Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z FUNBOX 6.0 Błąd loginu i hasła


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Problem z FUNBOX 6.0 Błąd loginu i hasła

Witam,

 

Ostatnio byłem na 4 tyg. wyjeździe służbowym, i dla oszczędności energii odłączyłem od prądu funboxa. Po powrocie nie działa mi internet, podczas wpisywania loginu i hasła wyskakuję że login i hasło nieprawidłowe. Mam zewnętrzny ONT Dioda Power, PON i LAN świeci na zielono,( nie jest to ONT od Orange tylko NEXERA) Na funboxie szybko miga pomarańczowa dioda od internetu. Udało się na chwilę połączyć przez login rejestracja@...   ale po chwili dioda znów zaczyna szybko migać i ponowne wprowadzenie mojego loginu nic nie daje. 

 

Zgłaszałem ten problem na infolinii, i Pan po drugiej stronie stwierdził że to wina tego że oni widzą że ja mam Funboxa 3.0 a w rzeczywistości mam 6.0 i w ciągu 36h się to naprawi. Minęły 24h w aplikacji mój orange widnieje że mam 6.0 a nic się nie zmieniło jeśli chodzi o połączenie, no i jakoś nie chce mi się wierzyć że to było problemem, bo zmieniałem te funboxy chyba jeszcze w zeszłym roku. 

 

Można coś jeszcze sprawdzić? Czy już tylko czekać na technika pozostało?

20 ODPOW. 20

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2243
  • 8418
  • 33

Problem z FUNBOX 6.0 Błąd loginu i hasła

Wejdź na Mój Orange i zmień sobie hasło


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Problem z FUNBOX 6.0 Błąd loginu i hasła

Zrobione, nic to nie zmieniło, tak samo jak reset Funboxa, odłączanie od prądu ONT, wymieniłem też kabel od ont do fb. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14045
  • 57773
  • 697

Problem z FUNBOX 6.0 Błąd loginu i hasła

@Tomek15018  jeśli to błąd hasła ( bo login jest stały) to albo wpisuj ręcznie ( kopiuj/wklej czasem zawodzi) albo poproś konsultanta o wygenerowanie nowego hasła, co może zrobić w systemie i wysłać SMS-em na wskazany numer mobilny 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Problem z FUNBOX 6.0 Błąd loginu i hasła

fb.pngCzy nie jest to równoznaczne z wygenerowaniem nowego hasła przez Mój Orange? Bo robiłem to już kilka razy, i wpisywałem zawsze ręcznie, No i błąd jest i przy loginie i przy haśle, login też wpisywałem ręcznie, z SMS który przychodzi po zmianie hasła w aplikacji.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14045
  • 57773
  • 697

Problem z FUNBOX 6.0 Błąd loginu i hasła

@Tomek15018  problem może wynikać że złego przypisania /braku przypisania właściwego modemu w systemie. 

Oficjalnie w bazie danych jest FB3 i do niego jest przypisana usługa. Ten FB 6 może być nieaktywny i dlatego mimo poprawnego loginu i hasła jest nierozpoznawalny dla systemu. Tak być nie powinno, ale chodzą słuchy, że od pewnego czasu nie dość, że login i hasło jest weryfikowane, to i SN sprzętu, aby wykluczyć zamianę sprzętu pomiędzy dwoma różnymi usługami. Zabezpieczenie takie...

Stąd problem być może...warto uporządkować sprawę modemu w systemach jako krok pierwszy 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Problem z FUNBOX 6.0 Błąd loginu i hasła

Tylko że w aplikacji Mój Orange już jest że mam Funboxa 6... No i chyba Orange nie blokuję możliwości podłączania innych routerów zamiast Funboxa. I też próbowałem na innym routerze, ale tu nie jestem na 100% pewny czy on ma wszystkie opcje żeby się to udało, ale była opcja łączenia przez pppoe i można było wpisać login i hasło. 

 

Czyli pozostaje czekać na technika... jak pech to pech 😞


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6097
  • 24943
  • 210

Problem z FUNBOX 6.0 Błąd loginu i hasła

@Tomek15018 

Mądry Polak po szkodzie, ale jak widać lepsze jest zawsze wrogiem dobrego: jak działa, to lepiej nie ruszać.

Zgłoszenie techniczne/reklamację zrobiłeś, czekaj na naprawę. Technik prawie na pewno nie będzie musiał cię odwiedzać. Za okres niedostępności usługi należy ci się rekompensata finansowa, plus powinieneś dostać jakieś pakiety mobilnego internetu w ramach pomocy doraźnej.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Problem z FUNBOX 6.0 Błąd loginu i hasła

Czyli te długotrwałe odłączenie od prądu mogło być przyczyną?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6097
  • 24943
  • 210

Problem z FUNBOX 6.0 Błąd loginu i hasła


@Tomek15018napisał(-a)

Czyli te długotrwałe odłączenie od prądu mogło być przyczyną?


Bóg raczy wiedzieć.😉