Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@2876499PL

Pierwsze i podstawowe pytanie, jak router LTE masz do tej usługi bo koledzy tu piszą o pasmach LTE na BTS  a to tylko jedna strona medalu,, chcesz nieć wpływ na jakość połączenia LTE to radzę wyposażyć się w porządny router Huawei który umożliwi Ci wybór pasm do agregacji, niektóre pasma możesz mieć przeciążone dlatego musisz mieć możliwość wyboru pasm na routerze, i jeśli masz jakiś badziew w stylu Alcatela czy ZTE to zapomnij o stabilnym necie z LTE 😉 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

Lte to lte, na skoki pingu mogą wpływać tysiące rzeczy. A z punktu widzenia UKE ping chyba nadal nie istnieje, nie tylko w przypadku lte.

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@2876499PL czy możesz podać lokalizację nadajnika? Będzie można sprawdzić jakie pasma LTE działają na nadajniku,chyba, że masz takie informacje. Dobór odpowiedniego routera też jest ważny. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

  • Na tą chwile posiadam Huawei B535-232, z którego po zmianie z b515 huawei byłem bardzo zadowolony gdyż widziałem znaczne zmiany co do prędkości. Lokalizacja nadajnika b515 huawei GPS: ( 51,598889,18,697500) Sieradz, Łódzkie ul. Zachodnia 2 - komin PEC. 


    A co ciekawe właśnie teraz wstałem o godzenie 6 i z ciekawości sprawdziłem połączenie i wszystko działa tak jak poprzednim razem, gdzie od poniedziałku wszystko się naprawiało. Dodatkowo jeszcze sprawdziłem sobie aplikacje HManager i posprawdzałem pasma i z tego co widzę najlepiej wychodzi z połączeniem 2 pasmami 2600+1800.

 

2600+1800test.jpg

 

A antenę mam coś takiego nic specjalnego.

IMG_20220725_065648.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@2876499PL nadajnik obsługuje spory teren jak i nie małą zachodnią część miasta. Występują przeciążenia na nadajniku ul. Zachodnia nie tylko na LTE, ale również i na UMTS. Nadajnik na ul. Zakładników również jest przeciążony. W weekend trwały prace serwisowe, mające na celu usprawnienie działania nadajników. Dobrze,jak z tego terenu będą pojawiały się zgłoszenia, aby informować operatora o kłopotach. Będzie musiał dokładniej zająć się sprawą nadajników w okolicy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@2876499PL 

skoro masz B535 to spróbuj wymusić ręcznie agregację konkretnych dwóch pasm LTE, np. 1800 i 2100, albo 1800 i 2600, zakładam że masz odpowiednie anteny szerokopasmowe, B535 agreguje dwa pasma ale najlepiej spróbować wymusić konkretną agregację a nie żeby router sam ją sobie wybierał, pamiętaj że możesz agregować maksymalnie dwa pasma na tym routerze!  

do ustawienia konkretnej i pomiarów siły sygnału agregacji najlepiej nadaje się darmowa aplikacja huaCtrl z Google Play na Androidzie albo darmowe LTE HMonitor i LTE Watch H na Windows

polecam sprawdzić np. przez HuaCtrl jaki masz poziom sygnału dla każdego z pasm, i zrobić testy prędkości dla każdego z pasm osobno ustawiając np. przez HuaCtrl konkretne pasmo na routerze, 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

Z tym wymuszaniem agregacji to nie do końca dobrze to dziala. Najlepiej mieć router co wszystko bierze, a także dobry sygnał. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@jaryn 

no cóż...bez komentarza 😂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12945
  • 53196
  • 617

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@pawel__b Anteny jak wyżej widać...raczej nie za bardzo pomogą. myślałem o kierunkowych...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

Jakiś model sugerujesz do b535 ?