Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung icu 100 PVR przestał działać

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 18
  • 48
  • 1

Samsung icu 100 PVR przestał działać

Cześć, mam problem z w/w dekoderem orange. Posiadam go gdzieś od 2020r. na początku pamiętam, że PVR na dysku zewnętrznym działał ok.

Podłączałem dysk pod usb z tyłu urządzenia, potwierdzałem formatowanie i to właściwie tyle. No mogłem jeszcze wybrać gdzie mają być nagrywane programy, czy to na dysku czy w chmurze.

Wczoraj chciałem ponownie zacząć korzystać z TV (tak, od kilku miesięcy nie oglądałem tiwi :D). Podłączam dysk i nic. Podłączam drugi dysk i też nic. Zmiana kabla na nowy również nic. Testowałem różne opcje formatowania i ponownie nic.

Kable i dyski w innych urządzeniach działają ok, nawet FB6 je rozpoznaje.

Jeżeli na TV pojawi się już jakiś komunikat, to taki jak na załączonym screenie abym podłączył dysk do tylnego gniazda USB gdzie właśnie jest podłączony.

Nie wiem jak więcej mogę to sprawdzić bo wydaje mi się, że wszystko już wypróbowałem 😕

Miał ktoś podobne problemy? W grę wchodzi tylko wymiana dekodera? Jeżeli tak to lepiej to wykonać przez wezwanie technika aby to ocenił na miejscu czy infolinia/czat lub może salon?

 

P.S - dyski sata3, kable usb3.0/sata.


IMG_2111.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 18
  • 48
  • 1

Samsung icu 100 PVR przestał działać

Wracam z małą aktualizacją gdyby ktoś był zainteresowany 😅

Próbowałem 2 dyski hitatchi (sata3, 320GB i 500GB 5400rpm), dwa różne przewody i nic. Dyski z komputerem normalnie działają, a z dekoderem już nie. 

Postanowiłem skontaktować się z orange. Aby mieć jakiś dowód z rozmowy postanowiłem napisać na ich czacie. Podczas rozmowy z botem opisałem dokładnie problem i objawy więc jak tylko dołączył konsultant, to od razu utworzył zlecenie naprawy. Na następny dzień zadzwonił konsultant z działu technicznego.

O dziwo trafiłem na kogoś kompetentnego bo nie próbował mnie szybko zbyć, a dopytał o kilka spraw i finalnie utworzył zlecenie wymiany sprzętu w dowolnym salonie aby Ci nie robili problemu, że "nie mamy sprzętu na stanie" 😛

Po wymianie na nowy dekoder TEST. Moje dwa dyski nie działają (ale teraz już nie wydają z siebie dziwnych dźwięków o których pisałem wyżej).

Postanowiłem iść za radą @Interpilot z tego tematu aby kupić dysk z obudową ze złączem "micro B" czy jak to się tam nazywa. 

Zamówiłem niedrogi sprzęt, chyba 60zł, na PC sprawdziłem co tam w środku jest: Dysk 500GB, 7200rpm 0h czyli nówka.

Podłączam i DZIAŁA! Sprawa zamknięta 🙂 ale uwaga, dziwne dźwięki SĄ!

Upłynęły może 2-3dni i patrzę, że dioda Sys (w starym dekoderze PVR) znowu nie świeci, a dekoder się zawiesił. Po restarcie przestał wykrywać dysk jakby go w ogóle nie było, a na obudowie hdd świeci się tylko zielona lampka (powinna mrugać niebieska).

Po podłączeniu dysku do PC również zero reakcji, nie wydaje on z siebie żadnych dźwięków.

Ok, może przypadek i trafiłem na wadliwy egzemplarz. Szybka reklamacja, napisałem też do sprzedawcy, że dysk potrzebuję do dekodera samsung od orange. Nie wiem czy coś mu to powiedziało ale jako drugi dysk otrzymałem wd black (WD5000LPLX, 7200rpm).

