Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porty na Fun Box 6


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Porty na Fun Box 6

Hej, 

chcę otworzyć porty od 49420 do 49430, więc wpisałem co trzeba w Nat/pat, zapora na niski, porfil nawet mam "bez ochrony" ( to już po kontakcie z infolinią) i działa tylko 49420...

Jak usunę 49420 z NAT/PAT to znów pokazuje, że jest zamknięty - czyli ustawienia mam poprawne, dla pozostałych mam te same, ale nie są otwarte.

Jakieś pomysły?

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Porty na Fun Box 6

Porty powinny się otwierać na ustawieniach średnich zapory, skoro są pozamykane, to zgłoś niech zdalnie ci je pootwierają. Tak poza tym, to już kolejny temat z takim problemem na FunBox6, użytkownicy FunBox 3.0 tego nie zgłaszają 😎


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Porty na Fun Box 6

Jeden technik na czacie coś mi tam grzebał zdalnie i nic.

Drugi z infolinii stwierdził, że nie wspierają tego typu problemów  😄 i kazał dzwonić na 800 600 800, ale to dopiero jutro.

Anonim

Nie dotyczy

Porty na Fun Box 6

@grollek niech zdalnie to otworzą, da się na 100%, można też do fabrycznych ustawień FB6 zrzucić i sprawdzić czy to coś dało, tu na forum niestety tylko użytkownicy pomagają, nie mamy wglądu w działanie twojego sprzętu, Orange jednak ma taki dostęp i tam kieruj swoje problemy 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Porty na Fun Box 6

No właśnie wpisali mnie na listę do kontaktu z technikiem i mam czekać na kontakt z ich strony. 

Masakryczna obsługa...

Anonim

Nie dotyczy

Porty na Fun Box 6

@grollek  jak działają to nie narzekaj 😉

Ty masz ekstra wymagania, gro FB używa, czy filmiki z sieci ciągnie 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Porty na Fun Box 6

Ekstra wymagania?

Chcę skorzystać tylko z opcji, którą sami dają w swoim sofcie.

Skoro funbox3 podobno nie stwarza takich problemów, a 6 już tak, to raczej moje wymagania nie są ekstra tylko soft w wersji alpha 😅

 

Anonim

Nie dotyczy

Porty na Fun Box 6

FB6 to nowy router, pewnie jeszcze nie jedna poprawka oprogramowania będzie 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5476
  • 22048
  • 180

Porty na Fun Box 6

@grollek 

No niestety słabo to widzę. Generalnie z dokumentacją jest krucho:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Jaka-jest-relacja-mi%C4%99dzy-ustawieniami-dost%C4%99pu-z...

Ale na 100% w FB6 coś jest dodatkowo zepsute:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-6-0-zamiennik/td-p/299768

 

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/NAT-loopback-na-Funbox6/m-p/266907

 

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-6-dost%C4%99p-do-serwera-HTTP-S-z-sieci-lokalnej-u...

 

Takich tematów jest więcej. Na FB3 tych problemów nie ma.

 

Niestety poprawki wychodzą rzadko i jak na razie problemów z portami chyba nie zlikwidowały.

Pozostaje nękać BOK.

 

PS. Zapora na średnim poziomie niczego nie powinna wpuszczać, przynajmniej zgodnie z dokumentacją.

j131_0-1649113012245.png

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Porty na Fun Box 6

Jestem po kliku rozmowach z BOK i wnioski są takie:

- Orange ma pewną pulę portów, które mogą odblokować (co dla mnie zrobili), ale nie mogą już powiedzieć jaka ona jest i tego mam szukać tutaj (hahaha, genialne). Powód to nie mogą mówić o konfiguracji indywidualnej

>mimo, że jestem właścicielem usługi,

>mimo2 pula jest taka sama dla wszystkich

 

- zakładka konfiguracji NAT/PAT w sumie jest bezużyteczna

- port 49420 to raczej łut szczęścia, że działa po wpisaniu w NAT/PAT, tak stwierdził któryś z kolei konsultant, wpisałem tam lekko z 15~20 innych i żaden nie był wykryty jako otwarty

- to czy mam BEZ_OCHRONY- czy też nie jak również poziom ochrony od niskiego do użytkownika jakoś nie robi mi większej różnicy, otwiera lub blokuje port 139, inne np 32400 (plex) czy 51413 (transmission) są i tak cały czas otwarte, nawet jak w NAT/PAT ich nie ma, zapora na wysoki, BEZ_OCHRONY-usunięte i połączenie ustanowione na nowo, nowe IP. Nawet zmieniłem sobie plexa na inny dodałem go w NAT, bo może appka gdy będzie próbowała go użyć to magicznie zaskoczy(?) otóż nie.

- BOK proponuje urządzenie 3rd party żeby tam sobie otwierać porty, bo FB6 w skrócie jest zbyt zamknięty.