Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużyć umowę czy zostać na bezterminowej?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Przedłużyć umowę czy zostać na bezterminowej?

Umowa kończy mi się w listopadzie, lepiej teraz przedłużyć czy czekać?

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Podwyżki od lipca? – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2083
  • 11727
  • 52

Przedłużyć umowę czy zostać na bezterminowej?


@Ozzy_666napisał(-a)

Czyli gdybym teraz przedłużył to i tak ta klauzula inflacyjna znalazła by się na moim aneksie? Mi się nie spieszy z przedłużeniem cyrografu ale jak przeczytałem o podwyżkach to zacząłem się zastanawiać 😉

 

A tak na marginesie to jak wygląda sytuacja gdy abonent ze światłowodem przeprowadza się w miejsce gdzie światłowód jest niedostępny, co w takiej sytuacji? Pytam bo w przeciągu kilku miesięcy czeka mnie przeprowadzka a nie wiem czy pod nowym adresem będzie światłowód.


Wtedy jest opcja miedzianego łącza czy LTE 4G, słabo ale zawsze coś.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Przedłużyć umowę czy zostać na bezterminowej?

@Ozzy_666  to już zależy od Ciebie, osobiście powiem tak czy jest sens czekać skoro wszystko drożeje? 🤔, a z drugiej strony i tak po przedłużeniu w regulaminie jest punkt "klauzula waloryzacyjna" zwana inflacyjną więc sam zdecyduj...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22235
  • 183

Przedłużyć umowę czy zostać na bezterminowej?


@Ozzy_666napisał(-a)

Umowa kończy mi się w listopadzie, lepiej teraz przedłużyć czy czekać?


Zdefiniuj "lepiej"...

IMHO czekać, nie pali się. Jeśli masz już klauzulę inflacyjną w umowie, to i tak dostaniesz podwyżkę przed końcem umowy. Jeśli przy przedłużaniu byłbyś w stanie coś wynegocjować to może się opłacać. Zależy jak Twoje priorytety spasują z ofertą przedłużeniową. Osobiście powątpiewam w możliwość zyskania czegokolwiek ponieważ oferta Operatora jest przerażająco sztywna, zupełnie nie jest on skłonny do elastycznego dopasowania jej do indywidualnych potrzeb klienta. Wszytko idzie "od sztampy", co najwyżej dostajesz opcje ewentualnych rabatów na to czy tamto. Ostatecznie oferta i tak jest "tajna" więc sam musisz zdecydować.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Przedłużyć umowę czy zostać na bezterminowej?

Czyli gdybym teraz przedłużył to i tak ta klauzula inflacyjna znalazła by się na moim aneksie? Mi się nie spieszy z przedłużeniem cyrografu ale jak przeczytałem o podwyżkach to zacząłem się zastanawiać 😉

 

A tak na marginesie to jak wygląda sytuacja gdy abonent ze światłowodem przeprowadza się w miejsce gdzie światłowód jest niedostępny, co w takiej sytuacji? Pytam bo w przeciągu kilku miesięcy czeka mnie przeprowadzka a nie wiem czy pod nowym adresem będzie światłowód.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22235
  • 183

Przedłużyć umowę czy zostać na bezterminowej?


@Ozzy_666napisał(-a)

Czyli gdybym teraz przedłużył to i tak ta klauzula inflacyjna znalazła by się na moim aneksie?

...


To na 100%. To o czym była mowa na blogu to właśnie plan Orange żeby po raz pierwszy zrobić praktyczny użytek z tej klauzuli. W umowach do których udało się już ją wprowadzić. Jeśli takiej klauzuli nie masz, to na razie nie jesteś na celowniku - przynajmniej według tego bloga. Natomiast wszystkie umowy czy aneksy zawierane teraz już tę klauzulę mają, przynajmniej do czasu aż się z nią UOKiK nie rozprawi.

