Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utrata pakietów na Światłowodzie


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Utrata pakietów na Światłowodzie

On ma własny router. Było widać na znikniętych obrazkach, że to Linksys.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Utrata pakietów na Światłowodzie

@pirenej teraz to TP-Link AX6000 i zawsze TP-Link kupuję 😃

Lubię ich interfejs i design 😎


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Utrata pakietów na Światłowodzie

@Mxy Sprawdzaj ping w grze. Jak ci mocno skacze to najlepiej zmień serwer na inny. Takie rzeczy się zdarzają. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Utrata pakietów na Światłowodzie


@Mxynapisał(-a)

...

problem występuje tak od godziny 17:00 do 22:00 około

...


Jaki problem? Utraty pakietów? Obawiam się, że "problemem" jest to tylko subiektywnie dla Ciebie. Kilkakrotne wyrzucenie z gry Destiny2 to też nie jest jakiś ewenement wymagający serwisowania łącza.

Masz konkretną umowę z operatorem. Ta umowa gwarantuje Ci określone parametry łącza. Jeśli uważasz że nie są one spełnione, to udokumentuj swoje przekonania i składaj reklamacje. Typowo w takich umowach gwarantowana jest tylko określona przepustowość do najbliższego rutera operatora. Narzędziem służącym do weryfikacji jest aplikacja speedtest w wersji certyfikowanej, do pobrania ze strony:

https://pro.speedtest.pl

Powtórzę jeszcze raz: żadna umowa konsumencka nie gwarantuje dostarczenia wszystkich pakietów ping do każdego miejsca w internecie, o każdej godzinie. Co nie znaczy, że przy 30% stratach pakietów będzie się grało komfortowo, oczywiście że nie. Ale jeśli oczekujesz rady, to podaj więcej szczegółów: co ci konkretnie nie działa, zaproponuj jakiś przykładowy test który każdy mógłby przeprowadzić choćby po to, żeby sprawdzić czy problem jest ograniczony do Twojego łącza, czy też ma szerszy zasięg. Już wcześniej napisałem dlaczego całodzinne puszczanie ping nie jest takim testem.

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Utrata pakietów na Światłowodzie

Myślę, że autorowi tego tematu będziemy wstanie pomóc jeśli wskaże więcej szczegółów. Tak jak napisał @j131 przede wszystkim testy, testy i obserwacja łącza przez kilka kolejnych dni. Zapisywanie tych wyników i zgłoszenie się do operatora z uzyskanymi wnioskami. Szkoda tylko że w Orange nie ma skrzynki mailowe gdzie można w wygodny sposób zgłosić reklamację i przekazać wszystkie załączniki.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Utrata pakietów na Światłowodzie

@maciejnet przecież jest czat i tam załącznik można dodać 😎

Co do utraty pakietów, to dziwna sprawa, bo na każdym łączu to się dzieje i nie można tego wyeliminować, może sieć autora robiła kiepska firma i te światłowody działają marnie, nigdy się tego nie dowiemy i @Mxy niewiele zdziała, internet działa to wszystko ok, na miedzi gorsze parametry mają i klienci nie narzekają, zresztą wzmianki o tym w regulaminie nie ma 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Utrata pakietów na Światłowodzie

@Mxy To ja Ci odpowiem w czym jest problem. Na 99% problem leży w obciążonym węźle.  Był taki temat rok temu w Gdańsku i Krakowie. Dopiero inżynieria ruchu rozłożyła obciążenie węzła i sytuacja wróciła do normy. Myślę , że w tym przypadku jest podobnie.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Utrata pakietów na Światłowodzie


@agat13napisał(-a)

Na 99% problem leży w obciążonym węźle.  Był taki temat rok temu w Gdańsku i Krakowie. Dopiero inżynieria ruchu rozłożyła obciążenie węzła i sytuacja wróciła do normy.


a w jaki sposób dotknięci tym tematem przedstawili problem, że został dostrzeżony i obsłużony? Żeby odpowiedzią nie było wysyłanie technika do funboksa, czy zaklęcia o krystalicznie perfekcyjnej sieci dostępowej? Pingploty załączone przez OP nawet wskazują na ten węzeł, tylko czy OP potrafił właściwie rozmawiać z bokiem? Pewnie to temat na pismo do Skierniewic.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Utrata pakietów na Światłowodzie

@pirenej  odpowiem dyplomatycznie. Ktoś się tematem zainteresował z techniki i pochylił nad problemem, z tego co pamiętam, bo śledziłem te wątki z ciekawości 

Już wielokrotnie pisałem, że czasem ktoś techniczny tu wchodzi i czyta 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Utrata pakietów na Światłowodzie


@agat13napisał(-a)

Ktoś się tematem zainteresował z techniki i pochylił nad problemem


no to, @Bartłomiej@Wiktor  i spółka, zainteresujcie tym kogoś z techniki!