Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z monitoringiem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Problem z monitoringiem

Witam.

Orange livebox 3.0

przekierowanie portów na monitoring z sieci wewnetrznej na adres wewnetrzny rejestratora działa.

przekierowanie portów na monitoring z sieci zewnetrznej na adres wewnetrzny rejestratora działa.

Problem.

Będąc w sieci wewnetrznej (połączony przez wifi) nie mogę połączyć się z rejestratorem poprzez zewnetrzny adres ip lub host.

Poprzez internet w Upc i KNC ten problem nie wystepuje.

Ktoś wie jak temu zaradzić?

Denerwuje mnie wyłączanie wifi ilekroć chcę sprawdzić kamery, lub muszę tworzyć 2 urzadzenia w aplikacji jedno z zewnetrznym adresem ip drugie z wewnętrznym adresem ip.

 

 

5 ODPOW. 5

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9948
  • 85

Problem z monitoringiem

Hej @Nesss 

zerknij do tego linku gdzie znajduje się film ORANGE EKSPERT - Jak skonfigurować zdalny dostęp do monitoringu na Livebox i FunBox? PJM podsyłam linka https://www.youtube.com/watch?v=IxEkhxcvdKE

Może coś to pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Problem z monitoringiem

Tam jest tylko opisana podstawowa konfiguracja, która u mnie działa. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Problem z monitoringiem

Ten router niestety tak ma, będąc wewnątrz sieci lan, dostęp tak samo, ewentualnie jak to smartfon, to poprzez dane mobilne z zewnątrz, musiał byś podstawić własny router zamiast LiveBox 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Problem z monitoringiem

@NesssTo znany problem. Raczej nie będzie szybko naprawiony. Pozostaje obejście poprzez użycie w LAN adresu lokalnego. Jeśli wchodzisz po IP to niestety tylko dwie definicje. Jesli wchodzisz po nazwie to albo plik hosts albo swój wewnetrzny DNS.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Problem z monitoringiem

No tak też robię, ale myślałem że ktoś to ogarnął