Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Weryfikacja numeru dzwoniącego z ofertą przedłużenia


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2083
  • 11727
  • 52

Weryfikacja numeru


@Anja92wnapisał(-a)

No według mnie też. Nigdy się też nie spotkałam z jakąś umowa przedwstępną, która miałaby obowiązywać za pół roku... jednak podejrzewam, że to chodzi o to, że mamy możliwość podłączenia się do światłowodu od początku czerwca. A że mam obecną umowę do końca grudnia, to pewnie już chcą podpisać kolejną. 


Pewnie jakiś parter biznesowy Orange, chcą zarobić na nowej umowie, więc numer nie zweryfikujesz raczej w Orange, można sprawdzić na portalu Kto dzwonił - Czyj to numer - Co to za numer telefonu (kto-to-dzwonil.pl) , choć czasem nic to sensownego nie daje, partner powinien być w spisie firm.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Weryfikacja numeru dzwoniącego z ofertą przedłużenia

@Pablo5 Od razu piszę: nie wszystkich weryfikuje na tej stronie...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Weryfikacja numeru dzwoniącego z ofertą przedłużenia

Gdyby spojrzał członek rodziny na Listę Partnerów Orange, znając oczywiście podmiot z rozmowy, to można by drążyć temat bez pośpiechu. Jak jest to partner biznesowy i masz wyrażoną zgodę na kontakt, to nie wymusza na nikim skakanie na głęboką wodę. Zawsze jest możliwość dopasowania, o której wspomniał @Ron , albo na chłodno zweryfikować ofertę z rozmowy. Jak będzie Partnerowi zależało, to się odezwie. Mnie trafił się kawałek rozmowy po nie wyłączeniu połączenia, gdy pytałem bardzo szczegółowo o wiele kwestii. Dziadek (słowa ze słuchawki) nie łyknął, a i powtórnej rozmowy już nie było.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22235
  • 183

Weryfikacja numeru


@Anja92wnapisał(-a)

Ta oferta mi się nie wyświetla w ogóle, bo mam obecny abonament do grudnia. Pan zaproponował mi podpisanie umowy przedwstępnej, która obowiązywałaby od grudnia... co dla mnie jest bardzo dziwna ofertą samą w sobie. 


To prawie na 100% jakiś przekręt. Nie słyszałem o żadnych "umowach przedwstępnych". Normalny tryb jest taki że Orange stara się zawrzeć nową umowę terminową pod koniec obowiązywania aktualnej umowy, i ta nowa od razu wchodzi w życie.

BTW problem jest jednak całkiem praktyczny. Do mnie tez wydzwaniają z ofertami przedłużenia, ale gdybym jakimś cudem faktycznie chciał przedłużyć to jakie mam gwarancje że tożsamość dzwoniącego nie jest podrobiona? Chyba żadnej. No to w takim razie jak te telefony mogą w ogóle być traktowane przez poważną firmę jako sensowna metoda obsługi klienta?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Weryfikacja numeru

Wymuszenie, w trakcie rozmowy, przesłania oferty na maila, byłoby jedynym sensownym dowodem oszukaństwa. Weryfikacja i chłodna głowa w działaniu, albo rozłączam się. Ewentualnie można "podpiąć" podejrzany przypadek pod zgłoszenie na Policję, co nie oznacza, że zajmą się tym jak narkotykami😀


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22235
  • 183

Weryfikacja numeru


@bronzubnapisał(-a)
....
Ewentualnie można "podpiąć" podejrzany przypadek pod zgłoszenie na Policję, co nie oznacza, że zajmą się tym jak narkotykami😀

Zgłoszenie ma Policję mówisz... Raz zgłosiłem próbę oszustwa. Ale wtedy zadzwonił do nas ktoś podający się za oficera policji, poprosił o weryfikację na 112 a następnie próbował wyłudzić dane wrażliwe. Zgłosiliśmy, przyszli panowie śledczy spisali zeznania, wszczęli postępowanie i po kilku tygodniach je umorzyli. Tak że zajmą się takim zgłoszeniem na pewno, tyle że nic to nie wniesie do tematu.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Weryfikacja numeru

uniwersalny sposób na taką rozmowę, o ile cię zaciekawiła i się nie rozłączysz od razu, to na każde pytanie odpowiadać: nie wiem, nie powiem. Oni tam mają skrypt rozpisany na odpowiedzi "tak", "nie", ale nie na "nie powiem" i się sami rozłączają. Niektórzy są uparci i dopytują "dlaczego?", ale na to jest odpowiedź ... no jaka?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2083
  • 11727
  • 52

Weryfikacja numeru

@pirenej wystarczy powtarzać nie, bo tak może być wykorzystane jako zawarcie umowy, ja się rozłączam i tyle, kto wie jaką oni tam umowę mają do zaoferowania 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Weryfikacja numeru

@IreneuszCD , można też cyganić, ile fabryka pociśnie. Że przeprowadziłeś się do domu letniskowego obok Puszczy Białowieskiej albo Noteckiej, a tamtą starą ofertę używa babcia za dożywocie i jej tylko opłacasz. Co zrobi konsultant?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2083
  • 11727
  • 52

Weryfikacja numeru

@bronzub przy numerze przypisanym do danej lokalizacji, takie bajki nie przejdą, ale ja tam się w maliny... Wpuścić nie dam 😉