Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

@Anonim 

Zastanowię się jeszcze, wpadłem na pomysł żeby na routerze ustawić tunel do "Cloudflare WARP+ Unlimited" i puścić tylko ruch zagraniczny przez ten tunel a ruch krajowy normalnie przez Netię. I tak wyjdzie to taniej niż Orange.

 

Zobaczymy jak będzie to działać na Mikrotiku bo Wireguard jest na etapie oprogramowania niestabilnego.

Anonim

Nie dotyczy

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Jeśli chodzi o stabilność, to nie wiem - ale co do reszty - powiem, że dobry pomysł 🙂 

Oby Ci to działało!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Wszyscy operatorzy masowi są podobni. Nigdzie nie będzie idealnie. Nawet w ramach jednego operatora są różnice w regionach.
Anonim

Nie dotyczy

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Dokładnie, to jest to co napisałem 🙂 Przyznaje Ci tutaj rację - szczególnie w tym czasie sieci są po prostu przeciążone. U nas i tak jest względnie dobrze, bo duża część kraju jest pokryta światłowodami - więc to jeszcze się względnie trzyma. 

 

Jednak no jedynym mankamentem Orange na dzień dzisiejszy jest brak tych IX-ów. 

Bo u innych operatorów te krajowe serwery są dość dobrze obsługiwane jeśli chodzi o trasy i pingi, z zagranicznymi jak widać są problemy. 

 

W Orange jest ten minus, że nawet do naszych serwerów ruch idzie przez zagranicę, co oznacza że awaria tranzytu oznacza brak internetu praktycznie. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

@Anonimto że są skoki pingów po parę tysięcy po drodze, nie oznacza nic. Serwery nie mają priorytetu na czasy odpowiedzi i w ogóle na odpowiedź, więc nawet mogą tam być straty pakietów i nie będzie to wpływać na host docelowy. Jeżeli przez takie serwery przechodzi dużo zapytań, to tak się konfiguruje serwery, by nie obciążać ich i nie zajmować niepotrzebnie odpowiedzią na ping, bo mają co robić.

Przykład u mnie, mam utraty pakietów i wysoki ping w hostach pośredniczących, na hoście docelowym stabilny i niski ping:

 

Z tym hostem jednym faktycznie na samym końcu pojawiają się utraty i to nie jest problem dostawcy:

 

Co nie zmienia faktu, że Netia może mieć problemy, bez zgłoszenia mogą sobie nawet nie zdawać sprawy z tego, bo te utraty nie są jakieś duże, ale warto im to zgłosić i do tego zachęcam @Mitar.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

@-brtk- 

Zgłoszę jutro a wręcz opieprzę mocno, bo w ogóle w weekend nie da się w nic grać co działa na zagranicznych serwerach.

Np. w World of Warcraft cokolwiek próbuję zrobić to mam opóźnienie o kilkanaście sekund.

Tylko CloudFlare VPN ratuje sytuację ...

 

Ciekawostka, że CloudFlare idzie do eu.battle.net przez Holandię a pingi są w okolicach 30 ms, gdzie w Netii są one takie jak na zrzucie poniżej ... 

 

dddddasdasd.png

 

Dziś od 12 jest praktycznie całkowita padaczka zagranicy w Netii, więc według mnie trudno żeby tego nie zauważyli.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Widzę, że moderatorzy tak pocięli / pousuwali moje posty, że nic nie ma teraz sensu.

 

Póki co muszę już zostać w Netii bo czas na odstąpienie mi minął, ale patrząc co robi Orange, czyli np. znowu wywalenie Cloudflare przez zagranicę to chyba jednak się cieszę, że jestem w Netii.

 

Co ciekawe zgłosiłem problem z pingami zagranicznymi do Netii i zgłoszenie techniczne cały czas wisi jako otwarte już cały tydzień, ale generalnie się poprawiło w World of Warcraft, pomimo nadal sporej utraty pakietów do eu.battle.net to w grze nic się nie dzieje, nie skaczą pingi, więc może cichaczem coś zrobili.

Anonim

Nie dotyczy

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Tak jak mówię, Netia to nie Orange. Tam rzeczywiście zwracają na to uwagę. Wystarczy zgłosić - jeśli będą mogli, bo problem leży po ich stronie - to to naprawią. Jeśli nie - to i tak spróbują 🙂 

W Orange tylko sa usprawiedliwienia, że za mało płacimy, że to inni powinni się dogadywać z Orange a nie na odwrót.....

 

Netia to inna półka 🙂 Niby masówka, niby tańsza - a jednak potrafią. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Przynajmniej na razie zgłoszenia nie zamknęli, że nic się nie stało i nie ma problemu po ich stronie, jak to Orange przyzwyczaiło nas robić.

Anonim

Nie dotyczy

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Zapewne przyglądają się kwestii i analizują czy warto zmienić route'y czy dokupić pasma. I jak widać - pierwsze efekty tych zmian, jak Mitar napisał - już są. Nie ma odpowiedzi "nic nie gwarantujemy, prosze wykupić usługi biznesowe albo nie narzekać". 🙂 

Do battle.net różne są problemy - aczkolwiek da się to "wypłaszczyć". Pewnie niedługo i to poprawią 😉 A mógłbyś @Mitar wrzucić teraz WinMTR do battle.net'a?