Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

A czy istnieje możliwość "domówienia" usługi?

Chodzi mi o to czy jeżeli podpiszę umowę na sam internet, to czy mogę potem dodać do tego np. telewizję? Słyszałem, że można np zwiększyć prędkość i po prostu zwiększy się opłata.

Podczas załatwiania spraw związanych z zamówieniem Pani konsultantka trochę namieszała, bo na początku miałem brać tylko sam internet, ale w końcu zdecydowałem z pozostałymi domownikami, że jednak chcielibyśmy pakiet z tv. Miałem już umówiony termin montażu i zależało mi, żeby nie uległ on zmianie. Pani konsultantka powiedziała, że możliwa jest jeszcze zmiana warunków umowy i zapewniła, że wprowadzi zmiany. Dziś podczas wizyty technika dowiedziałem się, że umowa obejmuje jednak tylko sam internet. (szczerze mówiąc to z tym podłączeniem też niezłe cyrki powychodziły)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54731
  • 647

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

@PatrykT  niestety  zlecenie trzeba wycofać, anulować i zwolnić termin. Drugie wprowadzić, sprawdzić, czy termin jest wolny i ewentualnie zająć.. 

Szanse niewielkie na udana tego typu operację  są, ale to zależy od operatywności konsultanta.

To już nie wiem czy nie lepiej założyć sam net i domówić TV


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2037
  • 5549
  • 188

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

Jeśli dojdzie do instalacji to kolejne usługi możesz domówić po 30 dniach od instalacji. Podpisujesz nową umowę na np. pakiet Love na nowych warunkach z nowym dwu letnim okresem obowiązywania. Nie skorzystasz wtedy np. z promocji 2 mc za 0 zł.
Lepszym rozwiązaniem będzie chyba odmowa technikowi instalacji i zamówić na nowo. O ile nie doszło juz do podłączenia.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22735
  • 189

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa


@PatrykTnapisał(-a)
...
(szczerze mówiąc to z tym podłączeniem też niezłe cyrki powychodziły)

A mógłbyś to nieco rozwinąć?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

@agat13 

Właśnie o to mi chodzi, żeby podłączyć na razie sam internet a potem domówić tv.

Jeśli istnieje taka opcja to ok


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

@j131 

Mieszkam na wsi. Miałem mieć podłączany światłowód 21.10. Dzień przed planowanym terminem zadzwonił technik i powiedział, że pojawił im się jakiś błąd w systemie i że podłączenie będzie 31.10.

Myślę sobie no dobra zawsze mogą zdarzyć się jakieś małe komplikacje. A i tak w ogóle to było ustalone, że będę miał podłączenie napowietrzne tzn. ze słupa do domu. Wcześniej przy wizycie Pani konsultantki oznajmiała ona, że orange podłącza tylko górą i że nie będzie u mnie żadnego problemu. Wczoraj przyjechał technik, miał już rozpoczynać montaż ale zadzwonił jeszcze do centrali upewnić się czy na pewno można wykonać podłączenie górą i okazało się, że jednak musi być wkopane ziemią. I muszę teraz czekać tydzień, aż przyjadą z odpowiednim sprzętem i mi to wkopią. Dodam że to nie orange wykonuje podłączenie tylko zewnętrzna firma (bodajże Fiberhost)


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

Generalnie chciałbym jeszcze raz dla podsumowania zapytać:

Jeżeli podłączą mi światłowód to stare łącze przestanie działać i obecna umowa przestanie obowiązywać tak? (obecna umowa jest na inną osobę, a nową na światłowód brałbym na siebie)

Istnieje możliwość zamówienia samego internetu, a potem już po montażu dodania do tego usługi tv albo całego pakietu orange love?

Mógłbym zrobić tak, że anuluję obecne zlecenie i wezmę nowe tylko wtedy prawdopodobnie zmieni mi się termin montażu, a bardzo by mi zależało żeby już w końcu mi to zamontowali.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 512
  • 7943
  • 37

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa


@PatrykTnapisał(-a)

Generalnie chciałbym jeszcze raz dla podsumowania zapytać:

Jeżeli podłączą mi światłowód to stare łącze przestanie działać i obecna umowa przestanie obowiązywać tak? (obecna umowa jest na inną osobę, a nową na światłowód brałbym na siebie)


@PatrykT wg mnie to brzmi jak całkiem nowa, oddzielna umowa. Niemożliwym jest, aby z automatu stare łącze przestało działać i zastąpiło je nowe skoro jest to umowa na zupełnie inną osobę niż dotychczasowa – chyba, że wcześniej podpisaliście cesję lub poprzedni właściciel wypowiedział umowę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2037
  • 5549
  • 188

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa


@PatrykTnapisał(-a)

Generalnie chciałbym jeszcze raz dla podsumowania zapytać:

Jeżeli podłączą mi światłowód to stare łącze przestanie działać i obecna umowa przestanie obowiązywać tak? (obecna umowa jest na inną osobę, a nową na światłowód brałbym na siebie)

Istnieje możliwość zamówienia samego internetu, a potem już po montażu dodania do tego usługi tv albo całego pakietu orange love?

Mógłbym zrobić tak, że anuluję obecne zlecenie i wezmę nowe tylko wtedy prawdopodobnie zmieni mi się termin montażu, a bardzo by mi zależało żeby już w końcu mi to zamontowali.


Jeśli umowa na kogoś innego to nie, nie przestanie działać z automatu, trzeba złożyć wypowiedzenie (chyba że konsultant u którego zamawiałeś nad tym panuje). Przestałaby działać gdyby to była migracja z miedzi na światłowód na tą samą osobę.

Rozbudować usługę możesz po 30 dniach. Jak pisałem wyżej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22735
  • 189

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa


@PatrykTnapisał(-a)

Generalnie chciałbym jeszcze raz dla podsumowania zapytać:

...


To bardzo dobrze że pytasz, tylko pytasz niewłaściwe osoby. My nie wiemy nic o Twoich umowach. Nasze zdanie na temat tego co jest a co nie jest możliwe w Twojej sytuacji nie jest wiążące. Jeśli nie chcesz obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku, to w tych kwestiach musisz rozmawiać bezpośrednio z konsultantem. Jak już będziesz przekonany, że wszystko jest jasne i po Twojej myśli, to zapytaj go jeszcze raz o to wszystko o co tu pytałeś.