Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - ICU 100 - problem z nagrywaniem na dysku

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 1

Orange Światłowód - ICU 100 - problem z nagrywaniem na dysku

Dekoder jak w tytule, podpięty dysk zewnętrzny chyba 1GB. Od jakiegoś czasu nie nagrywa części programów. Już przy próbie zaprogramowania pojawia się ikona czerwony krzyż i powrót do programu. Żeby było ciekawiej dzieje się tak tylko na niektórych kanałach (TVN, POLSAT, itp). na innych nagrywanie działa normalnie.

Dekoder resetowałem, dysk odłączałem - nic nie pomaga. Problem z dyskiem raczej wykluczam, bo na innych kanałach nagrywa, Dostęp do już zrealizowanych nagrań też działa.

Ktoś, coś może wie jak zadziałać/w czym problem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 1

Orange Światłowód - ICU 100 - problem z nagrywaniem na dysku

Dzięki za info o resecie przy pomocy DCD, zanotuję. Dzisiaj z rana okazało się że kropki z programatora zniknęły i już nagrywanie działa. Magia;-). Zobaczymy na jak długo. Na razie zamykam temat. 

 

Dzięki wszystkim za pomoc!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Orange Światłowód - ICU 100 - problem z nagrywaniem na dysku

@blue_monday  czy nagrywanie ad hoc działa, a problem jest przy zlecaniu nagrania? 

Sprawdź zajętość dysku. Jakich rozdzielczości nie nagrywa?

Wszystkich programów na tych kanałach nie nagrywa, czy tylko wybranych?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 1

Orange Światłowód - ICU 100 - problem z nagrywaniem na dysku

Ciekawostka, bo nagrywanie aktualnego programu działa. Dysk 90% wolnego. Wygląda na to że nagrywa wszystkie kanały ale tylko ad hoc, nigdzie nie działa programowanie;-(


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Orange Światłowód - ICU 100 - problem z nagrywaniem na dysku

@blue_monday  podaj listę wszystkich kanałów z tym problemem. Zweryfikujemy. Na ICU100, oczywiście? Zapewne jest jakaś blokada,  aby za dobrze nie było...😁


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Orange Światłowód - ICU 100 - problem z nagrywaniem na dysku

@blue_monday 

Tak się dzieje także wtedy, kiedy program jest już zlecony do nagrywania. Może to o to chodzi?

 

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Blad-przy-planowaniu-nagrania-dekoder-icu100/td-p/275731

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 1

Orange Światłowód - ICU 100 - problem z nagrywaniem na dysku

Niestety nie. Nie mam żadnego komunikatu i nic nie mam zaplanowane. Pojawia się tylko ikona z czerwonym krzyżem. problem dotyczy wszystkich kanałów.

Próbowałem zrobić to samo z poziomu programatora i dziwnie wyświetla wszystkie kanały z czerwoną kropką jakby były zaznaczone do nagrania. Nie wiem dziwne to wszystko. Korzystam z Orange TV już 3 rok i wszystko było OK.

Może coś z dyskiem? Czy mogę podłączyć pendrive i przetestować? drugiego dysku nie mam.

Załączam1651009792910.jpg1651009792892.jpg zrzuty z ekranu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 1

Orange Światłowód - ICU 100 - problem z nagrywaniem na dysku

ICU 100


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Orange Światłowód - ICU 100 - problem z nagrywaniem na dysku

@blue_monday 

Skoro wyświetla że są zaplanowane do nagrania, to znaczy że to to samo źródło problemu: nie chce zlecać, bo myśli że już jest zlecone.

U mnie co prawda zleca normalnie ale nie zaznacza tego na EPG tą czerwoną kropką... Coś się w tym nowym sofcie rozjechało w zakresie nagrywania.

Jakiś problem z bazą danych o nagraniach (w dekoderze? u operatora na Twoim kocie? Gdybyśmy wiedzieli gdzie on te dane trzyma... ale nie wiemy bo to jest informacja tajna i tacy durni klienci jak my mogliby sobie krzywdę zrobić gdyby ją znali).

Pozostaje zgłaszać problem na BOKu, może oni wiedzą co trzeba zresetować.

 

Dysk możesz odłączyć, po podłączeniu powinien pamiętać nagrania normalnie. Ale z podłączeniem pena będzie problem o tyle, że musi być odpowiednio duży (128GB IIRC) i koniecznie USB 3.0. Acha, jeszcze i to że po sformatowaniu w dekoderze będzie go trudno przywrócić do normalnego działania. Ale jak masz taki i chcesz poeksperymentować to możesz.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange Światłowód - ICU 100 - problem z nagrywaniem na dysku

@blue_monday  próbowałeś może zresetować dekoder za pomocą kombinacji przycisków DCD?

slav72_0-1651016213428.png

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 1

Orange Światłowód - ICU 100 - problem z nagrywaniem na dysku

Dzięki za info o resecie przy pomocy DCD, zanotuję. Dzisiaj z rana okazało się że kropki z programatora zniknęły i już nagrywanie działa. Magia;-). Zobaczymy na jak długo. Na razie zamykam temat. 

 

Dzięki wszystkim za pomoc!