Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Netflix w Orange i koniec współdzielenia kont

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Netflix w Orange i koniec współdzielenia kont

@WOHe oczywiście, że trzeba poczekać czy napiszą do Ciebie. 

Moim skromnym zdaniem najłatwiej są w stanie wykazać, że ktoś do podstawowego konta ma dodatkowe profile, to w oczywisty sposób można uznać za udostępnianie. Pozostaje wykazanie, czy dla "członków jakiegoś gospodarstwa domowego" ma sens zakładanie kilku niezależnych profili.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 69
  • 0

Netflix w Orange i koniec współdzielenia kont

nie łudzę się ze takie pismo do mnie nie trafi, ale ciekaw jestem co się wydarzy jak nic nie zmienię i nadal będe to konto współdzielił. 

A co do profili, skoro taka opcja jest to i "babcia" i "dziadek" mogą oglądać swoje showy na oddzielnych profilach i według mnie to jest normalna i przydatna funkcja.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Netflix w Orange i koniec współdzielenia kont

@WOHe  sądzę, że operator jeszcze nie ma gotowego rozwiązania i procedur. Za świeża sprawa. To w końcu sprawa trojstronna. Klient-operator - dostawca treści. Najpierw muszą się dwaj ostatni dogadać wedle umów...


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 69
  • 0

Netflix w Orange i koniec współdzielenia kont

Może i tak jest, ale netflix już straszy, patrz post @Misiek62 i przytoczony przez niego mail


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Netflix w Orange i koniec współdzielenia kont


@WOHenapisał(-a)

ciekaw jestem co się wydarzy jak nic nie zmienię i nadal będe to konto współdzielił. 

przyjdą o szóstej rano, wywloką i zakują


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Netflix w Orange i koniec współdzielenia kont

Kilka zł za współdziałanie konta i tak się opłaci 😆

Ja tam mam Netflix w najdroższej opcji i nikomu nie udostępniam, bo i po co😎

Na FB szumi o tym od dawna, pewnie trochę kont zniknie, bo będzie za drogo, ale czy ten Netflix wart tyle zachodu 🤔

Wprowadzą weryfikację i współużytkowanie konta stanie się upierdliwe 😎

Jak trzeba będzie IP urządzenia autoryzować 😎


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Netflix w Orange i koniec współdzielenia kont

Weryfikacja po IP jest idiotyczna, prawie wszyscy mają IP dynamiczne... to mają się weryfikować codziennie ?
Korzystam z konta udostępnionego ale można to uznać jako 'gospodarstwo domowe', choć korzystamy z innych routerów LTE (Orange/Plus) ale adres jest ten sam.

Skoro są profile to można z nich korzystać i jest to bardzo wygodne.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Netflix w Orange i koniec współdzielenia kont


@WOHenapisał(-a)

...

Dosc głosno jest teraz o tym że koniec ze wspóldzieleniem konta na Netflix,


Ja wiem czy tak głośno? Ja nic nie słyszałem. Jakiś szum medialny może i jest, ale czy możesz wskazać jakiś konkret?

czy dostaliście już jakieś informacje w tej sprawie na maila?

Nie, a czemu? Powinniśmy dostać?

A jak bedzie to wyglądało jeśli podpisaną mam umowę z Oarnge na płacenie za netflixa, czy tez mogą mi podnieść abonament?


Nie wiem co masz w umowie, ale cokolwiek to jest to jest wiążące bardziej niż opinie przypadkowych ludzi spotkanych w internecie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Netflix w Orange i koniec współdzielenia kont

Co do weryfikacji, autentykacji krążyły też informacje, że Netflix będzie w trakcie używania usługi - oglądania czegoś - żądał potwierdzenia hasłem, które miałoby być wysyłane na e-mail użytkownika (głównego) - jak "rozwiązanie" rozważano zmianę adresu na nową skrzynkę, ze wspólnym użytkowaniem - dostępem (całkiem proste, wygląda na skuteczne).

Jeśli chodzi o sprawdzanie IP też nie uważam takiej metody jako wystarczającej, skoro legalnym jest korzystanie przez osoby ze wspólnego gospodarstwa domowego, to przecież nie oznacza, że cały czas muszą oglądać to samo, na jednym urządzeniu, w jednym dostępie internetowym. Stąd moje założenia, że na pierwszy ogień do weryfikacji czy jest dzielenie mogłoby być sprawdzanie profili. Uważam to jako nie dające operatorowi 100% pewności iż ma do czynienia z "nieuprawnionym" udostępnianiem. Bo również uznaję nazywanie profili jako ojciec/matka/rodzice; babcia/dziadek/dziadkowie, albo z użyciem imienia dla każdego dodatkowego "konta" jako wydzielanie dla członków rodziny. 

Może to jakaś próba skłonienia tych mniej odważnych do zalegalizowania udostępniania poza gospodarstwo domowe albo przez odłączenie tych dodatkowych albo spowodowanie dopłat. 

Nie zauważyłem żeby Netflix wskazał termin na przeprowadzenie tego "przeglądu" i ewentualnej legalizacji, ale można przyjąć iż odbędzie się to w okresie rozliczeniowym opłaty za dostęp.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Netflix w Orange i koniec współdzielenia kont

Ja myślę że nie musimy się martwić o to jak firma sobie poradzi z weryfikacją dostępu warunkowego. Jak będzie chciała, to sobie poradzi.

Antycypowanie w celu zaplanowania oszustwa jest... przedwczesne.

Osobiście jestem prawie pewien, że po prostu ograniczą liczbę zalogowanych urządzeń i tyle. To nie wymaga wprowadzania żadnych dodatkowych metod autoryzacji.

Profile służą nie do warunkowego dostępu tylko do profilowania kontentu więc raczej nie tędy droga, profilowanie jest sednem ichniejszych algorytmów, nie zrezygnują z tego IMHO.

Ale te spekulacje przecież i tak nigdzie nas nie doprowadzą.

Jak dla mnie cała ta "afera" jest tylko jednym więcej argumentem na rzecz unikania wiązanych umów długoterminowych. Dużo prościej mieć elastyczne niezależne relacje z kilkoma podmiotami. W razie niekorzystnych zmian oferty można się wycofać w każdej chwili, ewentualnie wybrać coś innego. Bonusy z tych cyrografów są bardzo problematyczne, daleko im do oryginałów, a i wyłgać się z nich może być też trudniej niż Twardowskiemu*.

PS.*Spoiler:

„Patrz w kontrakt, Mefistofilu,

Tam warunki takie stoją:
...
Niech przez ten rok moja luba
Z tobą jak z mężem zostanie.
Przysiąż jej miłość, szacunek
I posłuszeństwo bez granic;
Złamiesz choć jeden warunek,
Już cała ugoda na nic”.
A. Mickiewicz, Pani Twardowska