 

Co do przeprowadzki to się autorytatywnie nie wypowiem, ale dopuszczam taką możliwość że będzie trzeba płacić za usługę pod starym adresem bez możliwości skorzystania pod nowym. Taka krzyżówka warunków umowy na czas określony i możliwości technicznych. Ale pewniejsze informacje na ten temat powinieneś uzyskać w BOK.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2083
  • 11727
  • 52

Przedłużyć umowę czy zostać na bezterminowej?


@Ozzy_666napisał(-a)

Czyli gdybym teraz przedłużył to i tak ta klauzula inflacyjna znalazła by się na moim aneksie? Mi się nie spieszy z przedłużeniem cyrografu ale jak przeczytałem o podwyżkach to zacząłem się zastanawiać 😉

 

A tak na marginesie to jak wygląda sytuacja gdy abonent ze światłowodem przeprowadza się w miejsce gdzie światłowód jest niedostępny, co w takiej sytuacji? Pytam bo w przeciągu kilku miesięcy czeka mnie przeprowadzka a nie wiem czy pod nowym adresem będzie światłowód.


Wtedy jest opcja miedzianego łącza czy LTE 4G, słabo ale zawsze coś.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Przedłużyć umowę czy zostać na bezterminowej?

@Ozzy_666  każda umowa terminowa przedłużana w Orange od jesieni zeszłego roku posiada zapis o "klauzuli waloryzacyjnej" potocznie zwanej inflacyjną, co do przeprowadzki w miejsce bez dostępu do światłowodu Orange może zaproponować "środki zastępcze" w postaci łącza po miedzi, radiowego bądź LTE/5G.

 

@j131  co do informacji z bloga o zastosowaniu klauzuli waloryzacyjnej to zrozumiałem że zastosowanie owej klauzuli, a co za tym idzie podwyżka opłat nie będzie dotyczyła wszystkich tylko na początek dotknie osoby z umowami bezterminowymi, które przeszły na tą formę umowy od 2022 roku.

 

Edyta:

Tak już na sam koniec to oznaczone rozwiązanie ma się nijak do pytania głównego i tematu wątku...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Przedłużyć umowę czy zostać na bezterminowej?

@Ozzy_666  z tego co się orientuję,  to w przypadku  braku możliwości technicznych operator zapewnia najlepszą dostępną usługę. Czy to będzie łącze szerokopasmowe po miedzi do 20 czy do 80Mb/sek to już kwestia długości linii od adresu do centrali. Sama usługa mobilna, która przedstawia operator w przypadku braku łączy miedzianych raz zależy od odległości od nadajnika, jego możliwości i obciążenia. Tego nie ustalusz, chyba, że nas zapytasz podając adres po przeprowadzce. 

Co zaś tyczy cen...nic nie jest pewne prócz tego, co mamy w umowie i co już działa...zawsze możesz podpytać o warunki na światłowód w nowym miejscu ..są sposoby zbliżone do wróżenia z fusów w tym temacie...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 75
  • 282
  • 1

Przedłużyć umowę czy zostać na bezterminowej?

Dziesiątki lat korzystałem z takiego łącza po miedzi. W porywach było to 30 mbs. Teraz korzystam że swiatlowodu miejskiego którego łącze udostępnia mi firma zewnetrzana lokalna. Niestety Orange nie mógł lub nie chciał pociągnąć 20 metrów swiatlowodu od słupa na którym znajdowało się łącze miejskie. Oczywiście miejska firma to ma jakąś nazwę, ale teraz nie pamiętam. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Przedłużyć umowę czy zostać na bezterminowej?

Z mojej ostatniej pogawędki ofertowej wynikło, że konsultantka jest pewna, iż do 2025 roku elastyczność co do możliwości współpracy kooperacyjnej będzie na porządku dziennym. Pożyjemy, zobaczymy😊 Bez klauzuli inflacyjnej ja bym trzymał łącze i umowę tak długo, jak to tylko możliwe😊