Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

Z poziomu modemu jest tak samo dobrze, jak z poziomu telefonu – gdyż ja nie narzekam, tylko pokazuję, że z tym 1 Gbps maksimum na urządzenie to nie do końca tak 🙂

Zrzut ekranu 2023-03-04 161806.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13205
  • 54218
  • 637

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@Sonorov  dzięki za test...udowodniłeś, że warto...mi wystarczy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

Nie ma za co 🙂

Zasadniczo nie rozumiem dramatu niektórych użytkowników, którzy wiedzieli jakie urządzenie daje dostęp do Światłowodu Pro 2.0. Ja też wiedziałem, bo żeby w ogóle zawrzeć umowę musiałem zdać zewnętrzny ONT. 
Żeby nie było, też wolałbym zewnętrzny ONT z wyjściem Ethernet 2,5 Gbps, gdyż mam inny router, który mógłbym do takiego podłączyć. Ale to nie tak, że nie wiedziałem, na co się piszę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13205
  • 54218
  • 637

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@Sonorov  z ciekawości, wymagano od Ciebie zadania ONT? Zerkniesz w umowę i regulamin czy coś o tym piszą?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

W regulaminie nic nie ma. Gdy chciałem przedłużyć umowę elektronicznie, zmieniając na Pro 2.0, te się automatycznie anulowały po 20 minutach. Dopiero ręcznie mi wsparcie techniczne ogarnęło umowę papierową, generując po drodze zlecenie zdania ONT, bo bez tego w ogóle się nie dało. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13205
  • 54218
  • 637

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@Sonorov  pierwszy wniosek...bez zdania ONT nie powinno się dać zamówić 2-ki. 

Widać nie we wszystkich przypadkach. Są dziury w systemie ewidencji lub nieumiejętnie to robią doradcy 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

Umowa nie zawiera informacji ze wymagany jest funbox 6 do uzyskania prędkości zawartych w umowie. Wyślę do UOKIK żeby sie skonsultować.

Funbox 6 jest Ok jesli mieszkasz w „apartamencie” 50m2. Jednak jeśli masz do pokrycia dom 250m2 na 4 poziomach to musisz korzystać z innych rozwiązań, typu access point na każdym pietrze, i dla takich osób usługa również powinna być dostępna. 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@Sonorov 

Po pierwsze to nie dramat. Dramatem jest obsługa klienta w O.

W rozmowie z konsultantem kilkukrotnie upewniałem się, że mogę pozostawić ONT, zdać FB2 i otrzymać FB6 w umówię na Pro 2.0. Konsultant wszystko to potwierdził.

Potem oczywiście okazało się to być nieprawdą. Po reklamacyjnym ponownym zamówieniu, podpisaniu umowy na inne warunki niż obiecane (bo się nie da inaczej, reklamacyjne to wyprostujemy), pomimo uznania reklamacji i przysłania przez O przeprosin, udało mi się pozostawić ONT i mieć FB6, ale ONT jest przypięty w systemie do "starej" umowy i uploadu 300Mbps, chociaż technicznie to urządzenie wspiera upload 600Mbps jaki zapisano w nowej umowie.

Po reklamacji, O zamyka ją w 3 minuty uznając, że wszystko jest OK.

Po reklamacji reklamacji O przyznaje bezsensowne zamknięcie i  bez uprzedzenia zamawia technika.

Dzwonię do O zapytać o co chodzi. O zapewnia że to pomyłka, można zignorować SMSY zachęcające do odwołania technika.

Tego samego technika który później podejmując 3 próby połączenia telefonicznego w sobotę (wszystkie w ciągu jednej minuty), zamyka zgłoszenie z powodu braku możliwości kontaktu.

Po reklamacji reklamacji reklamacji O uznaje że nie można ponownie zamówić technika choć wczoraj można było, bo "system tego nie sugeruje".

Teraz jestem na etapie reklamacji reklamacji reklamacji reklamacji i czekam na wynik 🙂

 

Podobnie było przy migracji z FB3 na ONT i FB2.

<ręce_opadają>


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@the_woocash ale nie wygrasz tego, bo mimo ze port na ONT jest 1gbps to maja jakieś ograniczenie softowe na zewn ONT i nie pójdzie więcej. Nawet chyba Ty to wspomniałeś.

na jaki rezultat liczysz? Po przecież nie puszcza nowego softu na ONT żebyś miał 1000/600 finalnie?

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@Dend  Cóż, w ostatniej rozmowie przy składaniu reklamacji dział techniczny przyznał, że to kwestia podpięcia SN GPONu z ONT w systemie billingowym pod stary kontrakt.
Kolega mi mówił, że identyczny ONT z SN takim jak podpięty pod nowy kontrakt powoduje prawidłową pracę ONT.

Próbuję zatem poprosić O by byli łaskawi podpiąć SN ONT który mi dali, pod nowy, aktualny, prawidłowy kontrakt 🙂

Może nie wygram, tak jak piszesz. Ale odpowiednia ilość problemów jakie ja i podobni sprawimy, być może da w efekcie podejście jak we francuskim O, gdzie możesz po prostu dostać od operatora w dzierżawę sprawdzoną przetestowaną i aprobowaną przez niego wkładkę SFP+. Alternatywnie O może odblokować tryb mostu w FB6. Albo chociaż nie wprowadzać w błąd na infolinii. Cokolwiek 🙂