Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mój numer ma też inna osoba

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Mój numer ma też inna osoba

@oleeek_007 nie chodzi o to, że Tobie nie wierzę. Jak to mawiał wielki człowiek ,,Są na tym świecie rzeczy które nie śniły się fizjologom". 

 

Znalazłam artykul  o którym wcześniej wspomniałam. Tu akurat problem wyszedł przy MNP. Więc to dowód na to, że wszystko jest możliwe. 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mój numer ma też inna osoba

Moja rada:

1) zgłosić taką sytuację w Orange i domagać się odpowiedzi na piśmie
2) zgłosić sprawę UKE

po przenoszeniu numeru niekiedy takie sytuacje się zdarzają.

Ew. proponuję wyłączyć wszystkie przekierowania na numerze.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 1

Mój numer ma też inna osoba

@Piotrekk85 W dniu dzisiejszym zgłosiłem to w orange po raz kolejny. Miły Pan w salonie nawet porozmawiał z Panią pod podobnym numerem telefonu w wyniku czego otrzymałem darmowy duplikat karty sim. Niestety to nie pomogło. Zmieniłem też telefon z którego oddzwaniam się pod ten obcy numer. Dalej bez zmian. Na sto procent problem leży po stronie sieci Play gdyż wszystkie osoby które miały problem z połączeniem korzystają z tej sieci. Nie pozostaje mi nic innego jak w piątek udać się do UKE. A narazie przenoszę ostatni numer z play do orange. Może wtedy syn się dodzwoni 😀


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Mój numer ma też inna osoba


@oleeek_007napisał(-a)

... Miły Pan w salonie nawet porozmawiał z Panią pod podobnym numerem telefonu ...

😀


OK, ja nie kwestionuję że jest problem tylko próbuję zrozumieć na czym on polega. Czy mógłbyś potwierdzić jedną z poniższych wersji:

1) Pewna Pani w Play (PPwP) ma podobny numer telefonu do Twojego i połaczenia skierowane do Ciebie czasami trafiają na jej numer

2) PPwP ma identyczny numer telefonu jak Ty (w Orange).

O której sytuacji piszesz?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 1

Mój numer ma też inna osoba

@j131 

Oczywiscie że 1 

Ale dla mnie to nie ma znaczenia gdyż w pewnych przypadkach działa to de facto jak 2. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Mój numer ma też inna osoba

@oleeek_007 No to Cię zmartwię. Jeśli numery są podobne, a pomyłki zdarzają się tylko wtedy, kiedy ktoś źle wybierze numer na klawiaturze, to nikt z tym nic nie zrobi. Jeśli to kwestia połączeń międzycentralowych (wariant 2, gdzie ktoś wybiera na 200% Twój numer, a łączy się z innym) też nikt nic nie zrobi, bo to szukanie igły w stogu siana. Jedyna rada -zmień numer, lub się do tego przyzwyczaj. 

Mam kłopot w jednej firmie z uszkodzoną translacją (wpadają głuche jednostronnie połączenia). Zgłaszałem kilka razy. Nikt nic nie zrobił, bo twierdzą, że nie da rady tej jednej znaleźć...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Mój numer ma też inna osoba

Jak już pisałem we wcześniejszym moim poście, same smartfony mogą mieć problemy z pierwszymi trzema cyframi. Dopiero następne szećmść jest decydującmce, więc jak ktoś przestawić pierwsze trzy cyfry, a następnie sześć wybierze poprawnie, to smartfon może przekierować połączenie nie do ten osoby, co potrzeba. Jeszcze większy bałagan jest, jak numer jest zapisany w książce telefonicznej.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Mój numer ma też inna osoba

@oleeek_007 Kiedyś już ktoś przetarl szlak 😉

https://niebezpiecznik.pl/post/numer-telefonu-jednoczesnie-w-play-t-mobile/

Coś mi się jeszcze jarzy że w play była podobna historia ale nie mogę teraz nic znaleźć na ten temat. Jeśli masz tweetera to proponuje odezwać się do rzecznika Orange Wojtka Jabczynskiego, i jego zainteresować tą sprawą.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Mój numer ma też inna osoba


@oleeek_007napisał(-a)

@j131 

Oczywiscie że 1 

Ale dla mnie to nie ma znaczenia gdyż w pewnych przypadkach działa to de facto jak 2. 


Rozumiem że Cię to irytuje, ale to jednak nie jest to samo co sugerujesz w tytule wątku. Nikt nie ma Twojego numeru. Natomiast zestawianie połączeń z Twoim numerem najwyraźniej nie zawsze działa poprawnie. Poza zgłaszaniem reklamacji w sieci która nie zestawia tych połączeń prawidłowo nic nie możesz zrobić. W dodatku skoro sieć która popełnia ten błąd nie należy do Orange, to na NO na nic specjalnie użytecznego nie możesz liczyć.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 1

Mój numer ma też inna osoba

Gdyby ktoś miał podobny problem proponuję od razu kontaktować się z UKE ponieważ po ich interwencji problem został rozwiązany. Z pisma które otrzymałem z UKE wynika, że numer został błędnie udostępniony. 

Dziękuję wszystkim za pomoc.