Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - zasilanie


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Funbox 6 - zasilanie

Zmierzyłem multimetrem napiecie na zasilaczu opisanym jako 12V 24W podpiętym tylko do gniazdka. Multimetr pokazał 12,40 V. Czy Funbox 6 będzie działać na takim zasilaczu?

Widzę, że nie dopowiedziałem.
Dla zasilacza od kompletu mierzonego bez obciążenia multimetr pokazał 12,0V.
A mi chodzi o inny zasilacz, nie od kompletu, dla którego ten sam multimetr pokazuje bez obciążenia 12,4V .

15 ODPOW. 15

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13326
  • 54646
  • 642

Funbox 6 - zasilanie

@janusz_lepionko  tak, na voltomierzu jest napięcie  beż obciążenia, wiec może być większe. Jeśli to od kompletu na 100% będzie 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Funbox 6 - zasilanie

Widzę, że nie dopowiedziałem.
Dla zasilacza od kompletu mierzonego bez obciążenia multimetr pokazał 12,0V.
A mi chodzi o inny zasilacz, nie od kompletu, dla którego ten sam multimetr pokazuje bez obciążenia 12,4V .


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Funbox 6 - zasilanie

@janusz_lepionko należy korzystać z oryginalnego zasilacza, sprzęt jest od operatora i odradzam używanie innego zasilacza 😎

Bywa że taki zasilacz może uszkodzić router, pomimo zbliżonych parametrów, eksperymenty można robić na własnym sprzęcie 😎


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Funbox 6 - zasilanie

Tak dla jasności, zasilacze mają różne parametry i jeśli urządzenie toleruje trochę wyższe napięcie, to nic się nie stanie, 12,4v nie powinno być szkodliwe, ale po co chcesz... @janusz_lepionko podmienić zasilacz, skoro masz oryginalny z zestawu FunBox 🤔


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2130
  • 7853
  • 31

Funbox 6 - zasilanie


@IreneuszCDnapisał(-a)

należy korzystać z oryginalnego zasilacza, sprzęt jest od operatora i odradzam używanie innego zasilacza 😎

Bywa że taki zasilacz może uszkodzić router, pomimo zbliżonych parametrów, eksperymenty można robić na własnym sprzęcie 😎


przesadzasz


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13326
  • 54646
  • 642

Funbox 6 - zasilanie

@janusz_lepionko  uważam, że najlepsze są oryginalne zasilacze. Są jednak takie uniwersalne z wtyczką pasującą do większości urządzeń  I zdecydowanie zamienne...I FB6  ma właśnie taki zasilacz. 12v, 2A 

Przyznam się, że nieraz zamieniałem zasilacze do LB i FB zanim klient wymienił uszkodzone  na oryginalne.  Zawsze działały bez zarzutu pod warunkiem odpowiednich parametrów 

Dodam jednak, że nie widzę powodu do używania zamiennika, bo w przypadku uszkodzenia czy zagubienia można wystąpić o nowy, bo jest wynajmowany z modemem...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Funbox 6 - zasilanie

@pirenej nie przesadzam, podłączył mocniejszy zasilacz i kto wie co tam podepnie do USB, sekcja zasilania padnie, znam takich co próbują ładować telefony z routerów czy innych sprzętów i dziwią się że sprzęt padł 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18673
  • 53474
  • 728

Funbox 6 - zasilanie

@janusz_lepionko zasilacz zawsze ma delikatnie wyższe napięcie. W przypadku zasilacza 12 V powinno być trochę wyższe napięcie. Jak zasilacz jest obciążany, napięcie na zasilaczu spadnie. To normalne. Ważne jest jeszcze jaki prąd jest w stanie podać zasilacz. W przypadku 24 Watowego zasilacza prąd wynosi 2 Ampery, co jest wystarczające dla zasilania routera. Jak dobrze pamiętam, prąd na zasilaczu nie powinien być mniejszy niż 1 Amper. Poniżej może powodować zbyt duży spadek napięcia, doprowadzić do nieprawidłowego działania routera oraz uszkodzenia zasilacza. Będzie się grzał, temperatura rośnie i może zasilacz o zbyt niskim prądzie się spalić.

Na urządzeniu najczęściej podane są jakie potrzebne są parametry zasilacza. Napięcie musi być takie jak wymagane na urządzeniu. Prąd zasilacza nie może być mniejszy. Może być wyższy, urządzenie i tak pobierze tyle co potrzeba.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18673
  • 53474
  • 728

Funbox 6 - zasilanie


@IreneuszCDnapisał(-a)

@pirenej nie przesadzam, podłączył mocniejszy zasilacz i kto wie co tam podepnie do USB, sekcja zasilania padnie, znam takich co próbują ładować telefony z routerów czy innych sprzętów i dziwią się że sprzęt padł 😎


Może być sytuacja uszkodzenia portów USB z powodu ładowania innych urządzeń. Standardowo USB w urządzeniach ma wydajność prądową na poziomie 500 mA. Telefony najczęściej potrzebują więcej, więc port USB jest przeciążany. Ścieżki na płytce urządzenia są cienkie, a przy dużym obciążeniu grzeją się i może ulec przepaleniu. Taki port USB przestaje działać i praktycznie jest już nie naprawialny.