Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Resetowałem Funboxa do fabrycznych ustawień. I ok, o ile niby wydaje sie jakby internet łączył się od razu, to za chwile i tak się restartuje... Ręce mi opadają. 

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13000
  • 53395
  • 620

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawoooŻeby było jasne: po eth jest ten problem na kompie i na laptopie (na obu urządzeniach-to ważne). W tym samym czasie na wifi nie występuje. Karta sieciowa i kable wymieniane. Antywir ok-brak wirusów. Na stałym IP na eth to samo. Wygląda to jakby był problem na switchu...ale zmiana portu nic nie wnosi.

Potwierdź, proszę


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@agat13 Wstępnie potwierdzam, jednak upewnie się w 100% co do laptopa. Na laptopie w ogole problem był taki, że ten internet rozłączał się ciągle. spróbuje jeszcze zobaczyć jak to dokładniej wygląda na laptopie i wtedy dam odpowiedź. Potwierdzić na pewno mogę wszystko, z wyjątkiem problemu w tym samym czasie na pc i na laptopie. Jak się upewnie, dam zanc.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

jeszcze można podłączyć drugi router, wan do funboxa i wtedy zobaczyć czy też się wysypuje z tym routerem. Switch zarządzalny też może być tak, żeby coś wstawić pomiędzy funboxa, a komputerem z adresem sieciowym.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera


@mihawooonapisał(-a)

@agat13 Wstępnie potwierdzam, jednak upewnie się w 100% co do laptopa. Na laptopie w ogole problem był taki, że ten internet rozłączał się ciągle. spróbuje jeszcze zobaczyć jak to dokładniej wygląda na laptopie i wtedy dam odpowiedź. Potwierdzić na pewno mogę wszystko, z wyjątkiem problemu w tym samym czasie na pc i na laptopie. Jak się upewnie, dam zanc.


To może te problemy na laptopie i na kompie nie są ze sobą powiązane? Może obydwa komputery są jakoś "zepsute", ale inaczej? Niby kable wymieniałeś i nie pomogło, ale tak naprawdę trochę to wszystko "na czuja" robisz. Jeślibyś mógł podłączyć obydwa komputery kabelkami do FB i na obydwu puścić ping nieustający do FB, to czy jakaś korelacja tych "zakłóceń" dałaby się zaobserwować?

Próbujemy dojść czy problemem jest wadliwe urządzenie końcowe lub coś na drodze do niego, czy też element rutera (switch wbudowany w FB) szwankuje.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo Trzeba by wrócić do początku. Identyczna usterka na dwóch różnych komputerach praktycznie wyklucza je z podejrzeń. Pozostaje Funbox i ewentualnie ONT jeśli masz osobno. Tylko jeśli problem polega na tym że przez chwilę coś nie łączy a później już śmiga to Orange nie uzna Ci tego jako awarii i nie wymieni sprzętu. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Nie mam teraz wolnej chwili zeby sprawdzić, ale po nowym roku na pewno się za to wezme. 

Wszystkiego dobrego wszystkim!


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Jestem po krótkiej przerwie. Jak mam być szczery to... problem zniknął sam? Od dwóch dni nie zauważyłem zanikania internetu zaraz po uruchomieniu komputera...Prześle dwa screeny z pingowania do routera. Pingowanie w obu przypadkach uruchomione od razu po włączeniu PC. Jeden jest z wczoraj, drugi z dzisiaj

ping 5.png

ping 6.png

  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Witam ponownie. Problem znowu sam powrócił... Teraz, to ja już w ogóle nic nie rozumiem... Poniżej zrzut pingowania z dzisiaj

pinggg.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Ciężko powiedzieć co może być powodem, jeśli ten problem występuje Ci tylko na jednym komputerze. Spróbuj sobie zresetować ustawienia sieciowe poprzez CMD.

Wpisz to w konsoli CMD (uruchomionym jako administrator) po sobie i zrestartuj komputer:

netsh winsock reset
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns