Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Urywanie sygnału telewizji Orange TV po kablu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Urywanie sygnału telewizji Orange TV po kablu

Od jakiegoś czasu mam problem z telewizją Orange TV. Obraz razem z dźwiękiem potrafi zaciąć na kilka sekund i potem znowu to samo. Natężenie problemu jest jeszcze większe na wieczór. Po za zacinaniem obrazu nie ma żadnego efektu słabego sygnału typu jakieś problemy z wyświetlaniem, po prostu jest ścinka całego obrazu. Czasem jednak obraz leci normalnie, a dźwięk się wyłączy i pomaga dopiero przełączenie kanału.  Światłowód w planie 600. Dekoder IWU200 podłączony do prostego switcha od TP-Linka z 5 portami gigabit, następnie do Funboxa 6 50 metrowym kablem utp cat 5e, który idzie z jednego pokoju przez okno do drugiego. 

Załączam speedtest zrobiony z xboxa podłączonego do tego samego switcha. Myśłę, że jest to wystarczająca prędkość na telewizję, a jednak...

Seedu_0-1676376255718.png

 

________________
* Przeniesiono z działu Dekodery i inne– moderator Michał

12 ODPOW. 12

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Urywanie sygnału telewizji iptv po kablu

@Seedu  próbowałeś może zrobić prosty test podłączając bezpośrednio kabel od FB6 do dekodera?(sprawdzisz tym sposobem ten długi kabel pomijając switch i przy okazji sam switch), druga sprawa czy masz może inny kabel HDMI?, jeśli tak spróbuj podmiany, spróbuj również przełączyć na inne gniazdo HDMI w telewizorze. Poczytaj również to Dekoder Sagemcom IWU 200 | Orange Polska , szczególnie przyjrzyj się punktom 7 i 9 (wykonaj powyższe u siebie).


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

Urywanie sygnału telewizji iptv po kablu

Hej @Seedu  zerknij do tematu na forum Nasz Orange, który był w 2019 przesyłam linka: https://nasz.orange.pl/t5/Telewizja/Problem-z-dziwnymi-zak%C5%82%C3%B3ceniami-na-ekranie/td-p/118013 może coś to pomoże. Próbowałeś jeszcze resetować dekoder do ustawień fabrycznych?  Mam pytanie kiedy wymieniałeś kabel Ethernet, który  łączy modem Funbox i dekoder IPTV, może spróbuj się połączyć telewizje przez WIFI  mi to kiedyś pomogło płynnie chodził obraz przy telewizji a przyczyna był zagięty gdzieś kabel Ethernet wymieniłem na nowy i problem był rozwiązany. Ale najpierw spróbuj zresetować do ustawień fabrycznych i połącz się z dekoder nie przez kabel tylko przez WIFI jak masz taka możliwość,  Jeszcze wkleje link jak podłączyć dekoder IWU 200 przez WIfi: https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-sagemcom-iwu-200#  🙂 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2059
  • 11621
  • 52

Urywanie sygnału telewizji iptv po kablu

@Seedu zrobił bym test bez TP-Link, bezpośrednio z FunBox6 kablem LAN do dekodera, jeśli się da, lub przy FunBox6 kablem LAN z zestawu, bo coś mi się widzi, że jest problem z komunikacją po LAN.

Można by wypożyczyć Smartbox Wi-Fi 6 | Orange Polska i zrobić testy, wtedy była by prostsza instalacja i pewniejsza, bo te 50 metrów kabla ciągane przez okno, jakoś mało fachowo zrobione.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

Urywanie sygnału telewizji Orange TV po kablu

@Seedu Skoro kabel zewnętrzny, to na 100% wtyczki zaciskane we własnym zakresie. Dodatkowo switch po drodze...Wyeliminuj problemy z tymi elementami podpinając dekoder bezpośrednio do modemu (przestaw TV i dekoder bliżej modemu na testy) , a przekonasz się, że wszystko będzie ok.

Poprzednicy dobrze radzą...

Prędkość na speedtescie nie stanowi o ilości błędów w transmisji strumieniowej IPTV i wpływie tychże na odbiór programów


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Urywanie sygnału telewizji Orange TV po kablu

Podłączenie bez tplinka pomogło. Zastanawiam się tylko czym to konkretnie może być spowodowane, skoro sprzęt nowy i jak to teraz rozwiązać, bo mam poprowadzony jeden kabel, a kilka sprzętów do podłączenia. 

@agat13 Wiem, że to już nic nie doda do tematu, bo temat kabla wyjaśniony, ale twoje 100% jednak było trochę mylne - kabel od Lanberga, w tym miejscu nic nie było ręcznie zaciskane, dodatkowo sprawdzony był testerem 

@IreneuszCD no nie dosłownie przez okno, wiercone w pewnych miejscach, a gdzieniegdzie kabel kryty pod dachem, to chyba nie jest tak źle 😄 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Urywanie sygnału telewizji Orange TV po kablu

@Seedu  sprawdź czy może ten port w switchu nie jest uszkodzony (spróbuj podłączyć dekoder pod inny port), jeśli jednak porty w porządku to inny switch na próbę, rozwiązanie (trochę kłopotliwe) drugi długi kabel, ewentualnie próba podłączenia dekodera po wifi (choć ze względu na odległość może być problem).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

Urywanie sygnału telewizji Orange TV po kablu

@Seedu  kup sprawdzony switch że średniej półki. To pomoże 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2059
  • 11621
  • 52

Urywanie sygnału telewizji Orange TV po kablu

TP-Link pewnie nie wyrabia jak więcej sprzętów z niego korzysta, mniej na uwadze że dekoder generuje spore obciążenie sieci i najlepiej jak korzysta z bezpośredniego połączenia z FunBox6, lub skorzystaj z Smart wi-fi od Orange, taki układ sieci LAN jak masz, nada się tylko do internetu, ale bez dekodera wpiętego. Bo jeśli upierasz się przy switchu, trzeba by kupić zarządzany z obsługą VLAN dla Orange TV, co jest mega trudne i drogo będzie.

@Seedubez kosztów na switch dużo droższy, proponuję ICU200 wymienić na dekoder 4K Stream, nie będzie tych problemów co masz, bo wtedy obsługa VLAN odpada, to ona zatyka ci sieć LAN, robisz zgłoszenie i ci wymienią dekoder.

https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-4k-stream#


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2059
  • 11621
  • 52

Urywanie sygnału telewizji Orange TV po kablu


@agat13napisał(-a)

@Seedu  kup sprawdzony swoich że średniej półki. To pomoże 


To w wypadku @Seedu nie pomoże, on by musiał zarządzany switch za 1,2k zł kupić Cisco, tam jest obsługa wszystkich VLAN Orange, to bez sensu by było, chyba że ma sporo kasy.