Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie łaczy z vpn przez funbox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 35
  • 0

Nie łaczy z vpn przez funbox 6

Cześć. Od wczoraj mam nowy laptop na którym nie działa mi połączenie z praca przez vpn barracuda ale tylko u mnie w domu. Gdy jestem u brata a on też ma ten sam modem 5 domów dalej wszystko działa. Informatyk dopiero w poniedziałek będzie mógł sprawdzić co jest nie tak a mi zależy by w weekend nadrobić zaległości z piątku gdzie kilka godzin z bratem szukaliśmy przyczyna ale zakończyliśmy fiaskiem 😞 proszę o pomoc

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6523
  • 15952
  • 84

Nie łaczy z vpn przez funbox 6

@Kasia222 spróbuj tak:

1. Na kompie: Ustawienia -> Sieć i Internet -> Wi-fi -> tutaj jeśli jest wybrany profil publiczny, to do zmiany na prywatny, jeśli to nie zadziała, to ewentualnie niżej na konfiguracje zapory i wyłączyć dla tego profilu zaporę,
2. Na menu funboxa: Zaawansowane -> Konfiguracja zapory -> profil średni, a jak nie zadziała to na niski bym dał.

Jak to nie zadziała, to przywróciłbym  ustawienia początkowe w Windowsie, może to pomoże 🤔

 

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Michał

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53415
  • 620

Nie łaczy z vpn przez funbox 6

@Kasia222  sprawdź po jakim publicznym IP się  łączysz na  modemie . W menu będzie ipv6  w loginie, to to wywal...wymus ipv4 czyli sam login bez końcówki z IPV6 

Sprawdz też szyfrowanie i zmień na Wpa2-psk

Jeśli się oczywiście  łączysz po wifi6  to i zmień  na testy na wifi5 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6523
  • 15952
  • 84

Nie łaczy z vpn przez funbox 6

@Kasia222 Jak  łączysz się po WiFi czy eth, na jakim systemie operacyjny ? I   jaki masz poziom zabezpieczeń na funboxie?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 35
  • 0

Nie łaczy z vpn przez funbox 6

Zadzwoniłam po brata zaraz przyjdzie i to sprawdzi


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 35
  • 0

Nie łaczy z vpn przez funbox 6

jest ipv4 i wifi działa połączenie przez WPS

internet działa normalnie tylko nie vpn

windows 11 pro x64

był resetowany do ustawien fabrycznych


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6523
  • 15952
  • 84

Nie łaczy z vpn przez funbox 6

@Kasia222 weź sprawdź na kablu najlepiej tym z zestawu może coś z firewallem masz .


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 35
  • 0

Nie łaczy z vpn przez funbox 6

no to na kablu dziala vpn sie łaczy ale to nie moze zostac bo za krotki kabel a pokoj siostry jest na górze


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6523
  • 15952
  • 84

Nie łaczy z vpn przez funbox 6

@Kasia222 spróbuj tak:

1. Na kompie: Ustawienia -> Sieć i Internet -> Wi-fi -> tutaj jeśli jest wybrany profil publiczny, to do zmiany na prywatny, jeśli to nie zadziała, to ewentualnie niżej na konfiguracje zapory i wyłączyć dla tego profilu zaporę,
2. Na menu funboxa: Zaawansowane -> Konfiguracja zapory -> profil średni, a jak nie zadziała to na niski bym dał.

Jak to nie zadziała, to przywróciłbym  ustawienia początkowe w Windowsie, może to pomoże 🤔

 

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Michał


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 35
  • 0

Nie łaczy z vpn przez funbox 6

zrobilismy pierwszy punkt caly a w funbox wczesniej juz zmienione na profil niski bylo ale dalej nie dziala


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 35
  • 0

Nie łaczy z vpn przez funbox 6

Hurra, a za szybko się poddaliśmy. Komputer uruchomiłam ponownie i spróbowałam się połączyć jeszcze raz i działa 😂 Dziękuje serdecznie.