Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak obrazu na kanale 24, jest tylko dźwięk

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 0

Brak obrazu na kanale 24, jest tylko dźwięk

Witam

Ciekawa sytuacja, telewizja odbiera mi poprawnie. Wszystkie kanały działają, tylko na jednym kanale z numerem 24 brak jest obrazu, został tylko dźwięk. Co mogło się stać ? Błąd aktualizacji oprogramowania ?, tylko nie wiem czy telewizora czy dekodera ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Brak obrazu na kanale 24, jest tylko dźwięk

@enimars 

Jeśli nie działa tylko ten jeden kanał, a wszystko poza tym jest OK, to IMHO problemem nie jest dekoder. Ja bym na twoim miejscu zrestartował też modem (FunBox). Poprawne działanie IP TV zależy od nich obu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Brak obrazu na kanale 24, jest tylko dźwięk

@enimars 

Kanał 24 to u mnie TVP Info i działa normalnie.

Wyłącz dekoder na chwilę z prądu i włącz ponownie, pewnie się coś zacięło.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Brak obrazu na kanale 24, jest tylko dźwięk

u mnie Kanał 24 to Canal+ Kuchnia i też działa normalnie.

(DTH Orange-satelita, dekoder 4K ULTRABOX+),

Może nie masz tego w pakiet wykupione? Może słaby sygnał z anteny satelitarnej?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53066
  • 609

Brak obrazu na kanale 24, jest tylko dźwięk

@enimars Przede wszystkim powiedz nam jaki to rodzaj telewizji: satelitarna czy kablowa (dekoder podłączany do modemu) i jaki masz dekoder i opcję netu. Jakby było tych kanałów więcej, to by można na dekoder zerknąć (np przywrócić do ustawień fabrycznych z poziomu menu dekodera), ale jeden kanał? 

Jeśli to IPTV, to biorąc pod uwagę lokalny tryb dostarczania sygnału może być problem lokalny, dlatego ważne jest jeszcze miasto 

Podpowiedz nam, to i my coś może poradzimy


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 0

Brak obrazu na kanale 24, jest tylko dźwięk

Jest to kablówka Orange,    na kanale 24 jest TVP info. Próbowałam odłączać z prądu ale nie pomogło. Modem to Funbox 3  podłączony kablem do dekodera. Dekoder Samsung. Miasto Warszawa, dzielnica Wola.

Dzięki z góry za pomoc. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Brak obrazu na kanale 24, jest tylko dźwięk

Czyli wynika lokalny i kablowy problem IPTV, spróbuj najpierw dekoder do fabryczne ustawienia przywrócić,

odłącz od zasilanie na kilka minut też ten FUNBOX 3 i zobacz, czy pomoże, wszystko najlepiej od zasilanie odłącz, potem najpierw funbox włącz odczekaj z 15 minut zanim załączy, potem dopiero dekoder włącz do zasilanie. Tylko połącz prawidłowo. Potem przywróć dekoder do ustawienia fabryczne, niech pobierze na nowo prawidłowo uprawnienia.

Przywracałeś dekoder do ustawienia fabryczne?

Nie pomoże zgłaszaj na infolinia 510-100-100. Może ci dekoder na drugi wymienią lub ten funbox jak coś nie tak jest z urządzenia i ich przyczyna. A jak jest przyczyna na linia kablowa powinni poprawić.

Telewizor nic tu nie ma do tego (bo byś nie miał obrazu na niczym innym jakby siadło tv, a na jednym kanale...), szybciej dekoder jak źle coś aktualizowałeś lub podłączyłeś.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 0

Brak obrazu na kanale 24, jest tylko dźwięk

Ok, dzięki za info

Dekodera jeszcze nie przywracałam do ostawień fabrycznych, spróbuję. Od zasilania odłączałam ale nie czekałam 15 minut tylko krócej, można spróbować jeszcze raz. 

Obraz na kanale 24 znikł w piątek przed świętami, wcześniej było wszystko dobrze i nikt nic nie ruszał w ustawieniach.

Co ciekawe że jak się odtwarza program po emisji (taki zielony kwadracik) to obraz jest na tym kanale. 

Pozdrawiam

Natalia 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Brak obrazu na kanale 24, jest tylko dźwięk

Może nagrywanie, pausa, czy coś załączone na tym kanale 24, trzeba by było szczegółowo patrzeć i ktoś ci tam na klikał coś dobrze i nie umiał  wyłączyć pewnie i dalej nie wiadomo jak, instrukcja do ręki i czytanie z pilotem, jak nie wiadomo co to jest lub ustawienia fabryczne, reset jego, czyszczenie całkowite tego dekodera powinno pomóc.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53066
  • 609

Brak obrazu na kanale 24, jest tylko dźwięk

@enimars  tzw mozaika jest jakby niezależna od treści nadawanych konkretnie na kanale docelowym. To nie zbiór osobnych kanałów, a jakby program sklejony z poszczególnych transmisji i emitowany w kanale 0

Do fabryki przywracasz z poziomu menu dekodera ( guziki DCD z pilota) I w menu szukasz przywrócenia do ustawień początkowych. Warto zawsze kednak wcześniej naszykować 10 cyfrowe ID usługi TV I 4 cyfrowy PIN  zawarte w technicznej części umowy, lub na Mój Orange.

Dekoder może tego wymagać, ale nie musi

Anonim

Nie dotyczy

Brak obrazu na kanale 24, jest tylko dźwięk


@enimarsnapisał(-a)

Ok, dzięki za info

Dekodera jeszcze nie przywracałam do ostawień fabrycznych, spróbuję. Od zasilania odłączałam ale nie czekałam 15 minut tylko krócej, można spróbować jeszcze raz. 

Obraz na kanale 24 znikł w piątek przed świętami, wcześniej było wszystko dobrze i nikt nic nie ruszał w ustawieniach.

Co ciekawe że jak się odtwarza program po emisji (taki zielony kwadracik) to obraz jest na tym kanale. 

Pozdrawiam

Natalia 


Wyłączanie z prądu, nic nie daje, chyba że dekoder się zawiesi 😎

Trzeba reset do fabrycznych ustawień zrobić 😎

Jak to nic nie da, to zgłoszenie i wymiana dekodera 😎