Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

► W nawiązaniu do tej informacji Szczęśliwy robot - Moderator Wiktor ◄

 

Niniejszy temat to miejsce, w którym można dodawać uwagi o artykule: Światłowód - podstawowe informacje

 

Zapraszam do dyskusji Emotikon: Szczęśliwy

38 ODPOW. 38

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Ciekawe kiedy światłowód trafi do małych miasteczek...


Zespół Nasz Orange
  • 1102
  • 7694
  • 79

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

@Misiek62 Jak tylko pojawią się nowe miejscowości artykuł będzie aktualizowany 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Jasne, zdaję sobie z tego sprawę, wykaz przeczytałem... Moja uwaga podszyta jest wątpliwością czy w ogóle, w dającej się przewidzieć perspektywie, ta technologia będzie wdrażana w małych miasteczkach. Są takie miejscowości, które w latach bumu "komitetów telefonizacji" zbudowały sieć i to często nawet skanalizowaną, więc jak sądzę w takich warunkach znika bariera robót gruntowych, wystarczy tylko rozprowadzić w tej sieci wiązki i.... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Wg mnie gdy będzie się opłacać będzie szybko. Na liście nie są tylko miasta wojewódzkie. Pytanie tylko na ile jest penetracja kablówek czy innych operatorów. Ew. ile Unia w nowycm rozdaniu budżetu dorzuci do budowy nowych łącz na "zacofanych" nieco terenach.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

No właśnie kwestia opłacalności... jest nie do pogodzenia z zapewnieniem szybkiego internetu w każdym domu. Tzw ostatnia mila (kilometr) dla terenów o niskiej liczbie mieszkańców, rozproszonej zabudowie zawsze będą opóźnione. Nawet technologia bezprzewodowa nie wszędzie daje zadowalające parametry.


Pracuję w Orange
  • 51
  • 72
  • 4

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

@Rafał w Radomiu już można korzystać z opcji 100 i 300 Mb/s 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Pewnie późno większość ludzi w dużych miastach mieszkają poza granicami miast my mieszkam na Rotmance w dużym skupiska 10 km od Gdańska i  2 km od Pruszcza Gdańskiego i to im się nie opłaca nawet żeby Neostrada dobrze chodziła nawet gdy w takiej lokalizacji niema w tym interesu to jestem ciekawy jak to wygląda przy gorszych lokalizacjach


@Misiek62napisał(-a)

Ciekawe kiedy światłowód trafi do małych miasteczek...


 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Zmiana prędkości do 600Mb/s na 1Gb/s + dodanie informacji na najczęściej zadawane pytania nt. Ftth


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 56
  • 0

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Fachowcy przybliżcie starszym ludziom jak to działa.
Zawsze mi się kojarzył kabel telefoniczny, taki między szafką kablową a centralą z "grubością ręki dorosłego mężczyzny" a par to miał chyba z 500. Potem cieńsze kable do głowic na budynkach. Na koniec z głowicy do mieszkania.

teraz właściwie kolejność taka sama:

Sama sieć światłowodowa składa się z 3 odcinków:

sieci dosyłowej - to ona odpowiada za transmisję danych do centrali w budynku, tzw. splittera, który dzieli sygnał między użytkowników
sieci pionowej- kabli światłowodowych, które prowadzone są przez pionowe kanały od splittera do skrzynek kablowych na każdym piętrze budynku
sieci poziomej - wszystko to, co zaczyna się od skrzynki kablowej, a kończy gniazdkiem światłowodowym w Twoim mieszkaniu

jak to wygląda z ilością włókienek dla takiej samej ilości użytkowników, np 500 mieszkań.

 

Oczywiście mam na myśli porządny internet.