Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FB 6.0. dodaje niezidentyfikowane urządzenia do WiFi

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FB 6.0. dodaje niezidentyfikowane urządzenia do WiFi

@agat13  i to jest wyjaśnienie 👍, powiem nawet więcej - kwalifikuje się jako rozwiązanie 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

FB 6.0. dodaje niezidentyfikowane urządzenia do WiFi

@agat13  dziękuję za wsparcie i poświęcenie czasu na poszerzoną konsultację w temacie. 👍 🍻
Wyjaśnienie wydaje się być wysoce prawdopodobne, z tym, że mam u siebie włączone filtrowanie po MAC (od zawsze), więc jeśli by którekolwiek z urządzeń miało losowy MAC, to nie miałoby możliwości łączenia się z WiFi, ponieważ FB odrzucałby próbę połączenia, a jak dotąd żaden z domowników nic nie zgłasza.
Na chwilę obecną w sieci zalogowane są te same urządzenia co wczoraj w momencie pisania pierwotnego posta i póki co 👻 brak.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

FB 6.0. dodaje niezidentyfikowane urządzenia do WiFi

@Morciak 

IMHO z tym wywiadem środowiskowym to dobra strategia. Tylko że przecież wystarczyła była jedna wizyta kogoś z nowszym telefonem (niekoniecznie Apple, jeśli faktycznie Android też zaczyna mieć taką opcję), żeby cała kaskada duchów powstała, właśnie dzięki filtrowaniu.

Nadal uważam że to pluskwa, bo FB nie powinien tych duchów prezentować jako istniejących urządzeń. Ja bym na Twoim miejscu wyłączył na chwilę filtrowanie, gdyby znów się zaczęły pojawiać. Wtedy powinno się chociaż dać zobaczyć jakie to coś próbuje używać adresy. Pamiętam podobny wątek w którym z tego wniknęła identyfikacja. Wtedy FB w ogóle głupiał i interpretował połączenia WiFi, właśnie te duchy, jako kablowe, i w tamtym wypadku, było to pojedyncze urządzenie Apple (OP nie filtrował po MAC).

IMHO raczej możesz nie czuć się  w żaden sposób przez te duchy zagrożony, to chyba najważniejsze.🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

FB 6.0. dodaje niezidentyfikowane urządzenia do WiFi

@j131- zgłębiałem po wpisie @agat13  zagadnienie zmiennego MAC adresu (dzięki@agat13 za tą koncepcję, nawet nie wiedziałem, że taka funkcjonalność występuje).
Posiadamy parę urządzeń działających w oparciu o nowszy Android, które mają posiadać takową funkcjonalność, ale żadne z tych urządzeń nie pojawiło się u nas w lutym (a wcześniej 👻 nie było). Wg opisów tej funkcjonalności system Android posługuje się jednym MAC przy łączeniu się z określoną siecią WiFi i zmienia go przy łączeniu się z inną siecią, a z kolei iOS od wersji 14 ma podobno co 24h zmieniać MAC adress (jednakże nie mamy urządzeń tej firmy).

Będę oczywiście monitorował zagadnienie. Do chwili obecnej 👻 brak.


Pluskwa, z uwagi na mój zawód, kojarzy mi się z czymś co służy do zdalnego monitorowania aktywności obiektów przechodzących w zainteresowaniu 😉 , ale jak rozumiem chodzi Tobie o "bug" oprogramowania?

Anonim

Nie dotyczy

FB 6.0. dodaje niezidentyfikowane urządzenia do WiFi

Skoro po MAC masz filtrowanie w funBox6, to nic się nie zaloguje do sieci wi-fi, tak na koniec, nowe telefony mają zmienne adresy MAC kart sieciowych wi-fi, to ogłupia routery, można to w ustawieniach telefonu wyłączyć i problem minie, u mnie sieć wi-fi wywala z marszu takie telefony i urządzenia, po cyklicznej zmianie MAC (choćby jednorazowej), nie mam filtrowania po MAC aktywnego, więc to nie bug FunBox6, jedynie brak odświeżania menu.

Te "Pluskwy" to oczywiście żart... w temacie, bo chyba tego na poważnie nie rozważacie 🙄

 

 

______________________

*Post poddany edycji - moderator Wojciech.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FB 6.0. dodaje niezidentyfikowane urządzenia do WiFi

U mnie dziś też pojawiły się te 👻

 

 

slav72_0-1648031991859.png

od PC-92 do 96 oczywiście bez IP czy MAC, to jest ewidentnie bug w FB 6 gdyż nie przypominam sobie aby coś takiego pojawiało się w FB 3.0.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

FB 6.0. dodaje niezidentyfikowane urządzenia do WiFi

@slav72 , swego czasu, gdy byłem w posiadaniu Funboxa 2, też się różne PC pojawiały. Wystarczyło w aplikacji FB usunąć je i zmienić hasło w ustawieniach funboxa. Coś za dużo przypadków w tych funboxach różnego typu. Może to ich wspólny mankament? W Liveboxie nie zauważyłem nigdy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

FB 6.0. dodaje niezidentyfikowane urządzenia do WiFi

@slav72  nic się nie bój. Resetnij i będzie ok.  To nie duchy, a niegroźne znaki z  przeszłości i urządzeń  które zmieniły mac 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FB 6.0. dodaje niezidentyfikowane urządzenia do WiFi

@agat13  ja się nie boję tych znaków "z przeszłości", wstawiłem tu screena gdyż dawno mi się nie pojawiały, resetować funboxa nie mam potrzeby, niech sobie one będą, tak jak pisałem wcześniej - jakiś czas temu też się pojawiły i po czasie same zniknęły. Tak że spoko, napisałem to jako ciekawostkę.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

FB 6.0. dodaje niezidentyfikowane urządzenia do WiFi

a po co w ogóle tam zaglądać?