W/w odgłosy tu nie występują, jedynie szum i delikatne wibracje od dysku położonego na szafce.

 

Nie wiem na ile w moim przypadku był winny stary dekoder i zasilacz, a ile konkretny dysk ale jeżeli ktoś ma problem z dekoderem samsung i PVRem, to mogę polecić dyski WD Black gdyż testuję go już prawie 2tyg. i jest ok.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5954
  • 24216
  • 203

Samsung icu 100 PVR przestał działać

@Kratos 

Bez dysku działa?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 18
  • 48
  • 1

Samsung icu 100 PVR przestał działać

@j131

Nie bardzo rozumiem 🙂

Nagrywanie na dysk bez dysku raczej nie ma prawa zadziałać 😁


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1688
  • 7325
  • 59

Samsung icu 100 PVR przestał działać


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13868
  • 57039
  • 684

Samsung icu 100 PVR przestał działać

@Kratos  jakiej pojemności są dyski? Są widoczne w kompie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5954
  • 24216
  • 203

Samsung icu 100 PVR przestał działać

@Kratos 

Pytam czy jeśli nie podłączysz dysku to dekoder jako taki działa?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 18
  • 48
  • 1

Samsung icu 100 PVR przestał działać

@tolek 

Widziałem ten temat. Robiłem tak jak w poradniku i nic nie pomogło. 

Testowałem NTFS, FAT32, exFAT - przy tych formatach pojawia się komunikat jak na przedstawionym screenie.

Natomiast kiedy ustawię go bez formatu, tak jak jest na przedstawionym poradniku, nie ma żadnej reakcji ze strony dekodera na podłączony dysk.

 

@agat13 

320GB i 500GB, są widoczne w kompie jak i funboxie6. Nie mają również problemu z zapisem który osiąga ~105MB/s


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13868
  • 57039
  • 684

Samsung icu 100 PVR przestał działać

@Kratos Poniuchałem troszkę i taki komunikat powinien pokazać się wtedy, kiedy włączysz do drugiego USB (przód). Jeśli nie masz dekodera postawionego tyłem do przodu (żart), to spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne z poziomu menu - jeśli nie pomoże z poziomu infolinii zleć to zadanie do techniki operatora. Zrobią to skuteczniej 

Temat dysków jest ostatnio ma widelcu, więc mnie ciekawi czy takie działania pomogą.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2012
  • 9727
  • 80

Samsung icu 100 PVR przestał działać

@Kratos Jeżeli dekoder był wyłączony kilka miesięcy i ma już swoje lata to wcale się nie dziwię. Zasilacz albo dekoder do wymiany. Możesz ewentualnie próbować dla testu podłączyć dysk z dodatkowym zasilaniem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 18
  • 48
  • 1

Samsung icu 100 PVR przestał działać

@j131 

Dekoder działa z dyskiem i bez dysku. Właśnie to jest problemem, że go nie wykrywa poprawnie i nie ma możliwości aby go zainstalować dla dekodera.

 

@Samotnick 

Postanowiłem wczoraj zamówić nowy dysk. Jutro powinienem go odebrać i zobaczę czy coś to da. 

Bo na tych które posiadam już raczej nic nie wyczaruję. Sugestia @agat13 aby przywrócić ustawienia fabryczne również nieskuteczna. Dwa razy go resetowałem i nic.

Najwyżej wezmę te 3dyski do salonu i zgłoszę jako reklamację, że dekoder niesprawny 😄

 

Jedno mnie jeszcze zastanawia. Kiedy podłączam hdd pod PC, to ze środka słychać tylko delikatny szum silniczka. Kiedy podłączę go do icu100 to dosłownie słychać go w całym pokoju. Wydaje z siebie taki dziwny dźwięk. Piszczenie, brzęczenie, buczenie i jeszcze nie wiadomo co 😀 Dugi tak samo.