Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

e-faktury a powiadomienia

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

e-faktury a powiadomienia

I nie dostajesz dwóch kartek/stron w pdfie?
Na jednej masz opłaty za orange love i ew. przekroczenia na stacjonarnych, na drugiej komórki ew. poza abonamentem, raty za sprzęt itp?

Poza tym odróżniasz czym jest rachunek od faktury?
Nawet w pomocy kilka razy jest info na ten temat http://www.orange.binaries.pl/binaries/o/map/ak/html/love/Orange_Love_jak_czytac_fakture.pdf

Być może nie masz przekroczeń na komórkach i dlatego nie dostajesz zerowej faktury.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

e-faktury a powiadomienia

@Piotrekk85 

na zalinkowanej przez Ciebie stronie "jak czytać fakturę" są zdania:  "Żeby móc rozliczać wszystkie opłaty na jednej fakturze, może się zdarzyć, że zmienimy cykl rozliczeniowy dla Twoich usług mobilnych, dostosowując go do cyklu właściwego dla usług domowych." oraz na przykładowej "fakturze za usługi mobilne" objaśnienie "To jest należność za usługi mobilne, z których korzystasz poza pakietem Orange Love. O tę kwotę jest powiększona faktura za usługi domowe". - Zatem nawet jeżeli skorzystam z usług mobilnych rozliczanych poza pakietem - w efekcie końcowym - w świetle przywołanego zdania - do opłacenia jest de facto jedna faktura.  Tak więc ta druga niby faktura moim skromnym zdaniem zasługuje jedynie na określenie "wykaz dodatkowo płatnych usług mobilnych" a nie faktura.

Anonim

Nie dotyczy

e-faktury a powiadomienia


Piotrekk85 napisał(-a):
Formalnie to nadal są dwie faktury, a rachunek jeden, bo kwota z mobile doliczana jest do stacjonarnych. Zawiłości to mistrzostwo świata...

@Piotrekk85, ja widzę u siebie dwie faktury na zupełnie inne rachunki. No i nr.ewidencyjne też są odmienne. Tylko "bankier" wie, jak to wszystko zsumować pod konkretnego klienta.

efaktura.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

e-faktury a powiadomienia

Potocznie można to nazwać i fakturą.
Formalnie nadal są dwie faktury, a jeden "rachunek".
To ma znaczenie jeśli ktoś je rozlicza z US.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

e-faktury a powiadomienia

@Anonim  możesz mi przypomnieć, jakie masz usługi? odrębne umowy na stacjonarny i komórkowy? Jeśli tak, to kłania się info że jeszcze działają dwa odrębne "systemy" - ewidencyjno-rozliczeniowe. Natomiast, to co pisze Orange pakiet Love powoduje włączenie mobilnych (komórkowego) do jednego systemu.  Ja niedawno przeszedłem do takiego pakietu - mam połączony starty numer komórkowy, z posiadanym zestawem usług stacjonarnych. Za nie będę płacił jedną fakturę... 

Anonim

Nie dotyczy

e-faktury a powiadomienia

@Misiek62, cytuję esensję wywodu: "Żeby móc rozliczać wszystkie opłaty na jednej fakturze, może się zdarzyć, że zmienimy cykl rozliczeniowy dla Twoich usług mobilnych, dostosowując go do cyklu właściwego dla usług domowych." oraz na przykładowej "fakturze za usługi mobilne" objaśnienie "To jest należność za usługi mobilne, z których korzystasz poza pakietem Orange Love. O tę kwotę jest powiększona faktura za usługi domowe". - Zatem nawet jeżeli skorzystam z usług mobilnych rozliczanych poza pakietem - w efekcie końcowym - w świetle przywołanego zdania - do opłacenia jest de facto jedna faktura.  Tak więc ta druga niby faktura moim skromnym zdaniem zasługuje jedynie na określenie "wykaz dodatkowo płatnych usług mobilnych" a nie faktura.

@Misiek62, i tutaj szedłbym w kierunku takiego rozwiązania w przypadku takim, jak mój. Najpierw były oddzielne faktury za usługi stacjonarne oraz mobilne (terminy umów). Kolejnym posunięciem Orange było ujednolicenie okresów rozliczeniowych. Jednak nadal pozostały dwie faktury na dwa oddzielne rachunki i nr.ewidencyjny klienta oraz numer konta klienta. Posiadam FunPacka, abonament komórkowy i mało istotny tel. na kartę.


 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

e-faktury a powiadomienia

@Anonim  wiesz, to nie tyle mój wywód ile głównie cytaty ze strony Orange "jak czytać fakturę za Orange Love" 🙂 i moje rozumienie tych zacytowanych treści.