Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon nie czyta kart SIM z Orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32340
  • 36323
  • 1367

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

Jak wyłączyli 3G, to powinno działać 2G. A możesz się przełączyć na tylko 2G?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

@Kcieszy1 Uczyń jeszcze jedno. Zaparkuj kartę w iPhone i wyślij sms o treści Karta pod nr 80233. SMS bezpłatny. Otrzymasz informację odnośnie obsługi 4G przez Twoją kartę.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9946
  • 85

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

Cześć @Kcieszy1 

w jakiej miejscowości pojawia się problem ze telefon nie czyta karty SIM. Może jest to związane z planowanym  wyłączeniem sieci 3G. Informacje o planowanym harmonogramie wyłączeń 3G w Orange znajdziesz w tym linku  Harmonogram wyłączenia 3G w Orange https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Harmonogram-wy%C5%82%C4%8...

Jeśli masz komunikat tylko połączenia alarmowe to może być tez spowodowanymi pracami modernizacyjnymi w sieci mobilnej Orange lub problemy techniczne nadajnika . W czasie prac mogą występować następujące problemy takie jak:

  • nie masz zasięg lub jest on słaby,
  • połączenia są słabej jakości,
  • internet nie działa szybko,
  • są problemy z nawiązywaniem połączeń,
  • połączeni są zrywane.

Więcej informacji o w tym linku Prace modernizacyjne sieci mobilnej https://www.orange.pl/omnibook/prace-modernizacyjne-sieci-mobilnej#

@Kcieszy1próbowałeś przełożyć kartę SIM do innego telefonu i sprawdzić czy nadal ten problem występuje.

Możesz też zdiagnozować czy w Twojej okolicy występują utrudnieni w sieci Orange. W tym linku masz informacje  w punkcie 4 Jak zdiagnozujesz utrudnienia w sieci Orange? https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzenie-i-zgloszenie-slabego-zasiegu#

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 77
  • 0

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

Tak jest to obsługiwalna  karta SIM oraz jak dam 2G to i tak nadal nie wykrywa sieci 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 77
  • 0

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

Akurat jeszcze nie ma mojego powiatu tam wymienionego także jeszcze 3G obsługuje oraz sprawdziłem te prace ale nic nie robią obecnie więc już nie wiem co może być powodem tego 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9946
  • 85

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

@Kcieszy1czy przypadkiem w smartfonie  nie masz włączonego trybu samolotowego?

@Kcieszy1spróbuj jeszcze wysłać  SMS na numer 1533 w treści wpisz Diagnozuj (koszt SMS-a zgodny z Twoim planem taryfowym). SMS nie działa w ofercie Flex.

2. W odpowiedzi otrzymasz wiadomość zwrotną od Orange z informacją czy na obszarze, w którym przebywasz występują utrudnienia wpływające na działanie sieci lub usług.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 77
  • 0

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

niestety nie mam włączonego trybu samolotowego a chciałbym żeby tylko to było powodem  tego oraz jak wysłałem sms to nadal dostałem odp że nie 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9946
  • 85

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

@Kcieszy1a próbowałeś jeszcze przełożyć kartę SIM do innego smartfona. Jeśli nadal będzie występwoał ten problem to pozostało Ci wymiana karty SIM  🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 77
  • 0

Telefon nie czyta kart SIM z Orange

Tak próbowałem i w iPhonie działa bez problemu 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Telefon nie czyta kart SIM z Orange


@Kcieszy1napisał(-a)

Tak jest to obsługiwalna  karta SIM oraz jak dam 2G to i tak nadal nie wykrywa sieci 


To w końcu jak to jest: telefon nie wykrywa karty czy telefon nie wykrywa sieci? Skoro telefon pyta o PIN do karty to ją wykrywa, a Ty coś ściemniasz, albo przynajmniej wyrażasz się nieściśle. Ten zakryty numer to jest od tej karty? Jeśli tak, to przecież ją wykrył, skoro zna numer...

Logowanie telefonu do sieci może zależeć od różnych cudów, łącznie z lokalną awarią. Logowanie z tą samą kartą ale w iPhone, w tym samym miejscu i czasie działa normalnie? Możesz z iPhona dzwonić przez ten SIM?