Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funkcja VoIP w modemie FunBox?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Funkcja VoIP w modemie FunBox?

Ja i tak tych 300 Mbps nie potrzebuję, ale praktycznie żaden operator w tej chwili nie oferuje nic wolniejszego 🙂. 20-30 Mbps by mi w zupełności wystarczyło (w tej chwili mam 25), a 50 to już z nadmiarem. Więc tak czy tak będę płacił za coś, z czego nie będę korzystał 🙂.
W ogóle nie wiem do czego można wykorzystać taką przepustowość, jakby to było łącze symetryczne (czyli uploadu też 300 Mbps) to powiedzmy że mogłoby się przydać jakby ktoś chciał postawić w domu serwer. Ale 300 Mbps downloadu to jest dla mnie overkill - nie ma do czego tego użyć...
A co WiFi... ja je traktuję jako zło konieczne dla urządzeń których nie da się prosto podłączyć po kablu (czyli np. tablet, smartfon). Wystarczy że działa, już mniejsza o prędkość 😉. Jeżeli można coś podłączyć po kablu, to zawsze preferuję kabel.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

Funkcja VoIP w modemie FunBox?

@raj 

Orange oferuje w ramach FTTH dla prywatnych klientów wyłącznie łącza asymetryczne (od 300/50 do 2000/600). Do czego mogą się przydać takie przepustowości? Zapytam inaczej: a do czego nie mogą?

Zrobisz oczywiście jak będziesz uważał, nikt Cię na siłę nie będzie uszczęśliwiał.


Zespół Nasz Orange
  • 203
  • 2785
  • 13

Funkcja VoIP w modemie FunBox?

@raj uzyskałeś już sporo informacji na temat usług i ich konfiguracji. Zachęcam Cię do kontaktu z naszym doradcą sprzedażowym. On także odpowie na Twoje pytanie, doradzi, a jak będziesz zdecydowany - sfinalizuje zamówienie.
Żeby zamówić rozmowę kliknij Wyświetl szczegóły: Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Funkcja VoIP w modemie FunBox?

A jak często korzystasz z numeru VOIP? dużo dzwonisz?

Orange ma w ofercie (tylko w wybranych większych salonach) ofertę światłowód + telefon voip. Ale jak chcesz własny router, to może być cięzko konfigurować.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2084
  • 7667
  • 31

Funkcja VoIP w modemie FunBox?


@rajnapisał(-a)

Linksys WRP-400. Już chyba dawno tego nie produkują...


@raj, trzymaj to urządzenie jako bramkę VoIP, skoro Ci służy dobrze w tej roli, ale nie upieraj się aby to był również Twój główny router, bo brniesz w ślepą uliczkę. Z oddzielnym routerem zyskasz również na elastyczności.