Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód iptv - TP LINK


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

Witam,

 

Po batalii reklamacyjnej uzyskalem konwerter ze światła na skrętke ... Oraz zapewnił mnie gość z infolinii ze bedzie dzialac z tym kazdy router z możliwością konfiguracji VLAN (pytalem dwa razy czy zadziala tv - odpowiedz byla tak)

 

Dzis przyjeżdża technik montuje konwerter... Oszczędze szczegółów bo to byl dramat

 

 

Podpinam swój router

TP LINK Archer C6 AC1200

 

Konfiguruje wedlug danych które otrzymalem czyli...

-login i haslo

-porty vlan (35, 51 , 838, 839)

 

Internet śmiga mega a tv? Tu rozczarowanie dekodery startuja ale nic nie gra - czarny ekran dostępna tylko lista kanałów

 

 

Na infolinii pełna znieczulica w skroce mecz sie pan sam albo zapytaj na tym forum...

 

Wszystko fajnie tylko czy da sie cos zrobic by to zagadalo???

 

Nigdy sie tak nie dalem zrobic jak tym razem orange 🙂

 

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

 

58 ODPOW. 58

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster  ogólnie własny router do samego neta ok, do usługi tv już problem, jest na forum sporo tematów o tym, poczytaj np. to Podłączenie usług orange przez ONT - Nasz Orange , Podłączenie usług orange przez ONT – Strona 2 - Nasz Orange


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster jak już @slav72 wspomniał, własny router do internetu ok, do tv już kłopot. Orange ogranicza się tylko do pomocy technicznej własnego sprzętu, zresztą mają tak skonfigurowane, że po resecie w około 5 minut router Orange na nowo sam się konfiguruje i usługi działają. W przypadku własnego sprzętu, klient jest skazany na samodzielną ręczna konfigurację. Skoro udało się skonfigurować internet, to dane do konfiguracji tv: VLAN dla TV to 839 i 838.

Daj znać, czy w ogóle masz na swoim routerze dostęp do konfiguracji tv?

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster operator daje wlany sprzęt do którego oferuje wsparcie. Jak klient decyduje się na wybór własnego to należy liczyć się z tym, że trzeba ogarniać temat na własną rękę. Anie obrażać się na operatora. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster Nie udowodniono empirycznie, że IPTV działa na tym sprzęcie. Po prostu nikt sie z tym tematem nie zmierzył. Proponuję literaturę How to configure VLAN ID for your internet connection on wireless router (For new logo) | TP-Link Po... Tu jest troszkę podpowiedzi. 

Jeśli zaś będą problemy warto zerknąć i zapytać na Adres kontaktowy wsparcia technicznego | TP-Link Polska

Tam powinni również coś podpowiedzieć. Może społeczność pomoże? Nie ma co rąk załamywać. Jesteś pionierem, więc bierz na klatę...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster 

Zostałeś nieco jednak wprowadzony w błąd. Przekonanie konsultanta że IP TV na tym zadziała było oparte na teorii. Za tym przekonaniem nie stoi wspieranie takiej konfiguracji. IMHO powinno działać, ale może wymagać trochę gimnastyki, konfiguracja jest zdecydowanie nietrywialna.

Wszystkie trzy VLANy muszą trafić do jednego portu - nie wiem czy ten ruter wspiera taką (niestandardową) konfigurację. Istotne są też ustawienia dotyczące rutingu transmisji multicast, ale nie wiem jak powinny wyglądać, w tym zakresie Orange ogranicza się do stwierdzeń: "to jest wiedza tajemna, której szaremu klientowi nie udostępniamy, ponieważ mógłby sobie zrobić krzywdę". Serio, to nie żart.

Możesz poczytać coś o takich konfiguracjach tu:

https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=51177

 

PS. Dekodery muszą dostać specyficzną konfigurację przez DHCP, w ramach tej konfiguracji serwer DNS nie może być ustawiony dowolnie. W przypadku modemu operatora to on musi być serwerem DNS, jeśli jego nie ma, to być może wystarczy wpisać tam swój ruter, ale wtedy on na 100% musi korzystać z DNS operatora. Być może wystarczy ustawienie serwera DNS w dekoderach na DNS operatora (bezpośrednio), ale tego nie sprawdzałem. Co jeszcze jest istotne to to, że transmisje programów na żywo nie idą przez internet tylko z adresów prywatnych (normalnie nierutowalnych 10.x.x.x), więc takich adresów nie można używać w LAN. To piszę na podstawie własnych doświadczeń z nieco inną konfiguracją:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Dzia%C5%82anie-dekodera-IPTV-w-podsieci/m-p/257752

 

PS2. Piszesz w liczbie mnogiej "dekodery". Czy to znaczy że masz multiroom? Jeśli tak, to jaki masz dekoder dodatkowy? Jeśli to jest ten nowy Stream 4k to jego konfiguracja powinna być łatwiejsza, plotki głoszą że dla niego wszystkie transmisje idą unicast.

 

PS3. Czy IP TV działała przed wymianą FB na ONT+Archer?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

-IP TV działała przed wymianą FB na ONT+Archer,

-Jeśli podepnę FB zamiast Archer wszystko gra 

-Tak, mam multiroom razem z tym nowym dekoderem 4k 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

Mam dostęp do konfiguracji IP TV i skonfigurowałem VLAN dla TV bez skutków

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

screen.png

 Tak wygląda u mnie konfiguracja IPTV


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster Włącz IGMP Proxy i profil usługodawcy. Masz screen w moim linku. Dużo opcji nie masz, zmieniaj i sprawdzaj,...