Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Anonim

Nie dotyczy

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje


@Rafałnapisał(-a)

@Misiek62 Jak tylko pojawią się nowe miejscowości artykuł będzie aktualizowany 🙂


@Rafał, czy jest potrzebna jakaś aktualizacja nt. światłowodu? W artykułach co prawda jest ogólnikowo przedstawiona droga dojścia do "dostępności" światełka, ale czy to wystarczy, gdy ludzie szukają? Mam na myśli chociażby te linki

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu
internet domowy - https://www.orange.pl/internet-domowy

czy ewentualnie formularz do wydruku oraz wysyłki. Po zmianach organizacyjnych, stare treści zostały gdzieś zamiecione pod dywan. Wspomina o nich ostatnio chociażby @pablus.

Baza wiedzy-artykuły  to jedno. @Artur też kiedyś pisał tutaj o światłowodzie, gdzie wówczas było coś rozważane pod kątem prawnym i bieżącymi zmianami w planach rozbudowy infrastruktury. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

tak naprawdę poza mapą projektów POPC to nikt nic nie wie. Jeżeli UKE nie ma żadnych informacji na temat rozbudowy to wątpię by samo Orange cokolwiek wiedziało. Dlatego też, jako jeden z pomysłów napisałem prośbę o stworzenie mapy przyszych projektów na cele potencjalnego podłączenia 🙂 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

@pablusjest coś podobnego bez mapy na stronie orange w zakładce popc, wybierasz swoje województwo miasto itp, potem wchodzisz w pule adresów i szukasz swojego, jeśli nie ma to nie planują w ogóle nic robić u Ciebie, jeśli jest to bedzie

Anonim

Nie dotyczy

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

I ja się @pablus  pod tym podpisałem 😊


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

@misiegg widziałem tą listę ale nie do końca o to mi chodzi.

Wiem - upierdliwy jestem, ale fajnie by było jakby dali info co do planów na przyszłość że np jak skończą POPC na ul A to zaczną na B a tak muszę co najmniej do końca lipca czekać na koniec POPC...
dobrze, że mój Sagemcom Fast 2704 jeszcze jako tako daje radę....


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

@pablus  Oczywiście, że by mogli takie coś zrobić, ale z jakiegoś powodu tego nie robią.

 

Z jakiego ? A no z takiego, że jeśli z jakichś powodów musieli by je zmienić, czy to finansowych czy technicznych czy jakiś innych to ktoś mógłby ich pociągnąć do odpowiedzialności, więc orange daje info takie jakie może, czyli podaje adresy, które podepnie

Anonim

Nie dotyczy

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

@misiegg, ciekawe jaka byłaby odpowiedź po wybraniu przez Ciebie ze swojego konta oferty światełka, gdy wiesz, że Twój sąsiad już ma? Sprawdzą możliwości i co? Przyśpieszą, czy procedury nie puszczą możliwości podpięcia?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

jeśli sąsiad ma, a ty nie masz to nie będzie światła, trochę dziwnie sformułowałeś post i nie wiem czy dobrze zrozumiałem

Anonim

Nie dotyczy

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Być może @misiegg . On ma, a Ty tylko wybierasz dostępne oferty ze swojego konta w NMO. Jest tam opcja, że sprawdzają możliwości u Ciebie i nie możesz skorzystać, bo system nie puszcza adresu. O to mi chodziło.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

@misiegg tłumaczą się tym, że nie zdradzają tajemnic inwestycyjnych ani swoich planów...ale to jest strzał w stopę. myślcie sobie co chcecie ale dla mnie jest to żerowanie na ludziach, którzy płacą bajońskie sumy za internet z epoki kamienia łupanego dopóki mogą... 
bo chyba lepiej sprzedać noestradę 10 za 59,99 plus telefon, którego i tak się nie używa zamiast w tej same cenie 300...

swoją drogą zastanawiam się czy zgodne z prawem jest dodawanie opłaty za utrzymanie łącza na światłowodzie w domkach jednorodzinnych - z reguły klienci tacy biorą więcej usług i szybsze pakiety niż ci z mieszkań czy kamienic... rozumiem, że na tym samej obszarze zamiast 1 klienta sprzeda się 2 czy 3ech ale zastanawia mnie stwierdzenie "utrzymanie" łącza, skoro o łącze w budynku jednorodzinnym winien jest dbać Abonent tj nie powinien w nie ingerować ani uszkadzać... tak samo jak lokator w mieszkaniu zresztą...ale wiadomo - moloch jak ma monopol to może narzucać swoje ceny...