Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Urywanie sygnału telewizji Orange TV po kablu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13027
  • 53499
  • 621

Urywanie sygnału telewizji Orange TV po kablu

@IreneuszCD  myślę, że nie jest tak strasznie...zwykły d- link z serii Gbeth green czy metalowy TP-Link powinny dać radę, choć wiem, że mieszanie na jednym switchu netu i iptv jest ryzykowne 

@Seedu  nawet nie wiesz jak cieszą takie pomyłki, gdzie ktoś w kablach wie co robi. Swoją drogą czym zakończyles kabel po obu stronach?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11712
  • 52

Urywanie sygnału telewizji Orange TV po kablu

Zwykły switch w tak specyficznej instalacji nie wydoli, choć można testować, wszak jest 14 dni na zwrot 😉

Ciekawy jest Cisco CBS250 Zarządzany L3 Gigabit Ethernet czy Cisco SG250-08-K9-EU, ale to minimum 500zł kosztuje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22154
  • 181

Urywanie sygnału telewizji Orange TV po kablu

@Seedu 

Oczywiście że tak się będzie działo bo od switch'a do FB idzie jednym kablem IP TV i internet, które ze sobą konkurują. Jeśli internet zabiera całe pasmo, to TV się tnie.

Poprawne rozwiązanie to albo połączyć TV osobno do FB, omijając switch, albo zamiast prostego switch'a zastosować coś z QoS zapewniającego stałe minimalne pasmo dla IP TV.

U mnie (300/50) całość LAN jest jednym kabelkiem do FB podłączona, po drodze między dekoderem a FB jest nawet kilka prostych switch'y i nic się nie tnie na TV, nawet jak puszczam speedtest w LAN. Kluczem jest QoS zaimplementowane w LAN. "Sercem" LAN jest serwer z demobilu pod Ubuntu zakupiony za jakieś 150PLN kilka lat temu.