym haśle (a jestem skłonny założyć się o dowolną kwotę że to niemożliwe), to po resecie nadal będzie miał dostęp. Czyli właściwie po co?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2072
  • 11684
  • 52

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Dodam od siebie... Do fabrycznych ustawień, to się resetuje, jak coś działa nie poprawnie, tu akurat procedura bez sensu, nic nie naprawi.

@Kamas21  jak się boisz zagrożeń, to sprzęt chroń, prędzej coś wlezie ci na komputer, niż poprzez Wi-Fi jakiś intruz😎

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53414
  • 620

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21  jeśli chcesz się na 200% upewnić, reset na początek to podstawa. Czyści po prostu do zera. 

Wiele razy po autorskich rozwiązaniach klientów tylko reset przywracał poprawne ustawienia, tak potrafili namieszać 

Nie twierdzę, że to mus, tylko czynność wyjściowa i uspokajająca, bo po niej masz pewność tego, że nikt nie zaingerował do softu prócz Ciebie  o tyle 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2072
  • 11684
  • 52

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@agat13  jakbym się bał... tak jak @Kamas21 , to bym wyłączył wi-fi na zawsze, tylko po LAN korzystał z netu, choć czy można wierzyć routerowi... na 100% nigdy nie, będąc bez podstawowej wiedzy o sieci i zabezpieczeniach, pewnie bym zrezygnował z netu, nawet w telefonie, inwigilacja wszechobecna jest i nawet małolaty bawią się w hakerów, ba tyle programów pomocnych jest, że trochę wiedzy i taki młodzian może sporo napsocić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53414
  • 620

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@IreneuszCD Ja tam nie do końca wierzę w teorie spiskowe i powszechną inwigilację wszystkiego i wszystkich. Wiem, że się zdarzają takie sytuacje, ale jak się mają włamać, to się włamią...jak nie tędy, to tamtędy...kiedyś informatyk powiedział mi, że nie ma wifi, którego nie złamiesz...

Wczoraj przyszedł do mnie SMS, że ze względu na moją nieaktywność proszą o wyłączenie siebie z newsletera (czy jakoś tak). Odpowiedz: NIE pod linkiem...Niby bzdura, ale w obecnych czasach, gdzie wszędzie wymagane są dane do logowania człek nie kojarzy czasem serwisów dla różnych stron...po prostu nie pamiętam gdzie się logowałem w trakcie chociażby zakupów online, czy zamawiania biletów do kina.

Kliknąć, nie kliknąć...zgłosiłem spam. Po prostu ogólnie nie jesteśmy bezpieczni i tyle. Czy po wifi, czy po kablu...a bez netu nie da rady dziś funkcjonować. 

Strach ma jednak tylko wielkie oczy...

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@IreneuszCDna czym polega to filtrowanie kart sieciowych i gdzie to można ustawić?

 

Ok, ja wiem, że panikuję i najpewniej tka jak piszecie nie ma co się przejmować, ale ostatnio też miałem nieprzyjemne zdarzenie (niezwiązane z netem), a z realnego świata, które wpływa na to, że aktualnie jestem trochę (ok, mocno 🙂 ) przewrażliwiony. Dlatego dziękuję, że mimo wszystko odpowiadacie i mnie nie olaliście 🙂

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53414
  • 620

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21 W menu modemu akceptujesz tylko te mac adresy, które znasz (filtracja adresów IP). Reszta nie dostanie IP z DHCP


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2084
  • 7667
  • 31

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu


@Kamas21napisał(-a)

aktualnie jestem trochę (ok, mocno 🙂 ) przewrażliwiony.


to sobie nie dodawaj problemów