Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung icu 100 PVR przestał działać

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14039
  • 57752
  • 697

Samsung icu 100 PVR przestał działać

@Kratos  spisz dokładnie specyfikację tych dysków/kieszeni/obudów i jak nic trzeba zweryfikować na innym dekoderze, aby być pewnym wymiany. 

Na myśl przyszła mi jeszcze jedna uwaga. Jeśli te dyski były używane w tym dekoderze powinny wcześniej być z nim sparowane i zakodowane. Co oznacza, że nie powinny być czytywane z poziomu Windowsa, o nagrywaniu już nie wspomnę 

Dlatego nalegam na testy


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24924
  • 210

Samsung icu 100 PVR przestał działać

@Kratos 

Skoro dekoder bez dysku działa dobrze, to odłącz dysk i z poziomu DCD zresetuj dekoder do ustawień fabrycznych.

Następnie podłącz dysk

Jeśli nadal go nie wykryje, to być może port dekodera jest uszkodzony.

Jeśli już tak robiłeś to na Twoim miejscu zgłosiłbym problem z dekoderem na czacie.

Oczywiście zrobisz jak będziesz uważał, ale koniecznie napisz jak to się skończy.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2094
  • 10088
  • 83

Samsung icu 100 PVR przestał działać

@Kratos Nie podłączaj dysków do tego dekodera. One mają problem z wystartowaniem (stąd te dźwięki), który zapewne wynika z kłopotów z zasilaniem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 18
  • 48
  • 1

Samsung icu 100 PVR przestał działać

Wracam z małą aktualizacją gdyby ktoś był zainteresowany 😅

Próbowałem 2 dyski hitatchi (sata3, 320GB i 500GB 5400rpm), dwa różne przewody i nic. Dyski z komputerem normalnie działają, a z dekoderem już nie. 

Postanowiłem skontaktować się z orange. Aby mieć jakiś dowód z rozmowy postanowiłem napisać na ich czacie. Podczas rozmowy z botem opisałem dokładnie problem i objawy więc jak tylko dołączył konsultant, to od razu utworzył zlecenie naprawy. Na następny dzień zadzwonił konsultant z działu technicznego.

O dziwo trafiłem na kogoś kompetentnego bo nie próbował mnie szybko zbyć, a dopytał o kilka spraw i finalnie utworzył zlecenie wymiany sprzętu w dowolnym salonie aby Ci nie robili problemu, że "nie mamy sprzętu na stanie" 😛

Po wymianie na nowy dekoder TEST. Moje dwa dyski nie działają (ale teraz już nie wydają z siebie dziwnych dźwięków o których pisałem wyżej).

Postanowiłem iść za radą @Interpilot z tego tematu aby kupić dysk z obudową ze złączem "micro B" czy jak to się tam nazywa. 

Zamówiłem niedrogi sprzęt, chyba 60zł, na PC sprawdziłem co tam w środku jest: Dysk 500GB, 7200rpm 0h czyli nówka.

Podłączam i DZIAŁA! Sprawa zamknięta 🙂 ale uwaga, dziwne dźwięki SĄ!

Upłynęły może 2-3dni i patrzę, że dioda Sys (w starym dekoderze PVR) znowu nie świeci, a dekoder się zawiesił. Po restarcie przestał wykrywać dysk jakby go w ogóle nie było, a na obudowie hdd świeci się tylko zielona lampka (powinna mrugać niebieska).

Po podłączeniu dysku do PC również zero reakcji, nie wydaje on z siebie żadnych dźwięków.

Ok, może przypadek i trafiłem na wadliwy egzemplarz. Szybka reklamacja, napisałem też do sprzedawcy, że dysk potrzebuję do dekodera samsung od orange. Nie wiem czy coś mu to powiedziało ale jako drugi dysk otrzymałem wd black (WD5000LPLX, 7200rpm).

W/w odgłosy tu nie występują, jedynie szum i delikatne wibracje od dysku położonego na szafce.

 

Nie wiem na ile w moim przypadku był winny stary dekoder i zasilacz, a ile konkretny dysk ale jeżeli ktoś ma problem z dekoderem samsung i PVRem, to mogę polecić dyski WD Black gdyż testuję go już prawie 2tyg. i jest ok.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Samsung icu 100 PVR przestał działać

Według mnie to nie jest rozwiązanie sprawy. Wymienią Ci na nowy i co dalej? Kolejny dysk udupisz i będziesz szukał winnych u sprzedającego? Teraz każdy dysk, który uszkodzisz podłączając do dekodera jest uszkodzony z Twojej winy. Ten dekoder ma zapewne problemy z zasilaniem dysków talerzowych. Można ewentualnie iść w dysk ssd w dobrej obudowie z kontrolerem USB 3 i najlepiej z przewodem nie na stałe. Przewód trzeba zakupić dobrej jakości bo taniocha USB z Chin powoduje problemy i zasilaniem i z transmisją danych. Widać, że ten dekoder nie radzi sobie z obsługą zasilania (stąd te dziwne dźwięki) co po jakimś czasie doprowadzi do uszkodzenia dysku. Dyski SSD są teraz tanie więc z nimi bym testował ten dekoder


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2256
  • 12592
  • 58

Samsung icu 100 PVR przestał działać

@JurekZ1978 trzeba kupić dysk HDD z własnym zasilaniem, lub SSD 😎