Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6.0 - zamiennik


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Funbox 6.0 - zamiennik

Od 2 tygodni jestem posiadaczem modemu Funbox 6.0, wcześniej miałem Funbox 3.0. Napisze krótko ten modem to porażka pod każdym względem: piszczące cewki, błąd w oprogramowaniu nie dający możliwości przekierowania portów 80 i 443 w sieci lokalnej, co najśmieszniejsze - atrapa systemu aktualizacji oprogramowania. Pisałem do Orange o możliwość wymiany z powrotem na Funbox 3.0, niestety nie ma takiej możliwości za to mogę wymienić na nowy (co to da? 😂).

Czy istnieje jakiś sprawdzony, normalny router który poradzi sobie z Orange TV?

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5479
  • 22050
  • 181

Funbox 6.0 - zamiennik


@mbob44napisał(-a)

Od 2 tygodni jestem posiadaczem modemu Funbox 6.0, wcześniej miałem Funbox 3.0. Napisze krótko ten modem to porażka pod każdym względem: piszczące cewki, błąd w oprogramowaniu nie dający możliwości przekierowania portów 80 i 443 w sieci lokalnej, co najśmieszniejsze - atrapa systemu aktualizacji oprogramowania. Pisałem do Orange o możliwość wymiany z powrotem na Funbox 3.0, niestety nie ma takiej możliwości za to mogę wymienić na nowy (co to da? 😂).

Czy istnieje jakiś sprawdzony, normalny router który poradzi sobie z Orange TV?


Zapewne istnieje ale nikt jeszcze tego nie ujawnił. Czyli raczej nie jest to rozwiązanie "sprawdzone".

Sens wymiany piszczącego FB6 na nowy jest. Całkiem możliwe że nowy nie będzie piszczał. A jeśli nie będą mieli nowych FB6 na wymianę to może zaproponują Ci FB3? Kto wie...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6.0 - zamiennik

@mbob44  próbuj wymiany na inny, być może trafisz na "niepiszczący" (mój, co wielokrotnie pisałem na forum jest całkowicie bezgłośny). Co do oprogramowania to szykują nowy soft z nowymi funkcjami i poprawkami błędów, trzeba trochę poczekać. Jeżeli chodzi o modem z wolnego runku to do samego neta nie będzie problemu, musiałbyś się postarać o zewnętrzny ONT od Orange, lecz jeśli masz również usługę tv to niestety nikt nie zagwarantuje Ci możliwości prawidłowego działania telewizji na własnym modemie (jest wiele wątków na ten temat na forum, poszukaj, poczytaj).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3212
  • 7458
  • 136

Funbox 6.0 - zamiennik

Piszczenie FunBox 6, to widzę większy problem. Ciekawe czy można wymienić na 3.0? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Funbox 6.0 - zamiennik

@mbob44  zerknij na https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/IPTV-przez-system-mesh/m-p/299761#U299761 .

Postodawca pisze, że iptv  działa.. oczywiście z zewnętrznym ont  od Orange 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6.0 - zamiennik


@Ronnapisał(-a)

 Ciekawe czy można wymienić na 3.0? 


Założyciel wątku na początku pisze że dowiedzał się w Orange iż nie ma możliwości powrotu do FB 3.0.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5479
  • 22050
  • 181

Funbox 6.0 - zamiennik


@agat13napisał(-a)

@mbob44  zerknij na https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/IPTV-przez-system-mesh/m-p/299761#U299761 .

Postodawca pisze, że iptv  działa.. oczywiście z zewnętrznym ont  od Orange 


Mylisz się: po pierwsze to nie OP tylko jeden z dyskutantów (@radekrp90)napisał ze mu działa, po drugie on nigdy nie twierdził że ma zewnętrzny ONT, wręcz przeciwnie wszystko konfigurował w kontekście FB.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Funbox 6.0 - zamiennik

@j131  w poscie @radekrp90  napisal: 

Zamówiłem Mercusys H50G (czyli taki tańszy TP-Link) i.... działa od strzała.

IPTV - działa. Prędkość do Sieci 300-320 Mb (dla łącza 300 Mb), iperf 280-400 Mb, realna prędkość kopiowania plików około 30-40 MB. Jak dla mnie wystarczająco, szczególnie że to wersja DualBand, a same "stacje" obsługują kablowy backhaul, więc jest opcja na przyszłość.

Co do ONT, to chyba oczywiste...ale warto to doprecyzować, masz rację 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5479
  • 22050
  • 181

Funbox 6.0 - zamiennik

@agat13 

"you assume too much"

@radekrp90: możesz potwierdzić swoją konfigurację?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3212
  • 7458
  • 136

Funbox 6.0 - zamiennik

@slav72 , mimo to próbowałbym w postępowaniu reklamacyjnym powrót na 3.0. Albo domagał się normalnie pracującego modemu.