Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysokie opóźnienie (ping) do routera przy wysokim transferze

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Wysokie opóźnienie (ping) do routera przy wysokim transferze

Witam mam taki problem że podczas większego wykorzystania transferu (np pobieraniu, speedtescie lub nawet połączniu w sieci lokalnej) zwiększa się opóźnienie pomiędzy danym urządzeniem a routerem (sprawdziłem pingując adres ip routera). Transfer przez cały czas jest stabilny i wysoki. Opóźnienie to występuje na każdym urządzeniu (sprawdzałem 2 komputery i 2 telefony) i dotyczy tylko danego urządzeniu a nie całej sieci niezależnie czy jest to po WiFI 2.4 GhZ, 5 Ghz czy kablu ethernet. Zauważyłem to kilka dni temu i dopiero dziś sprawdziłem co się dokładnie dzieje. Orange Światłowód, funbox 6

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Wysokie opóźnienie (ping) do routera przy wysokim transferze

obrazek jak łącze jest wysycane LTE do 60Mb/s.

1.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysokie opóźnienie (ping) do routera przy wysokim transferze

A jakie to jest opóźnienie? Bo to chyba normalne, wysycasz łącze to obciazasz procesor routera i sobie kolejkuje pakiety by mógł dalej obsługiwać dane, tak łatwym językiem pisząc.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Wysokie opóźnienie (ping) do routera przy wysokim transferze

Od 40 do nawet 1000 ms. Średnio kilkaset, normalnie jest to maksymalnie kilka ms


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Wysokie opóźnienie (ping) do routera przy wysokim transferze

@BxOxSxS może się mylę i źle rozumuję, ale to chyba normalne...

Załóżmy, że wykonujesz 3 speedtesty jednocześnie? Jakie będziesz miał wyniki? Oszukane, bo to 3 procesy jednocześnie. Generując duży ruch na porcie nie spodziewaj się super pingu , bo i port LAN i karta sieciowa zajete są czymś innym i muszą dzielić uwagę pomiędzy dwie czynności wykonywane jednocześnie. Tak chyba to wszędzie działa przy współdzieleniu zasobów...

Poprawcie jeśli się mylę..


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Wysokie opóźnienie (ping) do routera przy wysokim transferze

obrazek jak łącze jest wysycane LTE do 60Mb/s.

1.png


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Wysokie opóźnienie (ping) do routera przy wysokim transferze

Faktycznie po kilku testach zauważyłem że ty i @agat13 macie racje. Mój błąd że to połączyłem za szybko z chwilowymi problemami z Internetem


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Wysokie opóźnienie (ping) do routera przy wysokim transferze

@BxOxSxS niby drobiazg, a niepokoi.......


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysokie opóźnienie (ping) do routera przy wysokim transferze

Wszystko zależy od routera, u mnie przy wysycaniu łącza aż tak mocno nie skacze ping, tylko ja ten od operatora schowałem do szafy i używam swojego.

 

 

Ty też pisałeś, że masz problem z pingiem do bramy routera, tutaj podczas testu nawet 1ms nie ma u mnie.. Nie wiem jak z tym sobie Funbox 6 radzi akurat.. 😉

 

y4UwQ1j


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Wysokie opóźnienie (ping) do routera przy wysokim transferze

@BxOxSxS U mnie na FB3 za własnym ruterem na linuxie nie mam nawet śladów tego typu efektu. Mogę puścić dowolną liczbę speedtestów za linuxem, jednocześnie nagrywać trzy kanały TV i czwarty oglądać na dekoderze, w tym samym czasie kopiować pliki między komputerami w LAN, a pingi do 8.8.8.8 stoją na stałym poziomie, a do FB max to 1ms, niezależnie od tych aktywności.

Tak że owszem, zgadzam się z @agat13 że to spodziewane ale zgadzam się też z @-brtk- że to "wina" nieadekwatnej priorytetyzacji ruchu w LAN przez FB.