Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

W sumie tak sobie myślę czy np. włączanie/wyłączenie wi-fi miałoby jakieś skutki dla działalności? W sensie, że czy częste wyłączanie jakoś wpłynie na sprawne działanie. Właściwie komputer mam po kablu, telewizję po kablu, wi-fi jest mi potrzebne głównie tylko do xiaomi mi boxa, czasem też z domoweog wi-fi korzystam w telefonie, ale to rzadko. Więc tak teraz pomyślałem, że w sumie to wi-fi nie musi być włączone 24h/7 i mogę po prostu włączać kiedy mi pasuje, jeśli to nie ma żadnego znaczenia dla funkcjonowania całej usługi.

 

@bronzub  a ta cyber tarcza to jest jakąś realną tarczą i ochroną, i ona jest włączona cały czas, czy może to taki trochę pic na wodę? 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu


@Kamas21napisał(-a)

 a ta cyber tarcza to jest jakąś realną tarczą i ochroną, i ona jest włączona cały czas, czy może to taki trochę pic na wodę? 🙂


@Kamas21 cały czas jest aktywna, sprawdź sobie tutaj Bezpieczeństwo CERT | Orange Polska


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22733
  • 189

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21 

To co technik musi zrobić to zarejestrować FB w systemie operatora. Dokładniej to nawet nie tyle samego FB co jego (wbudowany) ONT (co na jedno wychodzi). Jak jest IP TV to tak samo dekoder - musi być "zapisany" w systemie. I faktycznie technicy robią to w czasie instalacji - bez tego usługi nie wystartują. Co więcej, "we własnym zakresie" się tego nie zrobi, to wymaga odpowiednich uprawnień. Nie wiem jak to robią, ale raczej nie z poziomu FB tylko dzwoniąc gdzieś przez swój telefon. Dostęp do FB jest im potrzebny tylko po to, żeby sprawdzić czy wszystko działa.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22733
  • 189

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21 

Pomysł na włączanie WiFi w miarę potrzeby jest bardzo dobry. Absolutnie żadnych negatywnych skutków nie będzie to miało, a jeśli chodzi o bezpieczeństwo sieci to bez WiFi masz ja na zdecydowanie wyższym poziomie.

Co do Cybertarczy to miałeś ją też na VDSL, to uniwersalna usługa Orange, nawet na telefonach jest obligatoryjnie aktywna. I jak najbardziej jest aktywna, tylko że to dość specyficzna forma ochrony: poczytaj to, co kolega @slav72  podlinkował wcześniej. Albo wejdź na stronę:

https://cert.orange.pl/cybertarcza

Tam jest co poczytać, skoro jesteś takim fanem zabezpieczeń to się nie zawiedziesz. 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54731
  • 646

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21  moja rada, wyluzuj..nie buduj atmosfery szpiegowsko- inwigilacyjnej..😁

Wierz mi...Przy zmiennym IP publicznym i zmianie hasła oraz resecie modemu do ustawień  fabrycznych nie ma możliwości, aby ktokolwiek, nawet jeśli pierwotnie cos pozmieniał, miał możliwość wejścia na modem i do sieci..To naprawdę trąci  paranoją 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Ok, no tak jak wspominałem, jestem lekko przewrażliwiony na punkcie bezpieczeństwa, może nawet nie lekko, a bardzo 🙂 W takim razie mam zresetować modem do ustawień fabrycznych?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21 , nic się nie stanie, jak zresetujesz do fabryki. Możesz potem sobie zmienić hasło na swoje. Cybertarcza to nie pic na wodę, a realnie chroni przed zagrożeniami. Jak @j131 , poczytaj o narzędziach i ochronie maili, jak zechcesz czytać😊 Aha! VPN w cybertarczy daje inny komunikat, jak go masz włączony.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54731
  • 646

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21  resetuj, nic się nie stanie...

Będziesz, w pierwszym kroku do sprawdzenia i zabezpieczenia po swojemu sieci 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Po co panika, FunBox tak ma, urządzenia duchy się pokazują 😎

Jak nie korzystasz z wifi to je wyłączaj i to najlepsza ochrona 😎

Reset do fabrycznych na chwilę pomoże 😎

Ustaw filtrowanie po MAC kart sieciowych, jak chcesz mocniej się zabezpieczyć 😎


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7879
  • 31

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu


@Kamas21napisał(-a)

W takim razie mam zresetować modem do ustawień fabrycznych?


Tak. Dwa razy dziennie. Wychodząc z domu, odłączaj i chowaj do kasy pancernej. Klucz zabieraj ze sobą.