Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

Witam.

 

Mam takie pytanie. Pojawiła się w mojej miejscowości możliwość zamówienia internetu światłowodowego.

Moje pytanie brzmi: W przypadku podpisania nowej umowy na światłowód, co stanie się ze starą umową, która oferuje mi obecnie internet po kablu telefonicznym/miedzianym? Dodam, że obecna umowa kończy się w marcu 2023. Podczas wizyty technika dowiedziałem się, że po zamontowaniu światłowodu stare łącze przestanie działać i jest to tzw. "migracja z miedzi na światłowód". Czyli wynika z tego, że stara umowa powinna przestać obowiązywać prawda? (bo nie ma sensu płacić za coś czego nie mam)

20 ODPOW. 20

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22837
  • 190

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

@PatrykT 

To jest pytanie, z którym powinieneś się zwrócić do strony z którą podpisałeś tę umowę, na pewno dostaniesz wyczerpującą informację. Tutaj nic wiążącego się nie dowiesz, co najwyżej opinie innych klientów. Jeśli te cię interesują to proszę bardzo: przy zmianie medium nastąpi zmiana umowy, stara zostanie zastąpiona nową. Albo możesz mieć więcej niż jedną umowę na raz, z więcej niż jedną stroną. Wszystko zależy od Ciebie i od firm z którymi te umowy zawierasz.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

Czyli mam rozumieć, że stara umowa przestanie obowiązywać i po prostu zostanie zawarta nowa na dany okres rozliczeniowy?

A co w przypadku gdy obecna umowa zawiera pakiet Orange Love, a nowa umowa zawierałaby tylko sam internet?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22837
  • 190

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

@PatrykT 

Ale skąd mnie to wiedzieć?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

Pytam z ciekawości. Może ktoś inny miał podobny przypadek i coś powie na ten temat.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 53
  • 0

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

ja podobnie migrowałem z łącza vdsl 80 mbit na światłowód. Doradca który mi to proponował powiedział że przejście będzie dla mnie niezauważalne, jak mi podłączyli światłowód to po czasie w aplikacji moj orange widziałem oba łącza, ale po jakimś czasie ten vdsl został skasowany. Rachunek się zgadzał. Był moment kiedy te dwa łącza działały równocześnie 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54786
  • 647

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

@PatrykT  to się nazywa " migracja do FTTH" 

Podpiszesz nowa umowę na 24miesiace. Starą zostanie anulowana, czyli przejdziesz płynnie do nowej...

Koniecznie zdaj urządzenia, jeśli nie monterowi, to w salonie i weź pokwitowanie. Koniecznie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22837
  • 190

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa


@PatrykTnapisał(-a)

Pytam z ciekawości. Może ktoś inny miał podobny przypadek i coś powie na ten temat.


To czy ktoś miał podobny przypadek czy nie nie ma większego znaczenia. Spytaj konkretnie w BOK, tam się dowiesz jaki jest plan dla Ciebie.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

@agat13 

Mógłbyś rozwinąć temat oddania urządzeń?

Miałeś przez to jakieś problemy?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18702
  • 53552
  • 733

Nowa umowa na światłowód, a stara umowa

@PatrykT jeżeli obecna usługa internetu na łączu miedzianym jest świadczona przez Orange i podpisana jest z Orange umowa na internet światłowodowy, to poprzednia umowa jest anulowana bez ponoszenia kart umownej, tak jak podał Tobie technik.

Były na forum opisywane przypadki osób, które po zakończeniu lub zmianie umowy zdały sprzęty, a operator wystawił notę obciążeniową.

Tu info na temat zwrotu dzierżawionych urządzeń od operatora:

https://www.orange.pl/omnibook/zwrot-urzadzen