Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

brak usługi


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

brak usługi

Witam

 

Od jakiegoś czasu mam problem z siecią, mianowicie będąc w domu telefon (Sony M4) nie może znaleść żadnego usługowawcy, poza miejscem zamieszkania z zasięgiem nie mam najmniejszego problemu. Zmieniałem "preferowany typ sieci" na każdy możliwy i ciągle wyskakiwał kominukat "Podczas wyszukiwania sieci wystąpił błąd". 

Dzisiaj przywróciłem ustawienia fabryczne telefonu i żadnego efektu to nie dało (jedynie moja irytacja z ponownego konfiguraowania telefonu i aplikacji). Drugi tefefon (Huwei) w mieszkaniu ma full zasięg. 

 

Proszę o pomoc

14 ODPOW. 14
Anonim

Nie dotyczy

brak usługi

@doman na drugim telefonie z tą samą kartą sim działa wszystko ok?? Jeśli tak to ja bym dopatrywał się przyczyny w sprzęcie - mianowicie w Twojej sonówce.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

brak usługi

niestety nie mam możliwości sprawdzenia w sony mam kartę nano, a w huwei jest gniazdo na zwykłą kartę

Anonim

Nie dotyczy

brak usługi

A tryb pracy sieci - wybierz 2g lub 3g?? Może to pomoże?? Próbowałeś???


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5441
  • 17973
  • 186

brak usługi


doman napisał(-a):

niestety nie mam możliwości sprawdzenia w sony mam kartę nano, a w huwei jest gniazdo na zwykłą kartę


@doman warto nabyć adapter na karty SIM, na sytuacje awaryjne jak znalazł.

Anonim

Nie dotyczy

brak usługi

@doman adapter kupisz w każdym kiosku 😜 Kup starter Orange za 5 zł w standardzie sim, micro sim i nano sim - prawie wszystkie już są takie, i.......na takie sytuacje jak znalazł.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

brak usługi

tak, próbowałem i też nic nie dało

 

możliwe że starszy telefon huwei ma lepszą antenę niż moja M4? czy może to wina karty SIM?

Anonim

Nie dotyczy

brak usługi

Jeśli masz taką możliwość, sprawdź kartę SIM w innym telefonie oraz telefon z inną kartą SIM.
Pozwoli to ustalić, czy problem leży po stronie SIM/sieci, czy po stronie aparatu.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32541
  • 37236
  • 1375

brak usługi

Nie, to raczej nie możliwe.
Ale M4 ma preferowane LTE, a starszy telefon może wybierać 2G lub 3G.

Jeśli nadajnik u Ciebie obsługuje jedynie LTE 2100 MHz, UMTS 900 MHz czy GSM 900MHz, a nie ma tam jeszcze LTE 800MHz - może tak być jak opisujesz. Gubi się zasięg LTE, a telefon nie przełącza się w pozostałe tryby. Im niższa częstotliwość - tym większa zasięg.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

brak usługi

Dziwi mnie tylko, że to dzieje się od jakiegoś czasu, tak to kilka miesięcy zasięg łapałem w domu w każdym pomieszczeniu, bez najmniejszego problemu

Czyli może być tak, że to wina tylko i wyłącznie usługodawcyl, a nie telefonu i karty SIM?