Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Cześć wszystkim!

 

Mam problem. Od paru dni zauważyłem że zaraz po uruchomieniu komputera, mój internet się jakby... resetował? Połączenie z siecią jest, po chwili go nie ma na kilka sekund, po czym pojawia się ponownie i jest stałe, do momentu wyłączenia komputera. Po ponownym uruchomieniu sprzętu, sytuacja się ponawia. Nie wiem czy to problem z routerem, kablem, komputerem czy jak. Nigdy takiego problemu nie mialem. Nie przeszkadza to jakoś bardzo, jednak jest to irytujące gdy potrzebuję sprawdzić coś od razu po uruchomieniu PC, a jednak musze czekać. Dodam, że połączenie jest kablowe, mój router to Funbox 6.0 a internet to Orange Światłowód 1Gb/s.

Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku! 🙂

100 ODPOW. 100

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo czy router przywracany był do ustawień fabrycznych?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo może faktycznie coś w routerze się "pokićkało" i reset do fabryki pomoże (warto spróbować), a może w kompie w jakiś zaawansowanych ustawieniach masz ustawiony reset połączeń sieciowych po każdorazowym uruchomieniu komputera 🤔


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@ketrasaArtur , nie, nie przywracałem nic.

@slav72 ciężko powiedzieć. Mam tak od nie dawna, a nic nie zmieniałem. 

Zauważyłem, że po szybkim uruchomieniu przeglądarki od razu po tym, jak włączam PC, wyświetla się komunikat o błędzie DNS pomimo, że w prawym dolnym rogu, na pasku START obok zegarka jest ikona połączenia sieciowego. Dopiero po chwili ikona przekształca się w ikonę braku sieci, i za chwile wraca ponownie do połączenia, po czym internet działa już normalnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo  jeżeli tak się dzieje tylko na jednym urządzeniu, to ja bym zerknął w tym samym czasie na wcześniej podłączonym i aktywnym czy następuje zrzucenie adresu IP i taka sama sytuacja. Jeśli włączenie tego późniejszego spowoduje utratę netu na pierwszym, szukaj w modenie. Jeśli nie, szukaj w karcie sieciowej tego drugiego. 

Sprawdź czy ma ustawione pobieranie IP na auto. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Podejrzewam że to raczej nie wina routera (tam DNSy są na sztywno ustalane bez możliwości modyfikacji), raczej to wina ustawień karty sieciowej w komputerze (trzeba przyjrzeć się ustawieniom).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Dodam jeszcze, że nie zauważyłem problemu na telefonach oraz IPTV Orange również ciągle działa bez zarzutu. Spróbuje z DNSami

 

Ustawienia karty sieciowej są takie same od nowości. Nigdy ich nie zmieniałem.

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo 

Zgaduję że "problem" dotyczy tylko i wyłącznie jednego komputera i polega na tym że zauważyłeś nieco dłuższą niż dawniej bywało negocjację parametrów połączenia eternetowego. To może świadczyć albo o zmianie któregoś ustawienia systemowego (np. w sterowniku karty, może jakaś aktualizacja systemu coś dołożyła?), albo o pogarszających się warunkach na kabelku. Może coś nie do końca kontaktuje?

Jeśli wszystko inne działa bez czkawki to raczej nie szukałbym przyczyny po stronie FB, co najwyżej kabelki warto przeglądnąć.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Wydaje mi się, że nastąpiło to po tym jak raz musiałem użyć opcji WPS na routerze. Nie jestem pewien, ale chyba od tamtej pory problem występuje. 

Patrzyłem dziś na laptopie. Na lapku wydaje mi się że jest jeszcze gorzej niż na PC. Mimo wszystko spróbuje jutro zerknąć na przewód ethernet, chociaż idzie on za meblami i wątpię, że cokolwiek się tam przydarzyło. Poniżej wrzucam jeszcze screena, jak wygląda okno przeglądarki od razu po uruchomieniu komputera. 

 

@j131 tak, głównym problemem jest to, że długo trwa inicjacja. Dodatkowo ostatnio miałem problem chwilowy również około godzinę po uruchomieniu pc. Sterowniki karty sieciowej w menadżerze urządzeń, są najnowsze.

Bez tytułu.png


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo 

Jeśli problem jest na więcej niż jednym komputerze lub na więcej niż jednym łączu (WifFi i kabel) to moje domysły z poprzedniego postu są raczej błędne.

W takim wypadku stawiałbym na problem z DNS - być może serwery operatora nie odpowiadają równie szybko jak dawniej. Normalnie DNS w sieci FB jest skonfigurowany tak, że FB jest serwerem DNS dla LAN a sam korzysta z serwerów DNS operatora. Można to zmienić (np. dla testów) przypisując na sztywno w ustawieniach połączenia sieciowego inny adres DNS, np. 8.8.8.8. Jeśli to DNS to po takiej zmianie opóźnienie powinno zniknąć.