Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód iptv - TP LINK


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

W umowie mam telefon VOIP ale wgl z tego nie korzystam jest mi to zbędne


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster 

To niestety jest typowe. Bardzo łatwo jest uzyskać taki efekt. Do tego wystarczy że do dekodera dochodzi normalny internet (który jak słusznie zauważyłeś działa niezależnie co by się nie namieszało w konfiguracji).

U mnie było podobnie kiedy schowałem dekoder w podsieci.

Jedna rzecz do sprawdzenia: czy nie działa przypadkiem odtwarzanie programów "z nagrań"? Trzeba wybrać z EPG coś z zeszłego tygodnia, np. na TVP1.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

sprawdzę wieczorem czy coś da się odpalić z zeszłego tygodnia tylko nawet jeśli... nic mi to nie da bo zależy mi na telewizji na "już" a nie co było 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Orange światłowód iptv - TP LINK


@mFasternapisał(-a)

sprawdzę wieczorem czy coś da się odpalić z zeszłego tygodnia tylko nawet jeśli... nic mi to nie da bo zależy mi na telewizji na "już" a nie co było 


Oczywiście, to tylko w ramach testowania co konkretnie nie działa*, po tym można po omacku dojść które opcje ewentualnie ruszać a których nie. Odtwarzanie jest na tym samym VLAN co VoD i idzie unikastem, program na żywo jest na osobnym VLAN i idzie miltikastem.

 

*Smoki urojone i zerowe, przez fachowców zwane urojakami i zerowcami, nie istnieją w sposób znacznie mniej ciekawy aniżeli ujemne. S. Lem


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Orange światłowód iptv - TP LINK

@j131 Nie bronię operatora, a daje do zrozumienia motywy kierujące taką właśnie postawą. Nazywaj sobie ją "nie bo nie", ale ani Ty (co sam napisałeś), ani @mFaster , ani tym bardziej ja nie mamy szansy na otrzymanie jasnej i prostej instrukcji co i gdzie kliknąć. Taka jest polityka firmy i mów co chcesz, jesteśmy skazani na dochodzenie tych ustawień we własnym zakresie. Możemy tylko pokierować, pomóc, wskazać gdzie szukać, co też niniejszym czynimy...i tyle

Nie pisałem o fanaberiach, ale o tym, że w przypadku, gdy cokolwiek będzie źle działać na alternatywnym sprzęcie wina będzie zawsze operatora. Ja o tym wiem i Ty też...za długo siedzimy w branży. Ile razy (nawet tu) udowodniliśmy, że nie wszystko zło pochodzi od dostawcy usług? Jakby to zależało od Ciebie, też byś chciał ograniczyć problemy sprzedając takie usługi i supportując je i mieć święty spokój. Nie patrz więc na wszystko tylko jednostronnie. Ja też staram się pomóc 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Orange światłowód iptv - TP LINK

@agat13 

Ja nie patrzę jednostronnie tylko nie trafiają do mnie te argumenty. Nie robię Ci też z tego zarzutu, jednak mam prawo do zdania odrębnego. Ujawnienie informacji nie spowodowałoby, że wynajmowany sprzęt nagle przestałby działać. Przecież tam się nawet tych opcji nie da przestawić. Potwierdzenie bądź zaprzeczenie temu, co w sumie od Ciebie usłyszałem, czyli że Stream 4k nie jest obsługiwany przez multikast, tylko wyłącznie przez unikast, w żaden sposób nie mogłoby utrudnić operatorowi wsparcia wynajmowanego sprzętu. A w odpowiedzi na prośbę o tylko takie proste potwierdzenie dostałem twardą blachę: TAJNE! A wystarczyło powiedzieć tak lub nie, nie domagałem się żadnych technikaliów czy uzasadnień.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Orange światłowód iptv - TP LINK

@j131 Tu musze przyznać rację. Sam się czasem odbijam od ściany. Ja jednak z koniem się kopać nie zamierzam 🙂 Nie, to nie... 😉 Kombinuję na własną rękę. Nie tłumaczę takiego stanowiska, ale je akceptuję, bo muszę...

P.S. A tak między nami jak tylko dorwę kogoś znajomego z IPTV, to zaręczam, że znajdę router z VLAN-ami i sprawdzę czy ja sam dam radę coś wykombinować. Zawziąłem się 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód iptv - TP LINK


@mFasternapisał(-a)

W końcu człowiek po mojej stronie.... a więc tak DNS-y mam ustawione na te orange-owe czyli odpowiednio 194.204.159.1, 194.204.152.34 finalnie udało mi się uzyskać efekt taki że :

- internet hula (żaden problem niezależnie od ustawionych VLAN-ów działa )

 

TV:

dekoder pobiera godzinę,

dekoder pobiera listę kanałów,

dekoder pobiera co leci na danym kanale,

brak obrazu i dźwięku 


Tak z ciekawości zapytam?

łączysz dekoder z routerem kablem lan, wpinasz w ten port co zaznaczyłeś w konfiguracji VLAN? Patrząc na zrzut to 4 port LAN.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

Kabel z ONT idzie do portu WAN

 

Kabel z złącza LAN4 idzie do portu LAN w dekoderze także tak robię to tak jak być powinno ale zauważyłem że do którego portu nie wepnę to mam ten sam efekt tzn.

 

dekoder pobiera godzinę,

dekoder pobiera listę kanałów,

dekoder pobiera co leci na danym kanale,

brak obrazu i dźwięku 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster  ale tylko jeden masz opisany jako iptv  i do niego dołącz dekoder, bo inaczej to bez sensu jest