Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon nie czyta kart SIM z Orange


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

@Pablo5  zadajesz bezwiednie pytania zamiast przeczytać wątek od początku, @Kcieszy1 pisał że w iPhone karta działa. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 77
  • 0

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

Chodziło mi o to że telefon nie łączy się z siecią przepraszam mój błąd  że źle tam napisałem i tak z iPhone’a mogę dzwonić oraz pisać SMS bez problemu oraz tak dobry numer wykrywa 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

A czy na tym telefonie nie aktywowano jakiś usług firmowych/korporacyjnych/antywirusa? Bo wyglada na jakąś blokadę.

Czy urzadzenie było pierwotnie kupione? Może blokada kradzieżowa? Ona nie zawsze działa prawidłowo na wszystkie sieci.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Telefon nie czyta kart SIM z Orange


@Kcieszy1napisał(-a)

Chodziło mi o to że telefon nie łączy się z siecią przepraszam mój błąd  że źle tam napisałem i tak z iPhone’a mogę dzwonić oraz pisać SMS bez problemu oraz tak dobry numer wykrywa 


Czyli jednak telefon... No to, jeśli nie chcesz czekać do wizyty w punkcie, możesz jeszcze spróbować przywrócić go do ustawień fabrycznych, tracąc wszystkie dane. Osobiście wątpię żeby to pomogło, ale zgadywanie co autor miał na myśli skłania mnie ku takiej właśnie rekomendacji.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 77
  • 0

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

Nie nic nie instalowałem z tych rzeczy oraz telefon głównie leżał bo wziąłem go tylko do przedłużenia umowy. Ja kupowałem ten telefon i cały czas tylko ja miałem dostęp więc też nikomu nie dawałem jak np zastępczy czy coś oraz raczej odpada blokada kradzieżową bo to chyba blokują cały telefon a nie tylko że nie łączy się z daną siecią poza tym jak żadnej kradzieży nie zgłaszałem  


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 77
  • 0

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

Mogę spróbować go wyzerować ale też wątpię żeby to pomogła ale  i tak miałem go sprzedać bo tylko leży więc tak czy inaczej musiałbym go wyzerować więc spróbuję 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

Blokada kradzieżowa blokuje tylko łączenie z wybranymi sieciami. Nie blokuje np wifi. Niestety do zgłoszenia blokady nie trzeba dużo - ktoś kto zna numer imei i dane o Tobie mógłby zrobić. Ew ktoś pomylił się wprowadzając... Ale to już mało prawdopodobne.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

@Kcieszy1 , właściwie w krok z @j131 i ja zacząłem się gubić w tym wątku.

Reasumując. Realme żąda PINu (czyli widzi kartę), podajesz PIN. Telefon go pozytywnie autoryzuje. Wyświetla komunikat Tylko połączenia alarmowe, lecz nie wyświetla Brak kart SIM. Wskaźnik zasięgu pusty. Czy tak dokładnie się dzieje?