Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu


@pawel__bnapisał(-a)

@jaryn 

no cóż...bez komentarza 😂


bez komentarza, bo czy ktoś zna jak zarządzany jest BTS? U siebie przestawiałem, blokowałem do danego pasma, usuwałem dane pasmo z odbioru i obserwowałem co BTS robi po jakimś czasie. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

Anteny typu patyk do niczego się nie nadają, niestety, ratują czasem sytuację żeby złapać jakikolwiek zasięg ale też potrafią nieźle zepsuć sygnal, wszystko zależy od odległości od BTS, im dalej tym bardziej kierunkowa antena, im dłuższy kabel tym większa strata na sygnale z anteny, antena typu patyk ma charakterystykę dookolną więc jesli BTS jest gdzieś dalej to bedzie próbować łapać z różnych kierunków, z odbicia też,

Warto poświęcić trochę czasu na  testy z agregacjaą w godzinach największych problemów bo wtedy widać które pasma są najbardziej obciążone, w przypadku B535 jest dobra sytuacja bo on agregujr praktycznie każdą kombinacje (nie wiem czy 2100 + 2600 pojdzie), to generalnie nie jest zły router ale anteny mogą bardzo pomoc tyle że na pewno nie patyki, juz lepiej jakas dobra panelowa, tak jak mówiłem, wszystko zależy od odległości od BTS no i oczywiscie widoczności BTS bo czstso się zdarza że BTS jest zasłonięty domem, czyli antena jest wystawiona na południe a BTS jest na północy 😞

Na routerach Huawei agregacja bardzo ładnie pracuje, o innych routerach LTE wolę się nie wypowiadać, zwłaszcza o słabszych ZTE czy Alcatelach 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@2876499PL 

850m do BTS to w otwartym terenie nie jest źle zwłaszcza że piszesz że widzisz BTS z okna, rozumiem że na tym oknie stoi router. albo te anteny?
jak dla mnie skoro masz HManager na telefonie to możesz nim zmienić agregację, albo programem HuaCtrl ale tak jak pisałem w poprzednim poście, testy należy wykonywać w godzinach największych problemów z netem a nie o 6 rano, jeśli router nie ma ustawionych konkretnych dwóch pasm do agregacji to zakładam że przy tej odległości router sam wybierze agregację 800 i 1800 albo 800 i 2100 a ja bym się pokusił o wymuszenie 1800 i 2100, jak dla mnie 1800 i 2600 nie będzie dobrze działało ze względu na te anteny typu patyk 😞 zresztą jeśli wybierzesz samo 2600 to możesz zobaczyć jaki jest poziom sygnału dla tej częstotliwości


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

Autor nic nie napisał jaki ma sygnał z danego pasma. Idealnie to byłoby gdyby BTS dobierał w routerze pasma do agregacji w zależności od obciążenia. 

Router zawsze pokaże sygnał pasma podstawowego przy agregacji. 

Anonim

Nie dotyczy

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@jaryn jest to nie wykonalne obecnie, chyba że taki algorytm operator wprowadzi na BTS, obecnie router LTE wybiera najmocniejsze pasma i wcale to nie znaczy, że dobiera je prawidłowo, czasem robi to źle i wybiera te mocno obciążone, dlatego warto dobrą antenę za okno dać i wybrać najlepszy zestaw do agregacji pasm 😎


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@Anonim Właśnie z tym dobieraniem to zauważyłem, że jednak dobiera (zmienia pasmo), ale jak to jest w teorii zrobione to nie wiadomo. Oczywiście ja mówię o T-Mobile i agregowaniu dwóch pasm. Konkretnie antena Mikrotika cat6.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

Jeszcze wam zwrócę uwagę na fakt, że nie każdy router, zwłaszcza tańszy robi każdą kombinację agregacji, najlepszym przykładem jest dość popularny Huawei B525 który nie agreguje np. 1800 + 2100, 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu


@pawel__bnapisał(-a)

Jeszcze wam zwrócę uwagę na fakt, że nie każdy router, zwłaszcza tańszy robi każdą kombinację agregacji, najlepszym przykładem jest dość popularny Huawei B525 który nie agreguje np. 1800 + 2100, 


B525 sąsiadujących 2600 i 2100; 2100 i 1800 nie pamiętam czy 1800 i 800. Nie bierze z mojego BTS-a. A inne cat 6 biorą sąsiadujące? Mikrotik ustawiony bez ograniczeń 2600 i 1800 ustawia od operatora, a jak mi przerzucał to było 2100 i 800. A jak się ustawiło 2600 i 800 to po jakimś czasie zaczynało źle pracować odłączało agregację, ping potrafił wzrastać. Ustawiałem jeszcze tak, że wyciąłem 2600 zostawiając resztę, też to zaczynało niezbyt dobrze pracować. Firmware w Mikrotiku się zmieniały. Operator też pewnie zmienia. Teraz mam ustawione bez ograniczeń z mojej strony i jak na razie jest dobrze. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Niestabilność (wysoki ping) Internetu LTE dla biznesu

@jaryn 

Ty masz Mikrotika i być może soft nie działa w każdej agregacji idealnie, właśnie dlatego część osób zmieniało B525 na B535 żeby mieć agregację B1 + B3 czyli 2100 + 1800 bo to są pasma pojemnościowe (pomijając oczywiście że w mieście B1 to już BSS pod 5G)

a 2600 wymaga w ogóle dobrego sygnału,  dlatego zastrzegłem że nie wypowiadam się w kwestii innej niż Huawei 😉 ZTE tez ma swoje czasami wątpliwe "patenty"

B525 nie obsługuje agregacji 1800 + 2100 ani 2100 + 2600 a B535 tak 🙂 w kwestii agregacji zdecydowanie się różnią, mają inny chipset LTE w środku