Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

A to ciekawy jestem czy Ci sie uda, jeśli tak to ja złoże kolejna reklamacje.

niestety połowa moich rozmów „technicznych” w O była z osobami które mieszały mbit z megabajt wiec do GPON i ONT w ogóle nie doszliśmy 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13044
  • 53549
  • 622

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

Drugi wniosek: konsultanci nie mają pojęcia jakie prędkości na wyjściu ethernet gwarantuje ONT i dlaczego nie powinni pozwalać na jego pozostawienie przy migracji z 1 na 2Gb/sek. 

P.S. na wniosek ( zresztą słuszny) kolegi @pirenej poprawiłem..


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT


@agat13napisał(-a)

konsultanci nie mają pojęcia jak działa ONT


podobnie jak sklepowa w mięsnym nie jest technologiem żywności


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13044
  • 53549
  • 622

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@pirenej  ale karkówkę od boczku odróżni....każde miejsce pracy wymaga minimum wiedzy...czy to rzeźniczej, czy technicznej 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 235
  • 2

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@agat13 Błędny wniosek.

Wniosek prawidłowy: konsultanci powinni otrzymać, znać i rozumieć informację, że ONT pozwala zapewnić 1Gbps/600Mbps i po zaakceptowaniu tego faktu przez klienta, powinni pozwalać na jego pozostawienie przy migracji z 1 na 2Gbps.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13044
  • 53549
  • 622

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@the_woocash ja uważam inaczej 

Dlaczego? Od lat operator ma ten sam sposób działania i podejścia do spraw nieszablonowych. Najlepiej, aby ich nie było. 

Nie ma usługi 1/600, w procesie nie może być stosowany ONT zewnętrzny, bo usługa nie spełnia wtedy prędkości zapisanej w umowie do modemu( co jest ważne przy reklamacjach i podejściu UKE do sprawy) . Speedtesty wypadają niezgodnie z umową, te certyfikowane nawet, co jest furtką do reklamacji.

Sam proces nakazuje zwrot ONT, co wyjdzie w jakichś bazach technicznych i będzie kłopot

Zapewne argumentów jest więcej, ale ja tam się nie znam...

Co więcej, nie zgadzam się z rozwiązaniem, które jest nieprawdziwe z poziomu operatora i procesu instalacji usługi, skoro Wam nie założyli z ONT 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

a ja dostałem dzisiaj mejla ze mam zwrocic zewn ONT inaczej będzie kara 🙂 Oczywiscie oddawanie zewn ONT nie wchodzi u mnie w grę. 

 

Niezła jazda w tej firmie, takie duże korpo a nie potrafią ogarnąć procesu ani dobrze zaprojektować usługi. Nawet przed chwilą dzwoniłem na Biuro Obsługi w Orange i nie wiedzieli ze 2.0 nie działa na zewn ONT. Co wiecej, nawet nie rozumieli dlaczego mialbym zwrocic ONT, "ten email do Pana do musi byc jakis błąd"

Na szczescie jestem w okresie 14 dni, w ciągu których moge wypowiedziec umowe i wrocic do starej. 

 

CYRK. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13044
  • 53549
  • 622

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@Dend  cyrk, ale z tego co widzę, ktoś przewidział w procesie zwrot ONT..

Dalej uważam, że konsultanci są niedoinformowani...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 235
  • 2

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@agat13 

 

To że cokolwiek poza standardem to droga przez mękę to jasne.

Zgodnie z moją umową jeśli osiągnę 1/600 na ONT to spełnia to warunki umowy, więc nie kupuję tu argumentu o UKE. Dodatkowo zgodziłem się w rozmowie zarejestrowanej na nagraniu na to by prędkość pobierania dostępna przez ONT była taka jak ONT pozwala, i na to że maksymalną prędkość pobierania osiągnę wyłącznie przy kilku urządzeniach na raz przez FB6 (co technicznie nie jest prawdą, ale dobra, odpuśćmy).

Proces zamówienia nie nakazał zwrotu ONT, bo ten jest dalej u mnie, choć FB2 wrócił do O. Na pozostawienie ONT zgodził się konsultant sprzedający mi ofertę i kolejny przyjmujący reklamację. Umowa nie nakazuje używania FB6 ani nie zakazuje używania ONT.

 

Standardowa obsługa to swoją drogą to również masakra.

Dziś zadzwonił technik gdy rozmawiałem przez telefon. Zakończyłem rozmowę, przyszedł SMS o treści "Dzień dobry. Próbował skontaktować się z Tobą Technik. Jeżeli możesz, oddzwoń w ciągu godziny pod numer 503 500 303. Później prosimy o kontakt z Operatorem." co natychmiast zrobiłem uzyskując informację o tym, że numer jest zajęty.

W tym samym czasie technik ponowił próbę połączenia dwukrotnie (w ciągu kilkunastu sekund) i oczywiście znów mój numer był zajęty, bo zgodnie instrukcją od O, dzwoniłem do technika.

 

Efekt? Technik zamknął zgłoszenie z powodu niemożności skontaktowania się ze mną. <facepalm>

Kolejne 18 połączeń na numer 503 500 303 zakończyło się informacją o tym, że numer jest zajęty.

Infolinia techniczna dziś nie działa.

"Boże, czy ty to widzisz" 😄


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

Bo Technik nie dzwonił po to żeby Ci pomoc. On chciał szybko udowodnić ze zadzwonił do Ciebie wymaga ilość razy, zamknąć zgłoszenie i fajrant.

wszystko to uczy jednego: nie przedłużać umowy z Orange przed czasem jeśli nie musisz, nie kupuj dodatkowych usług, nie rob po prostu nic co może spowodować ze temat Orange zajmie Ci długie godziny na rozwiązaniu problemów. 
Ja sie teraz zastanawiam czy po rozwiązaniu aneksu do umowy O ogarnie ze już nie muszę odddawac ONT, czy może ktoś pominął ten krok w procesie powrotu do starej umowy.