Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Weryfikacja numeru dzwoniącego z ofertą przedłużenia


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 30
  • 0

Weryfikacja numeru dzwoniącego z ofertą przedłużenia

Witam, mam taką zagwozdkę. Dzisiaj telefonicznie konsultant Orange zaproponował mi podpisanie umowy. Po rozmowie chciałam się upewnić, czy ten numer faktycznie należał do Orange, a nie było to jakieś oszustwo, w szczególności, że przedstawiona oferta była bardzo dziwna i budziła wiele wątpliwości. Skontaktowałam się więc przez stronę Orange z pomocą, ale oni nie są w stanie mi potwierdzić, czy to był ich konsultant. Bardzo mnie to zdziwiło, bo obecnie tyle się słyszy o oszustwach przez telefon. 

Mam do was więc pytanie. W jaki sposób weryfikować więc takich rozmówców? Skąd mam wiedzieć kto dzwoni i czy na pewno nie są to jacyś naciągacze? Moi rodzice (starsi wiekiem) już chcieli zgodzić się na umowę, lecz odradziłam im to i poprosiłam aby Pan zadzwonił do nas w innym terminie. 

 

Jeśli zły dział, to proszę przenieść. 

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

19 ODPOW. 19

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Weryfikacja numeru dzwoniącego z ofertą przedłużenia

@Anja92w  skontaktuj się z infolinią i potwiwrdź istnienie takiej oferty. Po nazwisku nie znajdziesz, ale to może być pracownik firmy która dostała zlecenie obdzwonienia klientów i złożenia oferty telefonicznej. Zawsze warto weryfikować i sprawdzać, czy rozmowa została nagrana i czy w systemach jest ślad przeprowadzenia takowej i złożenia oferty handlowej. Zawsze warto zapisać nazwisko konsultanta i godzinę połączenia. Można dopytać w trakcie rozmowy skąd dzwoni... Mozna prosić o przesłanie oferty na maila i wtedy widać kto pisze


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 30
  • 0

Weryfikacja numeru

No właśnie taki mam plan, aby to jutro telefonicznie potwierdzić na infolinii, bo nie daje mi to spokoju. Po prostu dziwi mnie to, że przez czat na aplikacji nie mogłam tego numeru potwierdzić. Kiedyś miałam taka sytuację z oferta bankowa i nie było problemu później z potwierdzeniem, że to numer od nich. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3217
  • 7474
  • 136

Weryfikacja numeru dzwoniącego z ofertą przedłużenia

@Anja92w , a nie lepiej samodzielnie dobrać ofertę na stronie orange.pl ? Można komponować usługi razem w pakiecie lub osobno. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 30
  • 0

Weryfikacja numeru

Ta oferta mi się nie wyświetla w ogóle, bo mam obecny abonament do grudnia. Pan zaproponował mi podpisanie umowy przedwstępnej, która obowiązywałaby od grudnia... co dla mnie jest bardzo dziwna ofertą samą w sobie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Weryfikacja numeru dzwoniącego z ofertą przedłużenia

@Anja92w  poproś o ofertę na maila i telefon w dniu następnym. Po mailu widać skąd pisze

To trochę za wcześnie na ofertę utrzymaniową 

Zweryfikuj udzielone zgody, czy pozwoliłeś na taka formę kontaktu handlowego i zadaj pytanie o weryfikację ustalona przy podpisywaniu poprzedniej umowy. Jakieś dane muszą mieć, uwiarygadniające  sprzedawcę


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 30
  • 0

Weryfikacja numeru

No według mnie też. Nigdy się też nie spotkałam z jakąś umowa przedwstępną, która miałaby obowiązywać za pół roku... jednak podejrzewam, że to chodzi o to, że mamy możliwość podłączenia się do światłowodu od początku czerwca. A że mam obecną umowę do końca grudnia, to pewnie już chcą podpisać kolejną. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Weryfikacja numeru dzwoniącego z ofertą przedłużenia

@Anja92w  na światłowód można migrować z usługi miedzianej, więc to nie problem. Swoją droga możesz dokładnie zweryfikować inwestycję i o jaką usługę im idzie. Zawsze trzeba dopytać. 

To może być tak jak piszesz... Przejście na ftth i nowa umowa, bo są możliwości. To zweryfikujesz na mapie zasięgi usług na stronie Orange https://www.orange.pl/view/mapazasiegu 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Weryfikacja numeru dzwoniącego z ofertą przedłużenia

Cześć @Anja92w 

Jeśli pamiętasz imię, nazwisko lub numer telefonu osoby, która dzwoniła do Twoich rodziców z ofertą  to znalazłem taki link na stronie Orange Sprawdź, czy rozmawiasz z pracownikiem Orange https://www.orange.pl/view/identity

Możesz też zweryfikować czy dana osoba jest konsultantem Orange  dzwoniąc na infolinię Orange  510 100 100 lub *100 https://www.orange.pl/esupport_b2c_contact_client.phtml?footerlink=true

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Weryfikacja numeru dzwoniącego z ofertą przedłużenia

@Anja92w jeżeli nie było to połączenie z numeru 510 100 100, to mogło być połączenie firmy podwykonawczej działającej na zlecenie Orange. Czasami przedstawiają inne oferty niż są dostępne obecnie standardowe. Do mnie też dzwonią, najczęściej przed końcem umowy lub z z propozycja podpisania nowej umowy. Nigdy się nie zdecydowałem, aby w ten sposób podpisać nową umowę lub przedłużyć. Najczęściej dzwonie na infolinię i wtedy wybieram odpowiednią ofertę.