Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

e-faktury a powiadomienia

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

e-faktury a powiadomienia

Ile trudu kosztuje wysyłanie powiadomień z tytułu e-faktur? Na moim wycinkowym podglądzie są trzy wiadomości mailowe plus jeden sms. Dotyczą dwóch usług: -Superpromocja FunPack(24m-ce);

-usługi mobilne;

Każde z tych powiadomień ma inny zakres czasowy, co sugerowałoby, że wielu pracowników trudzi się, by Operator pilnował swoich interesów. To akurat rozumiem. Dlaczego jednak tak się dzieje, skoro data obu zobowiązań klienta wypada w tym samym dniu? Dlaczego też system generuje powiadomienie sms podziękowania za usługi mobilne, a za FunPack-a już nie? No i jeszcze ten poślizg. Przykładowo:znam wartości obu e-faktur, za które natychmiast płacę, potem system generuje mi powiadomienie sms za usługi mobilne (stacjonarne nie) i za parę dni podziękowanie sms za mobilne. Czy to nie jest chaotyczneMarzec 2017 rozwiązanie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

e-faktury a powiadomienia

@berebusek, na chłopski rozum...nie ktoś a system tego wszystkiego pilnuje, a rozbieżności między stacjonarnymi a mobilnymi wywodzi się z tego, że mając jedno logo orange, niestety nadal są to osobne usługi...są też inaczej księgowane...no i poślizgi...takich jak my ponoć są miliony, więc sam widzisz ile operacji taki system musi wykonać 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

e-faktury a powiadomienia

@berebusek, na chłopski rozum...nie ktoś a system tego wszystkiego pilnuje, a rozbieżności między stacjonarnymi a mobilnymi wywodzi się z tego, że mając jedno logo orange, niestety nadal są to osobne usługi...są też inaczej księgowane...no i poślizgi...takich jak my ponoć są miliony, więc sam widzisz ile operacji taki system musi wykonać 😉

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

e-faktury a powiadomienia

U mnie jest też wesoło... 😄

Przychodzą 2 e-faktury , oczywiście płacę w ciągu 2-3 dni a w tydzień później przychodzą informacje sms że wysłano faktury i ciąg sms przypominający o opłacie.  A faktury dawno opłacone... 😄

Anonim

Nie dotyczy

e-faktury a powiadomienia

Myślę że za wszystko odpowiedzialny jest system informatyczny i dane jakie posiada.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

e-faktury a powiadomienia

Trochę historii. Orange powstało z połączenia Telekomunikacji Polskiej (głównie usługi stacjonarne) z PTK Centertel (głównie mobilne). Mimo, że już kilka lat minęło cały czas są dwa systemy rozliczeniowe. Plany połączenia są od dawna, ale przy dużej bazie i też niektóre systemy stacjonarne mają swoje lata, proces pełnego połączenia pewnie jeszcze potrwa, aby było wszystko takie same.
Anonim

Nie dotyczy

e-faktury a powiadomienia


pablo_ck napisał(-a):

Myślę że za wszystko odpowiedzialny jest system informatyczny i dane jakie posiada.


Wybacz @Anonim, ale jak słyszę takie teksty, to zaraz mi się przypomina księgowa z zakładu pracy, która na moją uwagę, że dostałem na wypłatę o jedno zero więcej, to odpowiedziała mi, że to wina systemu Emotikon: Bardzo szczęśliwy KTOŚ jednak ten system zaprogramował, ktoś też moje dane do tegoż systemu wprowadzał. A zanim system został zakupiony, przeszedł fazę testów-tak mi się na logikę wydaje. Kota w worku duża firma nie kupuje. My cierpliwie znosimy problemy, ktoś to "bierze na klatę", a...reszta jest wytworem wyobraźni i poglądów każdego potencjalnego klienta. Może na zlocie dojdzie do konkretów. Trwa to zbyt długo, jak tak to widzisz.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

e-faktury a powiadomienia

@Anonim: masz rację, ale zanim pełna integracja nastąpi to pewnie jeszcze wiele wody w Wiśle przepłynie...

Pracuję w Orange
  • 60
  • 44
  • 6

e-faktury a powiadomienia

Rzeczywiście są nadal dwa osobne systemy dla usług stacjonarnych i mobilnych. Powoli są one łączone biorąc pod uwagę różne funkcjonalności. Trochę rzeczywiście jeszcze to potrwa 🙂 tak przynajmniej mi się wydaje...

 

Taka ciekawostka, że opłaty za nową ofertę Orange Love są już wystawiane na jednej fakturze 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

e-faktury a powiadomienia

Formalnie to nadal są dwie faktury, a rachunek jeden, bo kwota z mobile doliczana jest do stacjonarnych. Zawiłości to mistrzostwo świata...

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

e-faktury a powiadomienia


Piotrekk85 napisał(-a):
Formalnie to nadal są dwie faktury, a rachunek jeden, bo kwota z mobile doliczana jest do stacjonarnych. Zawiłości to mistrzostwo świata...

@Piotrekk85  nie zgadzam się z Tobą, faktura jest jedna, bo uslugi zostały połączone w jeden pakiet. Wiem, bo mam.