Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet w domu prywatnym


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Internet w domu prywatnym

No właśnie nie .. a w jaki sposób mogę to załatwić z Orange ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Internet w domu prywatnym

A to światłowód czy łącza miedziane?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Internet w domu prywatnym

Swiatlowod 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Internet w domu prywatnym

@x4n7os jeżeli chodzi o dogadanie się z sąsiadem, to musi być notarialnie potwierdzone. Na gębę nic nie załatwiaj. Przy takiej zabudowie polecą koszty, geodeta, notariusz i ewentualny wykop.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

Internet w domu prywatnym

@x4n7os Rozejrzałem się po okolicy. Trudna sprawa. I tak będziesz musiał dogadać się z sąsiadem bądź babcią. Podwieszka etapowa (na dom babci i dalej) to jedyne rozsądne wyjście. Drugim jest słup na posesji pomiędzy domami jako miejsce zaczepienia podwieszka w połowie dystansu. Można spróbować dać mocniejszy kabel ( z rdzeniem w środku) ale technicy takiego mogą nie mieć, a poza tym jest cięższy i te 109m będzie nisko wisiał. Mogą zrywać większe ciężarówki. Wystarczy zgoda na piśmie sąsiada na początek rozmów z Orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Internet w domu prywatnym

Przy świetle trzeba mieć zgodę regionalnego dyrektora od techniki (nie wiem jak na dziś to się nazywa oficjalnie). Dla osoby prywatnej to nie do przejścia.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

Internet w domu prywatnym

@x4n7os  Mam jeszcze pytanie. Czy adres obu domów jest taki sam???


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Internet w domu prywatnym

Babcia ma 78 a ja 78A ale to ta sama działka 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

Internet w domu prywatnym

@x4n7os A jak jest na umowie i zgłoszeniu? Dlaczego pytam? Jeśli wyczerpiesz wszystkie możliwości instalacyjne a adres jest ten sam można założyć w pierwszym domu, a później zastanowić się nad podciągnięciem usługi np kablem eth do drugiego. Warunek, to MUSI być ten sam adres i posesja. Na razie zobacz co powiedzą monterzy i uproś babcię na zgodę na dosłownie 1 hak w skraju domu po lewej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

Internet w domu prywatnym

C.D

 Że względu na drogę musisz zagwarantować punkt do którego monterzy mogą wykonać instalację w pierwszym etapie. Bez tego ani rusz.. Jak to wymyślisz, dalej jest kilka rozwiązań. Załatw z babcią to, a reszta będzie się dziać dynamicznie i według kilku możliwych scenariuszy.