Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 64
  • 0

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

Tak masz rację nie ma możliwości zdjęcia opłaty za domek jednorodzinny. Dla nowych jest dalej 4 miesiące za 0 zł. Oczywiście dla stałych abonentów jest gorsza oferta.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną


@agat13napisał(-a)

@slav72  teoretycznie tak, ale spotkałem się dosłownie ze sprzedażą  za 1 zł LB2 i wtedy nie trzeba zwracać. Wszytko zależy od podejścia do rzeczy, bo to przecież modem archaiczny...

@Arti_Kn_Pl  wiedza dość precyzyjna, szacun


Tak. Nawet dziś można kupić LB za +/- 129 zł wtedy jego numer seryjny zaczyna się na L20S.......


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 131
  • 0

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

@Lecho1, jedyna nadzieja we wspomnianym wcześniej warunku dot. opcji 300 Mb/s i klientów POPC.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21526
  • 173

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną


@rostov84napisał(-a)

@Lecho1, jedyna nadzieja we wspomnianym wcześniej warunku dot. opcji 300 Mb/s i klientów POPC.


O nadziei jest szereg przysłów które mogą tu mieć zastosowanie 😉. A jedyne wiarygodne dane wywalczycie bezpośrednio od operatora, który Wam ofertę przedstawi. Porównajcie, zważcie i wybierzcie.

 

IMHO światłowód wart jest swojej ceny, nawet z tą nieszczęsną opłatą. Nie ma o co kruszyć kopii, z łącza miedzianego warto uciekać do światłowodu za każdą cenę.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

@j131 tak jak piszesz. Możemy rozmawiać, dywagować ale jak to konkretnie wygląda dowie się u operatora.  

 

I zgadzam się. Światłowód jest wart nawet ten wyższej ceny. Nie ma co porównywać.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 64
  • 0

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

 
j131 Masz rację na pewno Światłowód jest dużo lepszy od miedzi i warto do tego dopłacić.
 
Tylko te oferty dla klienta przedłużającego umowę są bardzo słabe i dużo gorsze niż dla nowego. Taka polityka dla stałego abonenta jest tylko w Orange.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

Nie raz są lepsze właśnie dla przedłużających. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21526
  • 173

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną


@Lecho1napisał(-a)
...
 oferty dla klienta przedłużającego umowę są bardzo słabe i dużo gorsze niż dla nowego. Taka polityka dla stałego abonenta jest tylko w Orange.

Co do tezy, że taka polityka jest tylko w Orange, to trudno z nią dyskutować nie znając wszystkich ofert - ja nie znam i myślę, że Ty  też nie znasz, więc takie uogólnienia, na podstawie pojedynczych obserwacji, są trochę... ryzykowne.

Czy w ogóle oferty na przedłużenia są gorsze niż nowe? No nie wiem, być może coś w tym jest. Byłem klientem i w jednym i drugim przypadku - zawsze miałem podobne wrażenie (niezależnie od firmy z którą rozmawiałem):  jak już jestem klientem to dostaję ofertę bliższą "standardowej", a jak jeszcze nie jestem, to kuszą mnie wyjątkowymi promocjami.

Też mi się to nie podoba, wolałbym żeby były jasne reguły, żeby nie było umów lojalnościowych i absurdalnie wysokich kar za ich zrywanie, żeby łatwo można było porównać oferty operatorów, bez przeprowadzania czasochłonnego dochodzenia. Chciałbym też być młody, piękny i bogaty. W tej ostatniej kwestii niewiele już można poprawić, ale co do ofert operatorów zapewne by się dało: to jest kwestia regulacji rynku przez prawo. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w USA sytuacja ta była bardzo czytelna - nie jestem pewien co prawda czy nadal tak jest - ale pokazuje to, że przy odpowiednim ustaleniu reguł przez państwo, operatorzy muszą się dostosować.

Podsumowując: to nie wina firm że chcą złapać klienta i zarobić, to wina państwa że pozwala im pływać w mętnej wodzie niejawnych promocji i niejasnych zasad konkurencji. Świadomy klient tropi więc te promocje i stara się w tej mętnej wodzie orientować lepiej niż oni. Cóż innego nam pozostaje?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

@Lecho1 mam światłowód od innego dostawcy, jest drożej niż w Orange i jeszcze 8 zł za podłączenie do domu co miesiąc ekstra, jednak nie narzekam jest super i własny router mam.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną


@rostov84napisał(-a)

@Arti_Kn_Pl, taki właśnie ma początek, więc raczej na pewno będzie do zwrotu.


@rostov84 też mój taki ma początek i nie zgodzę się z @agat13 , że by go nie brał. Miałem Funboxa 2 i mam Liveboxa 2. Czy się mi to podoba? Wyjaśnił mi to dzisiaj konsultant co i jaki przysługuje, gdy zamawiasz usługę. Tak samo jest z dekoderami😁