Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

Witam, od ponad 2 tygodni borykam się z problemem wysokiego pingu w okresie weekendu od piątku do niedzieli w ciągu reszty dni od czasu do czasu zdarzy się jakiś pojedynczy skok pingu ale to normalne przy LTE. Co do weekendowych skoków pingu nie wydaje mi się aby nagle było jakieś obciążenie na stacjach BTS, gdyż nawet w godzinach późno wieczornych jest tak samo (pierwsza druga w nocy), myślałem że może by odnieść się do najprostszej metody i zresetować router ale nic nie pomogło, flushowałem DNS, sprawdzałem, kartę sieciową w komputerze, przywracałem ustawienia domyślne na routerze i nic. 

Przeważnie takie skoki nie występują przy wyłączonym komunikatorze typu Discord ale gdy już nazwijmy to "bardziej obciążę sieć", włączę Netflixa czasami coś zagram ze znajomymi pojawiają się ogromne skoki pingu nieregularnie, co minutę co 5 minut nawet spokojnie jest przez 30 minut nawet gdy nie jest za bardzo obciążony Internet też potrafi być spory skok pingu. Testując jeszcze ile trwa taki skok to ping 2000 i więcej potrafi się utrzymywać minutę co nie pozwala na komfortowe korzystanie.

Próbowałem się kontaktować w weekend do kogoś z konsultantów biznesowych gdyż korzystam z pakietu INTERNET LTE DLA FIRM ale wrzuca mnie tylko na linie i przez godzinę słucham muzyki co mnie dość irytuje.

Co teraz zrobić jak zadziałać w tym temacie, przeważnie w weekend mam czas dla siebie by się zrelaksować a tu taki niesmak.


29 ODPOW. 29

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

Internet mobilny nie jest gwarantowany jakimiś parametrami.

Zgłoszenie techniczne można zrobić samodzielnie przez mój Orange.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@2876499PL zawsze warto w takich przypadkach zrobić zgłoszenie infolinia, czat. Więcej zgłoszeń, to zawsze jakaś reakcja będzie od strony Orange. Internet mobilny nie jest o jakiś gwarantowanych parametrach. Wszystko też zależy ile pasm LTE jest uruchomionych na nadajniku, jaki teren pokrywa. Być może w weekend więcej osób korzysta, może są jakieś planowe prace serwisowe lub po prostu ktoś zakluca sygnał z nadajnika korzystając ze wzmacniacza. Przyczyn może być różnych wiele.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@2876499PL  teoretycznie pozostaje zgłoszenie problemu...praktycznie zaś mając net LTE dla firm musisz nieć modem stacjonarny. I tu istnieje Zawsze szansa poprawy jakości transmisji chociaż do BTS-a 

Jaki to model modemu? Czy ma np możliwość podłączenia  anteny zewnętrznej? Czy próbowałeś określać jakość połączenia w zależności od ustawienia modemu w domu?

Czy robiłeś  analizę działania nadajników w domu i poza nim? 

Możesz się zastanawiać co to da, ale ostatnio  bawiłem się u znajomego dokładnie w takie zabawy i z netu na modemie Alcatela ustawionym w środku salonu na parterze osiągającym 17Mb/sek przeszliśmy testy I poprzez kuchnie ( 50Mb/ sek) Po stronie BTS-A  I strych ( 70Mb/sek ) , oraz anteny zewnętrzne wystawione na dach , osiągnęliśmy 135Mb/sek.....

Wiem, to tylko prędkość, ale i ping nam się poprawił. 

Sceptycy powiedzą, że ping nie ma nic wspólnego  transferem....ale spróbować warto 

LTE  to naprawdę żywy organizm I nawet agregacja może dawać lepsze wyniki...a jak ma modem agregować w gorszym zasięgu? Dla mnie testy I znajomość urządzeń w terenie stosując nawet apke pomocniczą  NetMonster to podstawa


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

Ping na bardzo duże znaczenie. Wolę mieć prędkość na poziomie 20-30 Mbit/s z pongiem na poziomie 10-20 ms, niż prędkość 150-200 Mbit/s z pindlgiem 100-150 ms. Różnica jest drastyczna w jakości korzystaniu z internetu o takich parametrach.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

Zgadzam się sam bym wolał mieć niższa prędkość ale stabilny ping. 

 

Dodatkowo mam jeszcze drugi router z dodatkowa karta SIM i taka sam sytuacja co na moim głównym.

 

Akurat dzisiaj od rana zerowa możliwość korzystania z internetu ping jest na tyle wysoki i niestabilny że przy zwykłym przeglądaniu strony czekam na załadowanie strony 5minut przy dodatkowym odświeżaniu. Testuję ping programem Network Test Guy i wynika że z 1300 wysłanych pingów traci 44% z nich. 

 

Jeszcze widzę, że są na stronie Orange jak i aplikacji prace techniczne do jutra, ehh.

Anonim

Nie dotyczy

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu


@2876499PLnapisał(-a)

Zgadzam się sam bym wolał mieć niższa prędkość ale stabilny ping. 

 

Dodatkowo mam jeszcze drugi router z dodatkowa karta SIM i taka sam sytuacja co na moim głównym.

 

Akurat dzisiaj od rana zerowa możliwość korzystania z internetu ping jest na tyle wysoki i niestabilny że przy zwykłym przeglądaniu strony czekam na załadowanie strony 5minut przy dodatkowym odświeżaniu. Testuję ping programem Network Test Guy i wynika że z 1300 wysłanych pingów traci 44% z nich. 

 

Jeszcze widzę, że są na stronie Orange jak i aplikacji prace techniczne do jutra, ehh.


Ile kilometrów masz do nadajnika i cy masz antenę zewnętrzną?

Bo pisanie o pingu po LTE to SF obecnie może przy 5G będzie lepiej, po LTE raczej nie da się pograć i zgłoszenie tego nie zmieni, można zgłaszać problem z internetem LTE i to proponuję, bo to co odpisujesz to usterka sieci 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

Do nadajnika mam 850m w linii prostej nawet z okna widzę go.

 

Antenę mam zewnętrzna już od 2 lat bez niej było by ciężko korzystać z neta.

 

Wcześniej bez problemu wszystko śmigało człowiek sobie pograł na zadowalającym poziomie przeważnie około 35-45ms ale tak zaczęło się psuć od poprzedniego weekendu i tylko w weekend. No trudno pozostaje czekać do poniedziałku i tyle.

Anonim

Nie dotyczy

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@2876499PL  z takiego internetu nie da się korzystać, zgłoszenie zrobić 😎


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

sam ping w moim przypadku T-Mobile, wysyłany do DNS-a

1.png

ping i ściąganie ograniczone prędkością operatora czyli na wysycanych parametrach

2.png