Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Orange dalej blokuje dostarczenie poprawek bezpieczeństwa na s10+.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

@gk2a6 , Harmonogram dat w Samsungu dotyczą telefonów zakupionych w wolnej sprzedaży (wariant XEO). Aktualizacje od operatorów mogą pojawić się w późniejszym terminie. Operatorzy nie udostępniają planowanych dat udostępnienia aktualizacji. Mam model Samsunga, gdzie z brandem operatora dwie poprawki trwały dosyć długo, ale się doczekałem. Pewnie na Andku 9 dokona żywota, jednak wcale nie narzekam aż tak bardzo. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Moduł zawierający poprawki bezpieczeństwa i moduł podlegający dostosowaniu operatora to dwa różne moduły oprogramowania. Nie ma usprawiedliwienia dla eksponowania klientów na ryzyko i nie wypuszczania tych pierwszych z jakiegokolwiek powodu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

@gk2a6  jeśli jest odrębny moduł zapewniający bezpieczeństwo, to moim skromnym zdaniem producent powinien zadbać o to aby aktualizował się on niezależnie od ustaleń co do aktualizacji systemu w obszarze uzgadnianym z dostawcą brandu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Przy obecnej konstrukcji tych procesów producent  nie ma na to wpływu, jedynie operator dla softu OPV.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Polecam świetny artykuł nt. procesu przygotowywania aktualizacji i patologii romów operatorskich https://miuipolska.pl/aktualizacje-androida-z-perspektywy-producenta/ lektura obowiązkowa przed odpowiedzią w tym temacie


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

Warto ten link opatrzyć komentarze że to nie jest stanowisko producenta, społeczności.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

To chyba oczywiste szczególnie że źródła są wspomniane na początku artykułu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5476
  • 22048
  • 180

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

@gk2a6 

Przeczytałem całą oryginalną wersję i o romach operatorskich prawie nic tam nie znalazłem.

W sumie cały ten mocno przegadany tekst sprowadza się do tego stwierdzenia (z którym trudno mi się nie zgodzić):

 

"Sounds like Google decided that all devices shall live for 4 years (or less in most cases) and that the profit margins of already greedy hardware vendors should increase."

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android?

@j131  czyli nie przeczytałeś