Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21  odciąć tym "duchom" dostęp do Wi Fi zarówno w panelu FB2, jak i w aplikacji Mój FunBox. Ewentualnie, jak da się usunąć takiego smerfa z aplikacji. Nie zawsze za pierwszym podejściem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Czyli technik nie wgrywa najnowszej wersji? Myślałem, że wgrywa najnowszą, bo coś tam niby sprawdzał jaką to ma wgrać 🙂

No u mnie niestety jest, gdzieś od zawsze jakaś lekka paranoja :), że mi się ktoś dostanie do mojej sieci i sobie po niej pobuszuje, zdobędzie jakieś hasła itp., choć to chyba musiałby być już jakiś haker, bo tak zwykła osoba, która nawet by się do sieci podpięła, to takiej możliwości chyba by nie miała.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21  nie, technik nie wgrywa softu, pobiera się on na modem automatycznie z sieci.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Tzn. tak jak piszę, to już funbox 6, po zamianie parę dni temu. Odciąć, czyli po prostu dać tak przy tym pc-47 :ograniczenia dostępu do internetu"  i zaznaczyć "blokuj internet przez cały czas"? Jeśli tak, to to już zrobiłem od razu jak mi się to urządzenie pokazało. Natomaist jeszcze nie usunąłem. Tylko nie za bardzo rozumiem rozgracznienia, tzn. w sensie w panuelu funboxa, czyli przez stronę, a w aplikacji, to przez telefon?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21 , soft jest wgrywany z automatu, jak się pojawia. A na Twoje rozterki, to zmień hasło w panelu rutera i będziesz spokojniejszy, o ile znowu nie wpadniesz w paranoję, jak ja wpadałem i zmieniłem. Intruzów wywalałem, jak zobaczyłem😊 Sieć przecież masz szyfrowaną i chronioną przez CyberTarczę.

Usuń tu i tam, będziesz miał pewność. A najlepiej się przekonasz, jak swoje urządzenia nazwiesz po swojemu. Będziesz widział, kto w sieci siedzi😀


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Myślałem, że wgrywa, bo coś tam wprowadzał i wcześniej sprawdzał i mówił na głos, że musi sprawdzić jakie coś tam teraz aktualnie musi wprowadzić.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21  coś "bajdurzył" 😁😉, gdyż zarówno soft  jak i login Neostrady pobierany jest "z automatu" przez neta (ewentualnie modem mógł prosić o hasło do Neo i to mógł technik wbijać).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Bo zaraz moja paranoja wybije, że jakiś technik podejrzany 🙂 Nie wiem, miał laptopa, podłączył do funboxa, coś tam mu wyskoczło jakieś okienko, powiedział coś w stylu, że musi sprawdzić - nie wiem dokładnie co, zapamiętałem, że coś tam akutlanego, ale może chodziło o ten numer. W każdym razie sprawdził w telefonie, a potem wpisał.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21  spokojnie, tak jak pisałem wyżej było to najprawdopodobniej hasło do Neostrady. Chyba jesteś naprawdę bardzo przewrażliwiony, daj spokój z podejrzewaniem technika...😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Spoko, trochę żartowałem, a trochę faktycznie jestem przewrażliwiony, nie da się ukryć 🙂