Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet w domu prywatnym


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Internet w domu prywatnym

Witam pisze w sprawie instalacji swiatlowodu w domu prywatnym i mam pytanie odnośnie instalacji jak przebiega, mój dom stoii za drugim domem babci a do slupa mam jakieś 100m i ten słup stoii po drugiej stronie ulicy w jaki sposób najlepiej poprowadzić kabel ? 

43 ODPOW. 43

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Internet w domu prywatnym

@x4n7os to raczej technicy powinni wiedzieć, jak światłowód najlepiej poprowadzić. Uważam, że jeżeli instalacja jest prowadzona napowietrzanie, to i u Ciebie poprowadzą napowietrzanie. Jeżeli ziemię, to u Ciebie pewnie też zaproponują poprowadzenie ziemią. Ty wskazujesz miejsce, do którego chcesz mieć doprowadzony światłowód.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet w domu prywatnym

@x4n7os Technicy powinni to wiedzieć, ale Ty jako osoba zainteresowana musisz im doradzić czy podpowiedzieć . Dystanse dopuszczalne na kablu MADC to około 50 m w podwieszce. Jeśli więc jest około 100 m trzeba pomyśleć o miedzymocowaniu . Najlepszy będzie do tego dom babci. Od słupa wykonać podwieszka do domu bliższego. Później pod podbitką przejść na jego tyły i podwiesić kabel dalej do domu docelowego. Dużo zależy od usytuowania słupa i ustawienia budynków według siebie. Trudno doradzać nie widząc tego rozkładu. Można od drugiego budynku do domu babci wkopać rurę HDPE i w niej ułożyć druga część instalacji. Wszystko zależy od miejsca w którym zdecydujesz o wejściu kabla do domu nr 2. Może to być piętro i wtedy lepiej podwieszką. Parter i np garaż to rura pod ziemią. Jak widzisz możliwości wiele i to ostatecznie technicy zdecydują co mogą wykonać i jak będzie bezpieczniej i wygodniej

Zamieść mapkę, może nam się uda więcej podpowiedzieć. Najważniejsze, abyś Ty wiedział czego oczekujesz po instalacji i gdzie ma być modem. Podpowiem...czy masz zamiar zamówić Tv w pakiecie? Jak będzie z odbiorem wifi ( trzeba przewidzieć stawiając modem i dekoder w odpowiednich miejscach)? Itp itd

Pytaj, my odpowiemy

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Internet w domu prywatnym

Screenshot_20200919-154116_Maps.jpg

 Tylko jest jeden problem moja babcia jest totalnym zgredem i nie pozwoli nic podpinac pod swój dom jedyna opcja to działka sąsiada który jest bardziej ugodowy, chodzi mi się dostać tam do tego pomarańczowego domu jak na zdjęciu 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Internet w domu prywatnym

Screenshot_20200919-154539_Maps.jpg

Ewentualnie ta działka co umieściłem na zdjęciu jakoś tyłem po działce sąsiada.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet w domu prywatnym

Te 100 m ma być po Twojej działce? Jeśli nie, sugerowałbym to jakoś uregulować by w przyszłości nie było problemów.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Internet w domu prywatnym

Tak tak będę rozmawiał z właścicielem rzucę coś do koperty 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet w domu prywatnym

@x4n7os Gdzie jest słup do którego będzie szła podwieszka z domu?. Powinny być dwa.. z lewej i prawej strony domu babci. Ma fotce widzę kabel wiszący z lewej strony domu. Czy to telefoniczny ? Uregulować musisz jeśli jakkolwiek kabel będzie przechodził nad działka sąsiada. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Internet w domu prywatnym

Screenshot_20200919-155553_Maps.jpg

 tu są tylko tak w fatalnym miejscu 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet w domu prywatnym

A masz dogadane z Orange że Cię podłączy jak zrobisz 100 m kabla? To mega niestandardowe.