Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Volte Nokia


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 23
  • 0

Volte Nokia

Czy ktokolwiek wie czy nowa Nokia 2660 flip będzie obsługiwać volte w orange? Zastanawiam się nad zakupem, jednak, jeżeli nie będzie działać ani 4g ani docelowo 3g to trochę mija się to z celem. Podobne pytanie odnośnie Nokii 8210 4g

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 614

Volte Nokia

@Szyyymon  ma stronie https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/volte-w-telefonie-co-to-jest-i-czy-warto-z-niego-korzy... masz listę telefonów z volte 

Musi to być telefon z dystrybucji  Orange

Musi być spełnione kilka warunków wykluczających funkcje volte ( opis w artykule)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 23
  • 0

Volte Nokia

Ok, a jest szansa, że w późniejszym okresie telefon dostanie aktualizację i będzie działało w nim volte?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Volte Nokia

Mam Nokie G20 smartfon i też nie mam. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 614

Volte Nokia

@Szyyymon  z tego co wiem, to po likwidacji 3G każdy z operatorów będzie  musiał dostosować niektóre telefony softem do volte  

Trudno powiedzieć czy akurat ten się załapie,  ale to będzie wymuszone przez przejście tylko na teansmisje LTE, więc......Może coś alternatywnego wymyślą...

Czytam o OS na tą nokię  i s30+ dość słabo rokuje. Musisz zapytać na jakiejś grupie Nokii  czy tego typu oprogramowanie pozwala na VoLTE 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Volte Nokia

@Szyyymon nie inwestował bym w sprzęt, który może mieć niepewnie działające usługi w Orange. Po 2024 roku Orange zacznie wyłączanie nadajników 3G, więc do połączeń głosowych zostaje VoLTE oraz 2G. Jeżeli telefon nie wspiera VoLTE w Orange, to zostanie samo 2G, które również będzie wyłączone w okolicach 2030 roku. Warto więc przemyśleć dokładnie zakup takiego sprzętu. Z czasem pewnie większą ilość telefonów będzie obsługiwało VoLTE w Orange.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 65
  • 0

Volte Nokia

Sprawdziłem w nowym egzemplarzu Nokia 2660 Flip kupionym kilka dniu temu i VoLTE w Orange działa.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Volte Nokia

@Michal44 mozesz napisać jakie masz parametry w apn IMS?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Volte Nokia

Widzę, że Nokia wraca na rynek z ciekawymi telefonami. Trzeba się bliżej przyjrzeć nowym telefonom. Zakładam, że Orange również wprowadzi do oferty.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 65
  • 0

Volte Nokia

@spiro 

W punktach dostępu nie widzę apn IMS (jest tylko Orange INTERNET i Orange MMS).

Ewentualnie daj znać w którym miejscu to sprawdzić.

 

Dodam, że po pierwszym włączeniu telefonu i wykonaniu połączenia zauważyłem, że zrzuciło z LTE na 3G. Zaraz po tym znalazłem w ustawieniach "VOLTE" i włączyłem je.

Po wykonaniu/odebraniu połączenia na ikonie zasięgu cały czas jest LTE, dodatkowo wyświetla obok czasu połączenia, piktogram "VoLTE"